29. 8. 2019 | Štěpán Ondráček

Junioři prohráli s Chrudimí rozdílem tří branek

Havlíčkobrodští junioři odehráli teprve druhé přípravné utkání na vlastním ledě. Bruslaři ve večerním zápase přivítali Chrudim. Domácí byli v první třetině aktivnější, ale byli to hosté, kteří otevřeli gólový účet duelu. Chrudim šla ve druhé třtině do dvoubrankového vedení, které si do konce utkání udržela. O góly se z řad Havlíčkova Brodu postarali Patrik Vacík a Marian Havel.

Havlíčkobrodští junioři začali souboj s Chrudimí velmi aktivně, ale branky se nedočkali. Hosté byli ze začátku opatrní, a to se jim vyplatilo. Ve čtvrté minutě šli Orli do vedení. Zdeněk Formánek objel branku a naservíroval puk volnému Milanu Hyklovi. Útočník hostí prostřelil na levou tyč bezmocného Bieleckého. Bruslaři potom sehráli dvě přesilovky, ale branka jim nebyla souzena. Za to hosté mohli při vlastním oslabení utéct do dvoubrankového vedení. Formánek dvakrát vypálil na gólmana Havlíčkova Brodu, ten byl ale bezchybný. V další početní výhodě mohl po výborné kombinaci vyrovnat domácí Košťál, ale toho fantasticky vychytal gólman Chrudimi. Aktivita hráčů z Kotliny přinesla své ovoce v 19. minutě. Střela z levého kruhu byla zablokovaná a kus volné gumy zametl do branky Patrik Vacík.

Prostřední část přinesla hezký hokej od Chrudimi. Hosté vyrovnali hru s Bruslaři a ve 24. minutě šli opět do vedení. V přesilové hře si vzal kotouč na starost Milan Hykl, který z levého kruhu pověsil hrací předmět do levé šibenice. Chrudim potom vstřelila třetí branku, jenže hlavní arbitr ji neuznal. Bruslaři se snažili o vyrovnání, ale proti tomu byl výborný gólman Dosoudil. Chrudimskou aktivitu podtrhla další přesilová hra. Střelou od modré se prezentoval Pejzl, který trefil levou tyč. Branková konstrukce zvonila i na druhé straně. Košťál dostal ideální puk na levý kruh, odkud překonal gólmana. Maskovaného muže zachránila levá tyč. Východočeši na konci druhé třetiny odskočili do dvoubrankového vedení. Hledík natáhl celou obranu na sebe a předložil bonbónek Lukáši Hebkovi. Hráč hostů neměl sebemenší problém prostřelit střídajícího Váchu.

V poslední pasáži utkání byli domácí hráči aktivní, ale Spilkovo zakončení postrádalo potřebné parametry. Bruslaři si místy vytvořili drtivý tlak na svatyň Chrudimi, ovšem branka hostů byla postavena na pevných základech. Ve 49. minutě to s havlíčkobrodskou partou vypadalo bledě. Útočník Orlů dokázal využít menší zaváhání domácí obrany a gólman Vácha byl bez šance. O čtyři minuty později dokázal maskovaný muž Bruslařů zneškodnit přečíslení dva na jednoho. Ve stejné minutě měli hosté možnost trestného střílení. Šťastný si roztáhla Váchu, ten ale vychytal bekhendový blafák do své lapačky. Havlíčkův Brod snížil v 54. minutě. Hezkou souhru zakončil z mezikruží Marian Havel. Poslední branka utkání padla z hole hostující Chrudimi. Gólman Bruslařů skvěle vyrazil tečující puk, ale na rychlou dorážku Langra byl krátký.

přát.. kolo, čtvrtek 29.8.2019 od 17:45
Zimní stadion Kotlina
2:5
(1:1, 0:2, 1:2)
Havl. Brod - Chrudim

Branky a nahrávky: 19. Vacík (Pártl, Klofáč), 54. Havel (Machovský, Košťál) – 4. Hykl (Formánek), 24. Hykl, 40. Hebek (Hledík), 49. Helingr (Cimburek), 57. Langr (Helinger). Rozhodčí: Jan Doležal – Vít Stehlík, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 10:10, navíc Obr (CHR) 10 min. OT [VRAŽ], Pejzl (CHR) 5 + OK [NESP]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 45:36 (15:8, 15:16, 10:12). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.

Bielecký (34. Vácha) – Endl, Škareda (C), Kerber, Vaněk, Trupl, Kratochvíl, Spilka – Pokorný (A), Cachnín (C), Košťál, Pártl, Vacík, Klofáč, Havel, Machovský, Marek