27. 9. 2020 | Tomáš Sochor

První vítězství pro juniory! Mihulka hattrickem sestřelil ústecké Lvy

Havlíčkobrodská juniorka se ve třetím zápase Extraligy juniorů střetla s Ústím nad Labem. Bruslaři šli dvakrát do vedení. Lvům se však podařilo v obou případech srovnat a ve třetí třetině dokonce otočili skóre ve svůj prospěch. Závěrečné minuty nabídly velice dramatickou hru. Bruslaři nejdříve otočili utkání zpět na svojí stranu, hostům se ale za chvilku podařilo vyrovnat. Havlíčkův Brod nakonec rozhodl utkání dvacet sedm sekund před koncem, a slaví tak první výhru.

V úvodu utkání byli aktivnější hosté, kteří si během prvních pár minut vytvořili několik střeleckých příležitostí. Bruslaře však podržel dobře chytající Hynek Petržílka. Domácí posléze udeřili a otevřeli brankové skóre. Matyáš Sapík unikal společně s Davidem Mihulkou do přečíslení. Už to vypadalo, že se akce nezdaří. Druhý jmenovaný však ještě vystřelil z velkého úhlu, odkud překonal Petra Kmocha. Havlíčkobrodským hokejistům vedení nevydrželo dlouho. O minutu a čtvrt později napřáhl při přesilové hře z vrcholku levého kruhu Jan Tůma, jenž dělovkou srovnal stav utkání. Lvi měli šanci obrátit skóre na svojí stranu. Při přesilovce pět na tři nastřelil břevno Jan Tůma. Do kabin odcházeli hráči za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé části mělo Ústí nad Labem několik gólových šancí. Dvakrát ujel sám na bránu Jan Macel, jednou pak Jakub Tot. Ani jeden z nich však nabízenou šanci nevyužil. Na druhé straně domácí mužstvo svou šanci využili. David Mihulka nahodil před bránu kotouč na Dominika Mlejnka, jenž dokázal usměrnit puk za záda Petra Kmocha. Aktivnější však byli nadále hosté. Odměnou jim za to byl vyrovnávající gól. Sekundu po přesilové hře dostal na pravém kruhu nabito Jaroslav Šešina, který prostřelil Hynka Petržílku, jenž měl zakrytý výhled. I třetí třetina tak začínala za nerozhodného stavu.

Třetí část nabídla velice dramatické rozuzlení. Nejdříve se Lvi dostali poprvé v zápase do vedení, když Jan Tůma přízemní střelou překonal Hynka Petržílku. Bruslaři ale následně dokázali otočit skóre zpět na svojí stranu. Střelou z levého kruhu srovnal stav zápasu David Mihulka. O dvě a půl minuty později Jakub Košťál předložil kotouč znovu Davidu Mihulkovi, jenž střelou k tyči zkompletoval hattrick. O pouhých třináct sekund později bylo v Kotlině znovu vyrovnáno. V nepřehledné situaci dostrkal kotouč za brankovou čáru Adam Janoušek. Rozhodčí sice těsně předtím přerušil hru, po krátké poradě ale gól uznal. Sedmadvacet sekund před koncem zápasu si do útočného pásma drze sjel Tadeáš Holenda, jenž přesnou střelou k levé tyči vrátil vedení zpět na hole Bruslařů. Lvi si ještě v závěru vybrali oddechový čas a zkusili hrát bez brankáře, domácí mužstvo však dokázalo výhru ubránit.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 8. Mihulka (Sapík, Machovský), 28. Mlejnek (Mihulka, Adam), 54. Mihulka (Košťál, Vranka), 56. Mihulka (Košťál), 60. Holenda (Havel, Pokorný) – 10. Tůma (Šešina), 36. Šešina (Tot, Macel), 48. Tůma (Tot, Šešina), 57. Janoušek (Macel). Rozhodčí: Marek Honza – Ondřej Polák, Matěj Krejčí. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 39:44 (9:17, 15:13, 15:14). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Petržílka (Kukeně) – Trupl (C), Sapík, Kutlvašr, Vranka, Adam – Holenda, Havel, Pokorný – Košťál (A), Pártl (A), Kalenský – Machovský, Mihulka, Mlejnek