11. 8. 2012 | Richard Wagner

Juniorka zvládla i druhé derby! Tentokrát to odnesla Třebíč!

T Ř E B Í Č - Dva, tak toto číslo zatím vládne statistikám zápasů juniorky. Odehrála totiž dva zápasy se dvěma krajskými rivaly a oba dva vyhrála. O triumf na ledě třebíčské MANN+HUMMEL arény se dvěmi brankami postaral Jakub Doležal, jehož první branka je zaznamenaná jako vítězná. V brance Havlíčkova Brodu se narozdíl od zápasu s extraligovou Jihlavou objevil Vítek Vaněček, pro kterého to byl první zápasový start v juniorské kategorii. V pondělí 13.8. jedou junioři na led Hradce Králové.

Rebelové měli do utkání raketový vstup a již po čtrnácti vteřinách vedli 1:0. Vlado Szilva našel Michala Zdražila, jenž bez okolků překonal Máje. V pokračující fázi první periody byli Rebelové lepším celkem a Třebíč k Vaněčkovi téměř nepouštěli. Svou aktivitu dokázali v závěru třetiny přetavit ve dvě branky. Nejprve se trefil navrátilec do havlíčkobrodské Kotliny Marek Havel a do černého se trefil také Jakub Doležal.

Na začátku druhé třetiny se do úniku dostal Stromecký, byl zahákován a Blecha zkřížil ruce nad hlavou, což znamenalo trestné střílení. Třebíčský hráč si s ním poradil úspěšně a poslal puk za záda havlíčkobrodského brankáře. Rebelové se snažili o navrácení luxusního třígólového náskoku, ale v cestě jim byl skvělý Máj, jenž předváděl úžasné zákroky. Ovšem Rebelům opět vyšel gólově závěr třetiny. Běžela 35. minuta, když Lukáš Brebera obdržel puk z hole Szilvy a puk nasměroval počtvrté za Máje. Netrvalo dlouho a Rebelové rázem dokonali zkázu a vstřelili soupeři "bůra". Postaral se o to druhou brankou v zápase Jakub Doležal.

Velký souboj Havlíčkova Brodu s Milanem Májem pokračoval i ve třetí části, ale třebíčský muž s maskou ukazoval trenérovi, kdo by měl být jedničkou. Domácí brankář častokrát vyšel ze souboje jako král, ale tentokrát musel sklonit hlavu před uměním Tomáše Chlubny, který tak otevřel bránu gólové radosti pošesté. Rebelové trošku zvolnili a více práce měl najednou i Vaněček, který chytal svůj první zápas v juniorské kategorii. Ve 48. minutě napálil puk Roupec a hrací guma skončila až za brankářem Rebelů. Ten inkasoval ještě potřetí. Pět minut před koncem se povedlo dostat puk za jeho záda Vondráčkovi.

přát.. kolo, pátek 10.8.2012 od
3:6
(0:3, 1:2, 2:1)
Třebíč - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 24. Stromecký (TS), 48. Roupec, 55. Vondráček (Roupec) – 1. Zdražil (Szilva), 18. Havel (Kuchta, Chlubna), 19. J. Doležal (Žemlička), 35. Brebera (Szilva), 36. J. Doležal (Havel), 46. Chlubna. Rozhodčí: Blecha – Horký, Zháňal. Vyloučení: 4:4, navíc Křesťan (HBR) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 3:6.