BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Boskovice 15:0 - Junioři si připsali povinné vítězství, Mendl nasázel 4 góly
Junioři si připsali povinné vítězství, Mendl nasázel 4 góly

Junioři si připsali povinné vítězství, Mendl nasázel 4 góly

11.10.2015 | Milan Sochor

HAVLÍČKŮV BROD – Do Kotliny přicestovaly k pátému kolu ligy juniorů Boskovice. Ty se nacházejí na posledním místě tabulky a doposud dokázaly vstřelit pouhý jeden gól. Utkání od začátku probíhalo podle papírových předpokladů, Bruslaři otevřeli skóre hned v první třetině. Ta skončila pro hosty hrozivým poměrem 9:0. Ve druhé třetině Havlíčkobrodští přežili dlouhé oslabení 3 proti 5, sami se v této části hry ale také neprosadili. Góly začaly padat zase až do brány pod světelnou tabulí, která dnes kotouče přitahovala jako magnet.

 
5.kolo, neděle 11.10.2015, ZS Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Boskovice
HC Boskovice
15:0
(9:0, 0:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 1. Lacina, 2. Cejpek (Lacina), 5. Lacina (Kittler), 6. Křížek (Jelínek), 10. Jelínek, 13. Suchý (Lacina, Přibyl), 18. Polák (Mendl), 19. Mendl (Vacek), 20. Přibyl (Jelínek, Bancíř), 41. Jelínek (Cejpek, Suchý), 47. Polák (Lacina), 47. Cejpek (Lacina), 54. Mendl (Jelínek), 55. Mendl (Lacina), 60. Mendl (Křížek). Rozhodčí: Martin Homola - Martin Klouda, Roman Zídek. Vyloučení: 6:1, navíc Cejpek 5 min + do konce utkání - Hořava 5 min + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 57:15. Diváci: 30. Průběh utkání: 15:0.

BK Havlíčkův Brod: Hanák (Adam) - Mendl "C", Motl, Lacina, Suchý, Vacek, Bancíř - Jelínek, Polák, Přibyl, Křížek, Kittler, Cejpek "A"

HC Boskovice: Nečas - Hrazdil, Kučera, Hruška, Sekanina, Dostál, Külzer, Fabiánek, Pospíšil, Hejduk, Ondrýsek, Hořava, Šindelář

 

Neuběhla ani minuta hry, když Jakub Lacina nahazoval od modré čáry a puk se od brusle bránícího hráče odrazil do brány. O další minutu později zblízka dorážel Tomáš Cejpek a kotouč skončil v síti. Následně od modré čáry vypálil Jakub Lacina a jeho dělovka tentokrát bez přičinění kohokoliv jiného zapadla přesně do cíle. Když Lukáš Křížek další dorážkou rozvlnil síť, vybrali si hosté oddechový čas.

Bruslaři slabšího soupeře ovšem nešetřili a Jan Jelínek znovu navyšoval skóre. Pohlednou akci předvedl Dominik Suchý, jehož projektil z levého kruhu přesně vymetl protější horní roh boskovické klece. Po gólu zápěstím Martina Poláka a dorážce Dušana Mendla se zdálo, že je střelecký účet první třetiny uzavřen, opak byl ale pravdou. Sekundu před koncem do nabídky Jana Jelínka vložil hůl Michal Přibyl.

Ve druhé třetině byli domácí často vylučovaní, hráli dlouhé oslabení 3 proti 5, góly ale začaly padat až ve třetí třetině. Jedinou přesilovou hru využil Jan Jelínek. Přihrávku Jakuba Laciny za hostujícího gólmana usměrnil Martin Polák a další odražený kotouč do sítě poslal Tomáš Cejpek. Závěr třetí třetiny patřil Dušanu Mendlovi. Ten se nejprve prosadil střelou nad beton a pak dorážkou zblízka zkompletoval hattrick. To však nebylo vše, 4 sekundy před koncem se trefil v tomto utkání počtvrté.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Víme, že soupeř je do Ligy juniorů dodatečně přihlášený. Sami jste viděli, že první třetina rozhodla o všem, byl to zápas v takovém tréninkovém tempu. Od druhé třetiny jsme dali příležitost bekům v útoku, aby si zkusili i další tréninkové činnosti. Jsem rád, že jsme si zkusili nějaké herní situace jako založení útoku, což v první a třetí třetině fungovalo. Bylo to pohodové vítězství, ale teď nás čekají soupeři z úplně jiného soudku. Proti nim musíme ukázat, jakou máme kvalitu.

 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv