KLADNO – Havlíčkobrodští hokejisté odehráli třetí kolo Ligy juniorů, když se vydali na led posledního finalisty druhé nejvyšší soutěže – Kladna. Středočeši se dostali do vedení, ale Bruslaři dokázali odpovědět. Havlíčkův Brod měl ve druhé třetině obrovský tlak, jenže branky dával domácí soubor. Celek z Vysočiny urputně bojoval, ale na další body do tabulky nedosáhl. (Foto: Karolína Vencovská)
Kladno mělo impozantní vstup, když hned po prvních sekundách hry se musel Haronik, co ohánět. Pokus Jakaba vyškrábl na poslední chvíli. Bruslaři po chvíli srovnali krok s Rytíři – hrála se vyrovnaná partie. Oba gólmani byli při útočných manévrech jednoho i druhého celku úspěšní. Hosty mohl poslat do vedení Brožek, když si jeho nahození málem srazil do vlastní sítě Weber. Kladenští mohli udeřit ve vlastním oslabení, jenže Gelhofovi utekl kotouč, který měl mířit na najíždějícího spoluhráče. Více na puku se drželi Rytíři, ale domácí hokejisté ve zbroji nemohli najít účinný recept na obranný val Havlíčkobrodských. Středočechy mohl dostat do vedení po odraženém kotouči Sém, ten ale napálil boční síťku Haronikovy klece.
Když vázla kombinace Rytířů, zkusili to jeden na jednoho, ale i tak bez úspěchu. Středočeši nakonec otevřeli gólový účet utkání. Od modré vypálil Richard Háž, který prostřelil hostujícího gólmana mezi betony. Havlíčkův Brod reagoval na skóre využitou přesilovkou. Pokus Hospodky tečoval mimo dosah Webera Pavel Konvalina. O pár sekund později uzavřeli Kladenští Bruslaře v pásmu. Puk natřikrát nedostal do sítě Jakab s Petříkem. V závěru úvodního dějství mohl vrátit vedení na stranu Středočechů Borkovec, ale Haronik byl ve střehu. Z brejku směřoval kotouč pod břevno Hospodka, ale puk se mezi tři tyče nevešel.
Zkraje prostřední části měli hosté z Vysočiny přesilovou hru. Obrat ve skóre měl na holi Vaněček, který v těžké pozici nedokázal nasměrovat puk do sítě. V další gólovce selhal Čech, jenž z osy kluziště vyprášil výstroj Webera. Kladenským se rozplynula hra z úvodu utkání, když Havlíčkobrodští hráli celoplošný hokej. Hosté mohli korunovat obrat utkání úspěšným kontrem Lédla, ale útočník Bruslařů přestřelil. Rytíři zcela odpadli, když ledové kolbiště patřilo Havlíčkobrodským. Vaněček v dobré pozici nenašel dobře najetého Brožka. Oba týmy si potom vyměnily šance, ale maskované opory byly na místech.
Bruslaři mohli přidat druhý gól zásluhou Nového. Útočník hostů prokličkoval před Webera, kterého bekhendovým pokusem neuspěl. Na druhé straně jel vstříc Haronikovi Jakab, ten ale střelou na vyrážečku neuspěl. Kladenští rozmělnili tlak Havlíčkobrodských přesilovou hrou. Rytíři v ní dokázali svému soupeři odskočit, když Kut krosem oslovil Daniela Jakaba. Domácí útočník trefil odkrytou klec Haronika. Bruslaři i podruhé v utkání mohli srovnat krok. Sám před Weberem byl Nový, který se ukličkoval sám sebe. V dalším úniku neuspěl Hospodka, kterému vypíchl domácí gólman puk z hole.
Havlíčkův Brod mohl srovnat skóre zásluhou Čapka, jenže hostující útočník netrefil přesně mezi betony. Zvýšit vedení Kladenských měl na holi Tolar, ale i on trefil připraveného gólmana. Rytíři se nakonec dočkali třetí branky, když využili další početní výhodu. Na začátku 46. minuty zužitkoval skvělou nahrávku Kuty Jakub Kulich. Rytíř s číslem čtrnáct poslal puk za bezmocného brankáře Brodu. Celek z Vysočiny stáhl manko záhy.
Chybnou rozehrávku Webera potrestal do prázdné klece Matyáš Lédl. Oba celky si vytvořily několik šancí, ale ukazatel skóre se nepohnul. Havlíčkův Brod si necelé dvě minuty před koncem hrací doby vyžádal oddechový čas. Mladí Bruslaři zkusili odvážnou power–play, ale Kladno trestalo. Puk dovezl do prázdné klece Jan Kut.
Středa 20. srpna | Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve čtvrtek 21. srpna ve Znojmě, je z důvodu marodky Bruslařů bez náhrady zrušeno.
Havlíčkobrodští dorostenci měli odehrát první dvě utkání čtvrtfinálové série ve čtvrtek a v pátek 13. a 14. března na domácím hřišti. Kvůli technické závadě na Zimním stadionu Kotlina, na jejíž odstranění usilovně pracují Technické služby Havlíčkův Brod a dodavatelské firmy, se ovšem s Pískem utkají v Humpolci. Oba zápasy začínají ve 12:30.
Neděle 3. listopadu | Nová Kotlina: Znamená to pro nás moc, těší Třetinu. Na co si musí hráči zvyknout?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.
Pátek 25. října | Hřiště jako v NHL. Brodskou Kotlinu pokřtí derby, píše se na serveru sport.cz. Přečtěte si celý článek.
Středa 16. října | Čekání na návrat do naší milované Kotliny se blíží ke konci. A-tým Bruslařů se naposledy představí v azylu, v sobotu 19. října přivítá Opavu od 17:00 ve Světlé nad Sázavou. Přečtěte si více informací.
Pondělí 7. října | Havlíčkobrodský A-tým kvůli zpožděné rekonstrukci ledové plochy v Kotlině odehraje další domácí zápas v azylu. Proti Novému Jičínu se utká v sobotu 12. října od 16:30 v Chotěboři. Přečtěte si více informací.