BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Krkonoše 4:2 - Juniorka potvrdila roli papírového favorita a zdolala Krkonoše
Juniorka potvrdila roli papírového favorita a zdolala Krkonoše

Juniorka potvrdila roli papírového favorita a zdolala Krkonoše

17.02.2013 | Ladislav Vácha

Juniorka přišla v pátek o svou vítěznou šňůru, když ji o neporazitelnost připravily Velké Popovice. Havlíčkobrodská družina si mohla vylepšit náladu už dnes, když odpoledne hostila v domácím prostředí Krkonoše. A to se jí také povedlo, i když se vítězství nerodilo vůbec lehce. Soubor pod taktovkou Václava Adama a Jaroslava Bence si připsal další triumf, když Horaly porazil 4:1.

 
31.kolo, neděle 17.2.2013
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Krkonoše
HC Krkonoše
4:2
(2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Hynek (Hošek, Jelínek), 12. Hynek (Jelínek), 38. Brebera (Pecen, Zdražil), 45. Chlubna (Kubát) - 29. Tatar, 58. Kocián (Srnský, Krsek). Rozhodčí: Oldřich Hejduk - Václav Guth, David Rittich. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: -. Střely na branku: -. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Hlávka) - Pecen, J. Doležal, Křesťan, Kříž, Hošek - Zdražil, Chlubna, Kozlík, Kubát, Žemlička, Brebera, Hynek, Jelínek, Szilva (C).

HC Krkonoše: Abrahám (Pech) - Kadavý, Mišinec, Junek, Kolek - Krsek, Lukášek, Srnský, Smékal, Vacek, Tatar, Kocián (C), Janoušek.

 

Rebelové vstoupili do zápasu skvěle

Rebelové měli do zápasu doslova raketový nástup. V první velké šanci se ocitl Lukáš Brebera, ale nadvakrát z prostoru mezi kruhy neprostřelil gólmana Abraháma. Co se nepovedlo jemu, to se podařilo za pár sekund jeho spoluhráčům. Martin Jelínek přiťukl kotouč na hůl Michala Hoška, který se na modré čáře opřel do puku a vyprášil Abrahámovy betony, po čemž se dostal k dorážce Martin Hynek a poslal svůj tým do vedení. Slibná příležitost se vzápětí rýsovala i pro Jana Kubáta, ale ten nakonec nezkrotil v dobré palebné pozici neposedný puk. Zahanbit se nenechal na druhé straně ani Tadeáš Kocián, který provětral svou ranou Novákovu lapačku. Na konci 12. minuty už svítil na tabuli stav 2:0, když Martin Jelínek připravil přesnou nahrávkou palebnou pozici pro Martina Hynka, který střelou k tyči skóroval podruhé. A s Rebely to mohlo vypadat ještě lépe, když Michal Zdražil rozkmital své rychlé nohy a natlačil se až před krkonošskou branku, ale nedokázal usměrnit puk mezi Abrahámovy betony. Brodský soubor měl k dispozici ještě přesilovou hru, ale hosté ustáli oslabení bez úhony.

Domácí udrželi dvoubrankový náskok

Havlíčkobrodské družině začátek prostřední dějství moc nevyšel. Sice se jí podařilo ubránit Zdražilovo vyloučení a zahrozila zásluhou Jana Kubáta, který bombou z levého kruhu pořádně protáhl brankáře Abraháma, ale hosté se dotáhli na nejtěsnější rozdíl. Špatná rozehrávka domácích se dostala na hůl Jana Tatara, který se zblízka nemýlil. Následoval festival nevyužitých gólových šancí, jež se objevily na obou stranách. Martin Jelínek vypálil z prostoru kruhu, ale těsně minul. Z řad Krkonoš se objevil v samostatném úniku, ale při blafáku mu kotouč sklouzl z hole. Se svou troškou do mlýna přispěl i Tadeáš Kocián, jehož projektil vyrážel gólman Novák svým betonem od tyčky. Svěřenci trenérů Václava Adama a Jaroslava Bence si potom vytvořili obrovský tlak, který vyústil ve třetí puk za zády brankáře Abraháma. Postaral se o to Lukáš Brebera, jenž mazanou tečí usměrnil střelu Václava Pecna mimo Abrahámův dosah. Zvýšit vedení mohl záhy Jan Kubát, ale se svým blafákem na Martina Abraháma nevyzrál.

Havlíčkův Brod si už vítězství pohlídal

V přesilovce hostů z hor mohl snížit David Smékal, jenže jeho dvě dorážky za Novákova záda neprošly. Sekáním se potom provinil proti pravidlům Jan Srnský a brodský soubor nekompromisně trestal. Martin Jelínek v samostatném úniku ještě neuspěl, ale Tomáš Chlubna už ano, když profitoval ze skvělé práce asistujícího Jana Kubáta, který si udělal kolem sebe několika kličkami prostor a naservíroval svému parťákovi gólový pas. Do řady spálených šancí se zařadila i ta z hole Tadeáše Kociána, když tvrdá rána z úhlu doplachtila do Novákovy lapačky. Obdobně si počínal i Jan Kubát, jenž po nahrávce Vladimíra Szilvy trefil odkrytou klec. V přesilovce se hezkou ranou prezentoval brodský bek Václav Pecen, ale jeho pumelice skončila v Abrahámově lapačce. Smolný moment potom rozesmutněl Čeňka Nováka, jemuž zůstal po střele Tadeáše Kociána puk na rameni a když se brodský gólman pohnul, tak mu puk zapadl do sítě. Havlíčkův Brod už si však vítězství utéct nenechal a slavil další tři body.

Ohlasy trenérů

Václav Adam (HC Rebel Havlíčkův Brod):

Dnešní utkání jsme odehráli tak, že jsme ho opravdu odehráli. Přišlo mi to bez pohybu, bez nasazení. Zase jsme neproměňovali vyložené šance. Oproti utkání ve Velkých Popovicích to byl daleko horší zápas, i když jsme tam prohráli. Dnes jsme sice nějaké šance dali, ale musíme začít všichni sami u sebe a jít do dalších zápasů s daleko větším odhodláním.

Pavel Biegl (HC Krkonoše):

Z naší strany to bylo poměrně vydařené utkání, musíme si uvědomit, že hrál třetí tým s osmým. Domácí se chvílemi trápili a bylo na nich vidět, že když nedali branku, tak znervózněli. Nicméně, nebýt dvou tečí a jedné naší hrubé chyby, tak to bylo otevřené až do konce, ale jinak domácí po zásluze vyhráli.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv