19. 10. 2018 | Štěpán Ondráček

SENZACE! Dorostenci si vyšlápli na první Kometu Brno!

Havlíčkobrodští dorostenci odstartovali druhou polovinu sezony proti brněnské Kometě a zápas to byl se vším všudy. Soubor okolo trenéra Petra Beránka hrál s lídrem skupiny Střed vyrovnaný hokej a diváci se měli na co koukat. Do vedení šli domácí, ale Kometa vývoj utkání otočila. Mladí Bruslaři, kteří hráli perfektně, nakonec slavili cenné vítězství, když se na něm podílela nová posila v brance David Kubíček, jenž pochytal 36 střel soupeře. Do listiny střelců se zapsali Michal Beneš, Karel Matoušů, Matěj Kozlík a dvougólový střelec Filip Dymák (na snímku). (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Vstup do zápasu měli lepší hosté z Brna, kteří si po pár sekundách hry vytvořili gólovou šanci. Brabenec se prosmýkl kolem obránců až ke gólmanovi Kubíkovi, který jeho pokus chytil do lapačky. Juřica dojel volný kotouč v útočné třetině hostů a už ho směřoval na lépe postaveného Matoušů, ke kterému nakonec hrací předmět nedojel. Brabenec byl opět ve velké šanci, když se ocitl mezi kruhy. Jeho prudká rána byla ztečovaná domácí obranou. Mladí Bruslaři měli ke konci první třetiny několik přesilových her, ve kterých zamkli soupeře v pásmu, ale branky se nedočkali. Udeřit mohlo na druhé straně, když se ke Kubíkovi dostal Sedláček, jenž mířil do levé tyče.

Přítomní diváci se dočkali prvního gólu ve 23. minutě, a to z hokejek domácích hráčů. Juřica projel do pásma Komety a od levého mantinelu vyslal střelu na Bizoně, jenž jí neudržel ve výstroji a puk za brankovou čáru dostal pohotový Michal Beneš. Jihomoravané mohli srovnat v přesilové hře, ale dělovka Fajmona skončila na levé tyči Kubíčkovy svatyně. Brňané vyrovnali po krásném pasu Kose, který přes celé kluziště našel Jakuba Brabence. Hostují útočník uspěl tváří v tvář proti Kubíkovi. Kometa dokonala rychlý obrat, když se trefila po 19 sekundách podruhé. Kos oslovil na pravém kruhu volného Jakuba Brabence, který střelou do levého horního rohu nedal domácímu gólmanovi šanci. Havlíčkobrodští ještě do konce druhé třetiny vyrovnali, a to v přesilové hře. Michal Beneš přihrál před branku Filipu Dymákovi a ten nedal Bizoňovi šanci.

Třetí dějství pořádně nezačalo a domácí hokejisté si vzali své vedení zpět. K puku se dostal obránce Karel Matoušů, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Jihomoravané mohli rychle vyrovnat, avšak přihrávka na najíždějícího Severu neprošla. Hrál se rychlý hokej se šancemi na obou stranách, ale při jejich proměňování se dařilo mladým Bruslařům. Filip Dymák vystřelil přes obránce a puk skončil za brněnským brankářem, jenž byl na střelu krátký.

Kometa potom hrála oslabení, které sice ustála bez inkasované branky, ale hned vzápětí kapitulovala. Dymák naservíroval přihrávku před branku, kam si sjel Matěj Kozlík a střelec posledních zápasů se nemýlil. Hosty mohl přiblížit Brabenec, ten ale svoji šanci neproměnil. V nadstavbovém prodloužení mohli rozhodnout domácí, ale ti neproměnili svoji šanci, a tak udeřilo na druhé straně. Do přečíslení dvou na jednoho se dostala dvojice Ivo Sedláček a František Němec a druhý jmenovaný prostřelil přesouvajícího se Kubíčka.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 23. Beneš (Juřica), 39. Dymák (Besmák, Jiráček), 41. Matoušů (Beneš, Jiráček), 51. Dymák (Rauš), 54. Kozlík (Dymák) – 35. Brabenec (Kos, Vacek), 35. Brabenec (Kos), 61. Němec (Sedláček, Běhůnek). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Martin Klouda, Erik Berger. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 42:39 (15:13, 12:16, 13:9 – 2:1). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2. Prodloužení: 0:1.

Kubík (Král) – Dvořák, Besmák, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr, Doležal – Matoušů, Dymák, Juřica, Rauš, Janko, Holenda, Beneš, Kozlík, Krejčí, Prášek

Kometa

Bizoň (Schnattinger) – Řehák, Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík – Nesvadba, Brabenec, Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Linka, Harmin, Mišiak, Vyroubal