27. 3. 2012 | Luboš Vácha

Junioři zvítězili na ledě Havířova, dostali se tak do čela tabulky

Druhým venkovním bojištěm družiny Rebelů se po nedělním boji na severu Čech stalo Slezsko, kde sehrála veledůležitý zápas s týmem Havířova. Havlíčkobrodští sice vedli dvoubrankovým náskokem, to se ale ještě mohlo zdramatizovat v posledních minutách hry, když domácí proměnili přesilovku a ukázali tak, že zápas zdaleka nekončí. Vyrovnat se jim však nepodařilo, což Rebelům pomohlo ke konečné výhře. Parádním výkonem se blýskl brankář Zvolánek, který zastavil 53 střel soupeře.

První velkou šanci utkání měl hostující Petr Musil, který vystřelil velmi nebezpečnou střelu na Matouška, který jen tak tak udržel puk před brankovou čárou. V 5. minutě dostal velkou šanci i Havířov. Mario Brezani ujížděl sám na brankáře Zvolánka, ale branku přestřelil! Ihned na to se AZet opět dostal do velké šance. Střelu Pechance Zvolánek vytěsnil koncem pravého betonu, k odraženému puku se dostal Smuž, ale beton byl opět připravený velmi dobře. V 9. minutě přišla asi největší příležitost pro Rebely. Lukáš Žemlička najížděl po levém křídle směrem k Matouškově brance a vyslal střelu, které orazila její tyč!

Závěr první třetiny přinesl hodně zajímavých okamžiků. Nejprve se protáhnul mezi obránci Pavel Glos, k zakončení se už ale nedostal. Z následné akce ohrozil Petr Musil Matouška střelou z rohu útočného pásma, havířovský brankář měl s touto střelou problémy, ale vyrazil ji. Když měl Havířov k dispozici přesilovku, v závěru třetiny, tak se stalo něco neskutečného. Petr Matoušek špatně rozehrál a nahrál puk na hokejku volnému Martinu JELÍNKOVI , který už trefil prázdnou branku, skóroval ve vlastním oslabení!

Ve 23. minutě se strhl velký závar před Zvolánkovou brankou, ale volný kotouč nikdo za brankáře Rebelů nedostal! Ve 25. minutě AZetu opět zamrazilo. Doležal posunul puk na volného Pavla MUSILA, který se z vrcholu kruhu trefil parádním švihem pod horní tyčku! Ve 30. minutě potvrdil Zvolánek velkou pohodu, když si úžasným zákrokem poradil se střelou Dýrra. V závěru druhé periody se dostal do velké šance Doležal, když po velkém zmatku byl kotouč volný před Matouškem, ale neuspěl.

Třetí třetina přinesla velký boj o vyrovnání. Havířov svého soupeře přestřílel ve třetí třetině 21:3! V 52. minutě se dostal Havířov k přesilovce 5 na 3, když se jako druhý hráč musel na trestnou lavici uklidit někdo za střídačku, která obdržela trest za nesportovní chování. Toho dokázal Havířov využít! Jan Szewieczek přihrál puk na modrou čáru, kde stál Antonín PECHANEC , který ostrou bombou prostřelil brankáře Zvolánka k levé tyči!

Havířov pokračoval v přesilovce 5 na 4. Kostelník poslal puk na Dýrra, který stál pře Zvolánkem, ale havlíčkobrodský brankář držel naděje! Závěr utkání se ponese ve dvou velkých bodech. Prvním je aktivita, kterou předváděl Antonín Pechanec ve snaze vyrovnat. Druhý bod byl faul kolenem havířovského Patrmana, který dostal v závěru trest 5 + do konce utkání. Havířov, tak ztratil možnost tlaku a Rebel Havlíčkův Brod si dokráčel k ubojovaným třem bodům. V zápase byl na šance jednoznačně lepší Havířov, ale zápas se hraje na branky a proto vyhrál Havlíčkův Brod.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 52. Pechanec (Szewieczek) - 20. Jelínek, 25. P. Musil (J. Doležal). Rozhodčí: Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:7, navíc Patrman OT 5 + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 278. Střely na branku: 54:17. Průběh utkání: 0:2, 1:2.