18. 8. 2019 | Ladislav Vácha, Dominik Adam

Parádní premiéra v přípravě! Junioři nasázeli v Chrudimi pětku

Po zrušeném přátelském utkání s Pískem naskočili do herní části letní přípravy také junioři. Svěřenci trenérů Ladislava Fixy a Miroslava Dubna se představili na ledě Chrudimi, které nedali žádnou šanci. Východočechům nasázeli „bůra“ a s přehledem si tak došli pro hladké vítězství. Do střelecké listiny se postupně zapsali obránce Jiří Kratochvíl, společně s útočníkem Matyášem Machovským posila v rámci spolupráce s nedalekou Jihlavou, kapitán Richard Cachnín, Jakub Košťál, Matěj Krejčí a Michal Kerber.

Hned z úvodu první třetiny měli Bruslaři velkou šanci, když Richard Cachnín poslal puk zpoza branky na volného Jakuba Košťála, jenž této šance nevyužil. Následně měli Havlíčkobrodští přesilovou hru, kterou využili. Nejprve však měl velkou příležitost Jiří Marek, když dostal puk od Davida Spilky a vypálil z otočky, ale o pouhý kousek minul branku. Poté přišla první branka utkání. Škareda zavezl puk do útočného pásma a poslal jej na Lukáše Pokorného, který od pravé tyčky přihrál na Jiřího Kratochvíla. Ten dotáhl celou akci do konce, když dorazil puk do sítě. Chrudim následně zamkla svého soupeře v pásmu, ale velká šance z toho nebyla. Po té, co se hrálo nahoru a dolů, přišla druhá branka. Pokorný přihrál na Jakuba Košťála a ten předložil puk na Richarda Cachnína, který nastavil hůl a dostal touš nad rameno brankáře. Matyáš Machovský jel sám na brankáře Chrudimi a zkusil střelu k pravé tyči, avšak maskovaný muž byl pozorný.

Začátek druhé třetiny se hrál v početní výhodě, kterou měla Chrudim. Orlice ale tuto šanci nevyužily. Stanislav Vaněk se proháčkoval do útočného pásma, ale z mezikruží netrefil puk ideálně. Filip Klofáč přihrál na volného Patrika Vacíka, ten od pravé tyče nepropálil přesouvajícího se brankáře. V polovině utkání došlo ke změně maskovaných mužů. Havlíčkobrodský celek měl početní výhodu, ve které měl největší šanci Cachnín, když se dostal před Dosoudila, zkusil kličku do bekhendu, ale nově chytajícího muže neprostřelil. Michal Kerber přihrál na svého kapitána, který poslal krásný puk na Jakuba Košťála, ten nastavil hůl a nasměroval puk mezi betony brankáře. Vzápětí přišla další branka utkání. Na pravém kruhu se vytvořil houf, čehož využil Matěj Krejčí, který z prostoru mezi čárkami poslal rychlou střelu do sítě. Pátou branku zápasu zaznamenal Michal Kerber. Brodský zadák viděl volného Klofáče, ale zkusil to sám a od modré čáry poslal puk pod horní tyč.

Po začátku třetího dějství se mohli Východočeši dotáhnout na rozdíl čtyř branek. Dominik Pejzl nahrál na Milana Hykla, který ale na přihrávku do prázdné branky nedosáhl. Patrik Vacík při početní nevýhodě vypíchl kotouč a jel sám na brankáře, ale dostihl ho jeden z obránců domácího týmu a vyrazil mu puk. Vacík se ocitl za brankou Chrudimi, poslal puk na Filipa Pártla, ten ale z mezikruží nepropálil brankáře. Tomáš Pavlata jel sám na Váchu, zkusil si jej položit ale brankář Havlíčkova Brodu zůstal klidný a vychytal ho. Havlíčkobrodští měli početní výhodu, ve které málem inkasovali. Milan Hykl využil chyby obránce a jel sám na Štěpána Váchu, který na poslední chvíli zachytil puk na brankové čáře. Jakub Košťál přihrál na Richarda Cachnína, který měl před sebou poloodkrytou branku, ale na puk nedosáhl. Za rozhodnutého stavu to Chrudim v poslední minutě zkusila v šesti, ale branky se nedočkala. Bruslaři tak vyhráli první duel 5:0.

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

přát.. kolo, neděle 18.8.2019 od  
0:5
(0:2, 0:3, 0:0)
Chrudim - Havl. Brod

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 7. Kratochvíl (Pokorný, Škareda), 17. Cachnín (Košťál, Pokorný), 35. Košťál (Cachnín, Kerber), 37. M. Krejčí, 38. Kerber (Pártl, P. Vacík). Rozhodčí: Pošvář, Budinský. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 25:37 (9:13, 5:13, 11:11). Průběh utkání: 0:5.

Sestavy

Chrudim

Matoušek (30. Dosoudil) – Votava, Pejzl, Hrdlička, Obr, Pirner, Prýl – Hykl, Formánek (A), Langr (A) – Cimburek, Kmoníček (C), Hebek – Nalli, Felcman, Pavlata – Topolský, Svoboda

Havl. Brod

Nedvěd (30. Vácha) – Kratochvíl, Škareda, Kerber, Vaněk, M. Krejčí (A), Spilka – Pokorný, Cachnín (C), Košťál – Pártl, P. Vacík, Klofáč – Holenda, Machovský, Marek

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner