4. 2. 2022 | Štěpán Ondráček

Junioři dál vítězně: Práškovy góly skolily silnou Porubu!

Havlíčkobrodští junioři přivítali v dalším utkání Ligy juniorů Porubu. Zápas dvou týmů, kterým se v poslední době daří, nabídl v Kotlině zajímavou podívanou. Havlíčkobrodští šli do vedení, ale hosté dokázali stav utkání otočit. Po čtyřiceti minutách byl stav vyrovnaný. Závěrečná třetina nabídla dvě branky mladých Bruslařů, kteří natáhli vítěznou šňůru.

Utkání začaly oba celky s vervou, když se předháněly v útočných akcí. Ve třetí minutě mohl otevřít stav zápasu Fiala, toho vychytal Slíž. Havlíčkův Brod hrál v šesté minutě přesilovku a početní výhodu proměnil. Dan Fiala nahrál k levé tyči Filipu Pártlovi, který uklidil puk za přesouvajícího se gólmana Poruby. Soupeř srovnal za necelé dvě minuty, když potrestal laxní obranu Bruslařů. Prokeš přiťukl puk Ludvíku Lysoňkovi, který trefil přesně do levé šibenice. Obě mužstva hrály aktivně, ale diváci další gól neviděli. Blízko k tomu byl v 16. minutě Prášek, který zazdil stoprocentní gólovku. Bruslaři nedokázali na konci první části využít další početní výhodu.

Poruba zahájila druhou třetinu přesilovkou, kterou sice nevyužila, ale hned poté udeřila. Lysoněk nepřekonal Puldu, ovšem jeho práci dokončil Lukáš Žák. Hosté byli aktivnější, vytvářeli si šance, ale byli to Bruslaři, kteří mohli vyrovnat. Hrdlička se protáhl obranou a Slíže jen o pár centimetrů nepřekonal na levou tyč. Ve 29. minutě domácí hokejisté vyrovnali po krásné akci. Pártl nabil na hokejku Jaroslavu Práškovi, který ukázal jemné ruce. Obhodil si obránce a vykoupal brankáře Poruby. O tři minuty později se mohli příznivci v Kotlině dočkat třetí branky Havlíčkobrodských. Šance Fialy a Pártla se neujaly. Oba týmy hrály v závěru přesilové hry, ale ani jedna nepromluvila do vývoje utkání.

Ve 44. minutě se mohl zapsat do listiny střelců po krásné individuální akci Kravec. Drzý průnik nedokázal proměnit. Ovšem promarněná příležitost ho nemusela mrzet dlouho, neboť nabil Petru Hrdličkovi. Domácí hráč prostřelil Slíže do protipohybu. Oba celky hrály přesilové hry, ale ve vyrovnané třetí části početní výhody neměly žádnou váhu. V 52. minutě mohl uklidnit střídačku Bruslařů Pártl, ten ale byl včas zastaven. V závěru utkání hrála Poruba přesilovku, ve které mohla vyrovnat, ale opak byl pravdou. Do úniku se dostal Jaroslav Prášek, jenž chladnokrevně vymíchal brankáře Slíže. V samém závěru neudrželi hráči obou celků nervy na uzdě a strhlo se několik potyček, které okořenily hokejovou podívanou.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 6. Pártl (Fiala, Prášek), 29. Prášek (Pártl), 44. Hrdlička (Kravec, Bulík), 58. Prášek – 7. Lysoněk (Prokeš), 24. Žák (Lysoněk, Macias). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Ondřej Polák, Kristýna Hájkova. Vyloučení: 8:11, navíc Kuchta (HBR) 5 + OK [KOL]. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 159. Střely na branku: 34:26 (10:8, 12:10, 12:8). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Pulda (Kukeně) – Besmák, Kuchta, Kutlvašr, Zych, Hrbek – Pártl (C), Prášek, Fiala (A) – Kravec, Bulík, Hrdlička – Janko, Sedláček, Mlejnek (A).