BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Jihlava B 3:2sn - Mladší dorost přetlačil v derby Vysočiny Jihlavu, rozhodly až samostatné nájezdy
Mladší dorost přetlačil v derby Vysočiny Jihlavu, rozhodly až samostatné nájezdy

Mladší dorost přetlačil v derby Vysočiny Jihlavu, rozhodly až samostatné nájezdy

28.09.2014 | Ladislav Vácha

Mladší dorostenci vkročili do nového soutěžního ročníku pravou nohou a v dobrých výkonech chtěli pokračovat i na svém ledě, kde přivítali v rámci derby Vysočiny béčko jihlavské Dukly. Oba soupeři se v Kotlině střetli už v přípravě, kdy mladí Rebelové slavili hladký triumf 8:1. To, že tentokrát čeká havlíčkobrodskou družinu mnohem náročnější zápas, ukázala už úvodní třetina. Parta pod taktovkou zkušeného kouče Milana Kraučuka si vypracovala nejtěsnější vedení, jenže celek z krajského města v prostřední části srovnal krok. Napínavé utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž byli úspěšnější mladíci z Havlíčkova Brodu. Trefili se Vojtěch Holenda, Jan Petržílek a bonusový bod svému týmu vystřelil Tomáš Lachman.

 
6.kolo, neděle 28.9.2014
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Dukla Jihlava B
HC Dukla Jihlava B
3:2sn
(1:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Holenda, 55. Petržílek (Petržílka, Holenda), rozh. náj. Lachman – 35. Tušer (Šulek), 56. Kardoš (Zadina). Rozhodčí: Marek Honza – Jakub Capouch, Jaroslav Žák. Vyloučení: 5:2. Bez využití. . V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

BK Havlíčkův Brod: Arbelovský (Folvarský) – Lachman, Krejčí, Zvěřina, Horák, J. Marek, Hart, Škareda – Petržílek, Holenda, Teplý, Pejchal, Přibyl, Cachnín, Pokorný, Petržílka, Kohout.

HC Dukla Jihlava B: Lepeška – Zadina, Koláček, Martinů, Mareček, Kalenda, Vaněk, Fixa – Kardoš, Adamová, Šulek, Tušer, Matějka, Hrbatý, Lupač, Štěrba.

 

Rebelové vlétli do zápasu jako utržení ze řetězu, když ihned po úvodním vhazování pláchl jihlavským zadákům Jan Petržílek, jenže zblízka si svým blafákem vylámal zuby na mrštné vyrážečce gólmana Lepešky. Pokračovalo se vy vyrovnaném hokeji, který přerušil až faul domácího Ondřeje Harta. Mladí bojovníci z Kotliny se však ubránili bez úhony a při hře 5 na 5 brzy udeřili. Nádherné sólo jako z hokejové učebnice vystřihl rychlonohý Vojtěch Holenda, který se prokličkoval až do předbrankového prostoru a ve velké rychlosti předvedl těžký manévr, při němž rychlou kličkou v pádu zasunul kotouč za Lepeškova záda. Dukla mohla srovnat krok v závěru úvodní dvacetiminutovky, když brankář Arbelovský jen vyrazil Matějkovo nahození, jenže Milan Tušek nedokázal zakončit do odkrytého koutu brány.

Jihlava měla obrovskou příležitost na vyrovnání hned na začátku prostřední části, když hrála dlouhou přesilovku 5 na 3. Paradoxně to však málem byli oslabení Rebelové, kdo zasadil soupeři další nepříjemný úder. Záda jihlavským hráčům opět ukázal Jan Petržílek, jenže svůj samostatný únik zakončil jen blafákem do Lepeškovy hrudi. Vzápětí se početní převaha nabídla i domácím, kterým ke gólové radosti chyběl jen malý kousíček. Jiří Přibyl zblízka nepropálil gólmana Lepešku a se dvěma rychlými dorážkami neuspěl ani Richard Cachnín. Mladíci z krajského města se nechtěli nechat zahanbit a skórování měl na dosah Adam Fixa, který objel i gólmana Arbelovského, jenže v rychlosti už nestihl puk zasunout do brány. Jihlava pokračovala v útočné aktivitě a dočkala se zasloužené odměny. Milan Tušer vybruslil zpoza brány a z úhlu přehodil rameno gólmana Arbelovského u přední tyčky.

Do třetího dějství nastoupili červenožlutí s velkou chutí a gólman Arbelovský musel likvidovat obrovskou šanci, když v úniku vypráhl jeho lapačku Jan Lupač. Vrátit havlíčkobrodským barvám mohl drobný šikula Vojtěch Holenda, jenže tentokrát nedotáhl svůj nájezd do úspěšného konce. Zanedlouho se puk od Alexandra Matějky dostal před brankoviště k Janu Lupačovi, ale jihlavský útočník opět prohrál minisouboj s gólmanem Arbelovským. Na začátku 55. minuty se už parta z Kotliny radovala. Vojtěch Holenda našel mezi kruhy Jakuba Petržílku, který sice ještě nepropálil gólmana Lepešku, ale s dorážkou do odkryté brány už slavil úspěch Jan Petržílek. Dukla však nesložila zbraně a bleskově odpověděla. Daniel Zadina ještě vyprášil z mezikruží jen Arbelovského betony, jenže kus černé gumy se odrazil přesně na hůl Jindřicha Kardoše, který už měl při dorážce snadnou úlohu.

Samostatné nájezdy

V samostatných nájezdech drama pokračovalo, rozhodnutí nakonec přišlo až z hole obránce Tomáše Lachmana, který uspěl se svou povedenou ranou.

Proměnili:
Jan Petržílek, Tomáš Lachman - Daniel Zadina

Neproměnili:
Vojtěch Holenda, Richard Cachnín, Jan Petržílek - Adam Fixa, Milan Tušer, Daniel Zadina, Jan Lupač

Ohlasy trenérů

Milan Kraučuk (HC Rebel Havlíčkův Brod): Co je nám platné, že máme převahu, konkrétně ve třetí třetině byla markantní, když zkrátka nedokážeme zakončit. My jsme impotentní v zakončení a nedokážeme využít šance. Soupeř hraje obranu, je zalezlý ve své třetině a my se tam snažíme všelijak prokličkovat přihrávkami, nevyužíváme beky pro střelbu a když už máme nějaké šance, tak jdou většinou vedle brány, nebo gólmanovi do břicha. Zápas se hraje na góly, my ty góly nedáváme, a proto se takhle trápíme. My jsme sice tři zápasy vyhráli velkým rozdílem, ale teď to je zkrátka špatné. Na druhou stranu - ti soupeři, s nimiž jsme hráli, nám nestačili bruslařsky. Tam jsme ty šance také nedávali, ale měli jsme jich daleko víc, než se soupeřem, který nám stačí bruslit. My pak uděláme nějakou chybu, psychika jde do háje a trápíme se v zakončení.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv