BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Kometa - Havl. Brod 4:3 - Mladší dorost na Kometu nestačil, padl však po boji
Mladší dorost na Kometu nestačil, padl však po boji

26.11.2015 | Richard Wagner, Roman Zajíček

BRNO - Takhle blízko letos ještě mladší dorostenci ke skalpu Komety ještě neměli. Brňané nastoupili bez Zábranského s Gajarským, což bylo na ledě znát. Bruslaři byli rázem vyrovnaným soupeřem a dokonce se dvakrát dostali do vedení, když se v první periodě prosadil Michal Kyncl a jeho jmenovec Teplý proměnil nájezd. Jenže Kometa ve druhé třetině podruhé srovnala a dvěma trefami na startu závěrečného dějství získala náskok, který pak dokázali Havlíčkobrodští zásluhou Radima Pejchala pouze korigovat. V neděli se v Kotlině představí Žďár. A půjde o další důležitou bitvu, protože teď se počítá každý bod!

19.kolo, čtvrtek 26.11.2015
HC Kometa Brno
HC Kometa Brno - BK Havlíčkův Brod
4:3
(1:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Svoboda (TS), 35. Svoboda (Meluzín), 42. Čajkovič (P. Vašíček), 44. Čajkovič (P. Vašíček) – 6. Kyncl, 19. Teplý (TS), 60. Pejchal (Teplý, Cachnín). Rozhodčí: Czubaj – Bernard, Otáhal. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.

HC Kometa Brno: Pleticha (Kašpar) – Masár, Holemý, Věžník, P. Vašíček, Gloz, Kavický - Čajkovič, Novák, Kučeřík, Konečný, Meluzín, Hubáček, Svoboda, D. Vašíček, Kunc, Lašák.

BK Havlíčkův Brod: Arbelovský (Kružík) – Krejčí, Dvořák, Adam, Zvěřina, Horák, Škareda, Smolko - Kohout, Kulhánek, Pokorný, Cachnín, Plíhal, Tecl, Krajíček, Teplý, Pejchal, Kyncl.

Hosté nastoupili do utkání zhurta. Běžela šestá minuta hry a Pleticha musel poprvé lovit puk ze své sítě. Nahození Michala Kyncla z pravého kruhu překvapilo brněnského brankáře a Brod vedl – 0:1. Kometa se však snažila s výsledkem něco udělat a vynutila si tlak. Z něj přišlo trestné střílení, protože ve skrumáží před bránou Pejchal nedovoleně zalehl kotouč a Matěj Svoboda nabídnutou šanci využil – 1:1.

Brno dál mělo několik příležitostí, ale i soupeř vyslal čas od času signál, že se s ním musí počítat. Důkazem budiž oslabení, které týmu z Vysočiny vyšlo náramně. Pejchal se řítil sám na gólmana a byl zahákován Věžníkem, rozhodčí opět neváhal a nařídil další trestné střílení. Indisponovaného Pejchala nahradil Michal Teplý a jeho přesná přízemní střela skončila v brance – 1:2.

Druhou třetinu odstartovala šance Lukáše Pokorného, který se ihned po buly dostat do samostatné akce, ale Pleticha jej dokázal vychytat. Poté se hrál neurovnaný hokej, sice nějaké šance k vidění byly, ale nejednalo se o nějaké nebezpečné záležitosti. Až se na to nemohl dívat brněnský útočník Matěj Svoboda, který od modré práskl do puku a ten zaplaval do sítě – 2:1. Arbelovský toho asi moc neviděl a bylo srovnáno.

Nástup do třetí části vyšel Kometě fantasticky. V rozmezí minuty a půl se dokázala hned dvakrát prosadit, pokaždé u toho byla dvojice Maxim Čajkovič - Patrik Vašíček. Havlíčkův Brod udělal dvě chyby, nebyl důsledný v brankovišti a brněnští mladší dorostenci toho dokonale využili - 4:2. V závěru hráli hosté přesilovku a zkusili to navíc i bez brankáře. Jedenáct vteřin před koncem základní hrací doby procpal kotouč do Pletichovy brány Radim Pejchal - 4:3. Víc už toho Bruslaři nestihli a domů odjíždí s prázdnou.

Ohlasy trenérů

Jiří Mífek (HC Kometa Brno): Po velice špatném vstupu do utkání jsme od druhé třetiny zlepšili pohyb a zjednodušili hru. Myslím si, že jsme zaslouženě brali tři body. Rozhodla třetí část, kdy se nám povedlo soupeři odskočit o dvě branky a pak už jsme to dohráli.

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): Odehráli jsme dobrý zápas. Dostali jsme se do vedení takovou šťastnou brankou, Kometa sice vyrovnala, ale pak jsme jí zase utekli a mohli zvýšit stav i na vyšší rozdíl. Jenže domácí znovu srovnali a po našich hrubých chybách ve třetí části duel otočili. Snížující gól Pejchala přišel pozdě. On si natáhl v zápase třísla, druhou třetinu nedohrál, pak to ještě zkusil a se sebezapřením utkání nakonec dohrál.