25. 9. 2020 | Štěpán Ondráček

Junioři mají první bod, když v prodloužení padli s Kralupy

Havlíčkobrodští hokejisté se po týdnu opět střetli s Kralupy nad Vltavou a scénář byl podobný jako v první utkání. Do vedení šel celek z Kotliny, ale hosté dvěma brankami otočili vývoj utkání na svoji stranu. Havlíčkův Brod těsně před koncem duelu vyrovnal a o vítězi rozhodlo prodloužení. V nastaveném čase se radovali hosté, kteří si odvezli bonusový bod navíc. Góly za Bruslaře zaznamenali Marian Havel a Tadeáš Holenda.

Předkolo jedenáctého kola Extraligy juniorů začali lépe hosté z Kralup nad Vltavou, kteří byli více na puku. Domácí obrana v čele s brankářem Váchou byla pozorná. V sedmé minutě měli Středočeši možnost přesilové hry, ve které si nevytvořili žádnou větší šanci. O pět minut později mohl rozjásat domácí publikum Havel, který byl v úniku. Jeho bekhendová klička, ale neskončila za zády Milce. Havlíčkův Brod hrál v první třetině početní výhodu, ale brankář Hokejového klubu byl vždycky na svém místě. V posledních vteřinách úvodní části hry měli obrovskou šanci hosté. Přečíslení dva na jednoho zakončoval Šiška. Jeho pokus vychytal špičkou levého betonu Vácha.

Oba týmy se ve druhé třetině herně zvedly a rázem to bylo vidět na gólovém účtu utkání. Ve 25. minutě se dočkala parta vedená kapitánem Truplem. Vranka vypálil od modré čáry a jeho ránu vyrazil Milec jen k Mariánu Havlovi. Jihlavský šikula v barvách Havlíčkova Brodu pověsil puk pod horní tyčku kralupské branky. Vedení domácího týmu nevydrželo dlouho, neboť za necelou půlminutu bylo vyrovnáno. Přečíslení využili Středočeši bezchybně, když na konci celé akce byl Miloš Hanousek. Nabuzení hosté hráli přesilovou hru, ve které dokonali obrat v utkání. Němcův pokus od modré tečoval mezi kruhy Jonáš Marek. Domácí tým mohl vyrovnat v posledních minutách druhé části, ale Pártl s Košťálem neuspěli.

V poslední části se hrál hokej na obou stranách a blíže k vítězství mohli mít hosté. Kralupy ve 45. minutě mohly vést o dvě branky, jenže Samuela Náhončíka vychytal pozorný Vácha. Bruslaři se snažili o vyrovnání, ale jejich šance skončily na pozorném brankáři nebo chybělo přesné zakončení. Se stavem utkání nic neudělaly ani přesilové hry, takže do 54. minuty vedl Hokejový klub stále o jednu branku. Šest minut před závěrečnou sirénou vyrovnal za Havlíčkův Brod Tadeáš Holenda. Štírek v domácích řadách využil prostotu před brankou dokonale, když zametl puk za Milce. V závěru třetí části měli hosté možnost zvrátit utkání na svoji stranu, ale proti tomu byl spolehlivý Vácha. V prodloužení byly aktivnější Kralupy nad Vltavou, které si nakonec odvezly bonusový bod. Po krásné akci zakončil zpoza branky David Bradáček.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 25. Havel (Vranka, Pokorný), 54. Holenda (Pokorný, Havel) – 25. Hanousek (Kočí), 27. Marek (Němec, Kučera), 64. Bradáček. Rozhodčí: Martin Vepřovský – Pavel Kolář, Jan Kopecký. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 25:41 (4:9, 13:17, 5:11 – 3:4). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3p.

Vácha (Petržílka) – Trupl (C), Sapík, Kutlvašr, Vranka, Adam – Holenda, Havle, Pokorný – Košťál (A), Pártl (A), Kalenský – Machovský, Mihulka, Mlejnek