BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Č. Budějovice 6:5p - Pohádka neskončila! Starší dorost porazil po napínavé bitvě Motor!
Pohádka neskončila! Starší dorost porazil po napínavé bitvě Motor!

Pohádka neskončila! Starší dorost porazil po napínavé bitvě Motor!

28.10.2017 | Štěpán Ondráček

HAVLÍČKŮV BROD - Starší dorostenci odehráli druhé utkání ve dvou dnech a vedli si znamenitě. Tým Richarda Cachnína st. narazil na silný českobudějovický Motor, kdo se domníval, že jeho svěřenci prohrají, tak se mýlil. Havlíčkobrodští mládežníci v utkání vedli 5:1, ale hosté vyrovnali. V prodloužení rozhodl Jiří Hromádka, který přiřknul Bruslařům bod navíc. Do listiny střelců se zapsal dvougólový střelec Richard Cachnín ml. a po jedné trefě zaznamenali Marek Tecl, Tomáš Kohout, Lukáš Pokorný a Jiří Hromádka.

 
16., sobota 28.10.2017, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - ČEZ Motor České Budějovice
ČEZ Motor České Budějovice
6:5p
(1:0, 3:1, 1:4 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Tecl (Dvořák, Dudycha), 24. Kohout (Kulhánek, Hromádka), 33. Pokorný (Vaňous), 35. Cachnín (Tecl, Křehlík), 46. Cachnín (Křehlík, Pokorný), 63. Hromádka – 23. Škola (Masopust), 47. Stárek (Řezáč, Silný), 50. Čížek (Šafář), 54. J. Čížek (Silný, Škola), 55. Silný (J. Čížek, Řezáč). Rozhodčí: Jakub Horáček – Martin Kreuzer, Václav Kubíček. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 53. Střely na branku: 29:45 (7:9, 8:24, 11:10 – 3:2). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:5, 6:5p.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Arbelovský) – Dvořák, Adam, Škareda, Horák, Dudycha, Vaněk – Vaňous, Pejchal "A", Petržilka, Kohout, Tecl "C", Hromádka, Dudek, Rybáček, Křehlík, Pokorný, Kulhánek, Cachnín "A"

ČEZ Motor České Budějovice: Dvořák (Svoboda) – Pánek, Vávra, Stárek, Škola, A. Čížek, Šafář "A", Hubata – Silný "C", Melichar, Holý, Krcho "A", Řezáč, Egert, Hrubec, Vaculík, J. Čížek, Petřík, Masopust, Grossmann

 

Utkání začali ve velkém stylu hráči Bruslařského klubu, kteří hned od začátku zaměstnávali Dvořáka. Domácí hráli se soupeřem bez bázně a hany, jelikož v oslabení se do slibné šance dostal Marek Tecl, ale jeho bekhendový blafák skončil mimo tři tyče. Cachnínovi svěřenci hráli přesilovku 5 na 3 a byla gólová. Puk šel po ose Dudycha – Dvořák – Tecl. Právě Adam Dvořák od modré naservíroval křižnou přihrávku na Marka Tecla a ten se z pravého kruhu nemýlil. Českobudějovičtí se pomalu rozehrávali, ale ránu Jakuba Čížka, který mířil na teploměr, Nedvěd zneškodnil. Hosté si v samém závěru vytvořili obrovský tlak. Jiří Egert to zkoušel z těsné blízkosti, ale proti změně stavu byl domácí brankář.

Hra se ve druhé dvacetiminutovce vyrovnala a Jihočeši měli více ze hry. Svojí aktivitu dokázali přetavit ve vyrovnávající branku, když střela Patrika Školy skončila nečekaně za Nedvědem. Oba dva týmy se střídaly v šancích a postupem času byli opět na puku domácí. Tomáš Kulhánek střílel na Dvořáka, který vyrazil puk před sebe a nejrychleji u dorážky byl Tomáš Kohout. Českobudějovičtí hráli početní výhodu, ve které zatápěli obraně Bruslařů, ale ta v čele s Nedvědem obstála. Domácí komando poté udeřilo znovu. Pavel Vaňous objel branku Dvořáka, na kterého vystřelil. Brankář hostů vykopl špičkou betonu touš před sebe a na dorážku Lukáše Pokorného už nedosáhl. Motor poté inkasoval znovu, a to když Cachnín s Teclem ujeli do přečíslení dva na jednoho. Marek Tecl předložil kotouč na Richarda Cachnína, který prostřelil přesouvajícího se Dvořáka.

Jihočeši byli v poslední třetině výrazně lepší a tlačili domácí Bruslaře. Jenže jako první vstřelili gól bojovníci z Kotliny. Tomáš Křehlík vybojoval puk u pravého hrazení a poslal jej mezi kruhy Richardu Cachnínovi, který otřel puk o tyč. Ačkoli výběr Richarda Cachnína st. vyhrával 5:1 českobudějovický Motor se nevzdal. Aleš Řezáč nabil Janu Stárkovi, který za nechtěné pomoci jednoho z domácích dostal puk za Nedvěda. Jihočeši dokázali nepříznivý stav vyrovnat. Nejprve se dvakrát po sobě prosadil Jakub Čížek. Hosté vyrovnali pět minut před koncem, když se prosadil z bekhendu Michal Silný. V prodloužení rozhodl o bodu navíc domácí Jiří Hromádka, který prostřelil Dvořáka k tyčce.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Povedl se nám krásný víkend. Kdyby nám někdo řekl, že s dvěma největšími týmy naší skupiny uděláme čtyři body, tak tomu neuvěřím. My jsme tajně doufali, že když se dobře připravíme na jeden zápas, tak bychom ho mohli zvládnout. Známe ofenzivní sílu Budějovic, i když jsme vedli 5:1, tak soupeř vyrovnal. Mužstvo hrálo dobře, bohužel jsme je dvěma góly dostali do hry. Klukům za víkend patří obrovské absolutorium, jelikož ubránili oslabení 4 na 3 a potom přišel zákonitě trest, kdy jsme rozhodli v prodloužení. Nejsem spokojený s výkonem hlavního rozhodčího.

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): Tento týden jsme odehráli více zápasů, takže únava se mohla projevit. Kluci měli v hlavách to že se nemusí dnes vyhrát, i tak jsme ale měli odehrát lepší zápas. Parádně nám vyšla třetí třetina, kdy za stavu 5:1 pro domácí jsme dokázali vyrovnat. To naše hráče ctí, domácí si dnešní dva body zaslouží.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv