22. 2. 2020 | Tomáš Sochor

Kvalitní výkon havlíčkobrodských dorostenců na Kometu nestačil

Havlíčkobrodští dorostenci odehráli druhé utkání ve dvou dnech. Tentokrát se na ledě Kotliny utkali s Kometou Brno. Bruslaři se dostali do vedení. Hostům se však podařilo ještě v první třetině otočit. O vítězství Komety rozhodla druhá část utkání. V ní totiž Brno tři branky vstřelilo a ani jednu neinkasovalo. Ve třetí periodě domácí celek zlepšil svou hru. Korigoval však už jen na konečných 2:5. (Foto: Markéta Křížová)

Vstup do utkání neměli Bruslaři vůbec špatný. Ve čtvrté minutě jim soupeř daroval přesilovou hru, v jejíž úvodu se málem radoval Adam Rauš. Havlíčkobrodští hokejisté se v té samé početní výhodě nakonec dočkali. Jan Jakubec střílel nadvakrát od modré. První rána byla zablokovaná jedním z obránců, ta druhá už však prošla za záda Michaela Schnattingera. Brno v půli první třetiny vyrovnalo. Při signalizované výhodě našel Ivo Sedláček mezi kruhy nehlídaného Eduarda Šalého, který přesnou ránou k pravé tyči překonal Filipa Tučka. Hra se následně zrychlila a přitvrdila. Havlíčkův Brod hrál přesilovku pět na tři, ve které dostal kotouč za brankovou čáru. Gól však nebyl uznán, jelikož padl až po hvizdu rozhodčího. Do vedení se nakonec dostala Kometa, když se Ivo Sedláčkovi podařilo s kotoučem objet bránu a dostat se do prostoru mezikruží, odkud dobře mířenou střelou skóroval.

Druhá perioda, která patřila brněnskému celku, se rozhodovala při početních výhodách. Ve dvacáté čtvrté minutě hosté využili přesilovou hru. Po přihrávce Iva Sedláčka vystřelil ostrou ránu Alex Sever, čímž poslal svůj tým do dvoubrankového náskoku. O čtyři minuty později šla do čtyřech Kometa. Byla to však ona, kdo ve vlastním oslabení skóroval. Jaroslav Řehák vyslal do samostatného úniku Iva Sedláčka, který zakončil krásnou kličkou do bekhendu. Následně měli Bruslaři blízko snížení, nepřehlednou situaci před bránou však hosté zvládli. Brno nakonec vstřelilo v další početní výhodě pátou branku. Patrik Fajmon napřáhl od modré čáry. Letící kotouč šikovně tečoval Martin Pigl.

Bruslaři se za nepříznivého stavu nevzdali a ve třetí periodě předvedli velice pěkný výkon. Hned v první minutě ukázal gesto fair play Adam Rauš, který odvolal odpískaný faul. Plné ruce práce pak měl brněnský gólman Michael Schnattinger, který zlikvidoval únik Šimona Báti, bekhendové zakončení Davida Krejčího a i několik povedených střel z delší vzdálenosti. Havlíčkobrodští dorostenci byli nakonec za svou aktivitu odměněni. Nejdříve trefil spojnici Tučkovy brány Eduard Šalé. Z následného protiútoku se zakončením mezi betony prosadil Michal Janko. Domácí celek se ještě snažil utkání zdramatizovat. Kometa však nic takového nepřipustila a zaslouženě vyhrála.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 5. Jakubec (Kutlvašr, Holenda), 52. Janko (Teplý, Hrdlička) – 10. Šalé (Sedláček, Svoboda), 17. Sedláček (Pigl), 24. Sever (Sedláček), 28. Sedláček (Řehák, Němec), 36. Pigl (Fajmon, Šalé). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 5:4, navíc Fajmon (KOM) 10 min. OT [VRAZ]. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 64. Střely na branku: 31:27 (15:10, 6:8, 10:9). Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.

Tuček (Kubík) – Jakubec, Besmák, Fišer, Zych (C), Číhal, Kutlvašr – Dymák (A), Báťa, Rauš (A), Janko, Holenda, Teplý, T. Krejčí, D. Krejčí, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek

Kometa

Schnattinger (Bizoň) – Řehák, Fajmon, Běhůnek (A), Ulbricht, Němec, Svoboda – Nesvadba, Nekvapil, Šalé, Sever (A), Sedláček, Horký (C), Pigl, Harmim, Boltvan