BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - M. Třebová 2:7 - Škoda! Béčko doma padlo s Moravskou Třebovou
Škoda! Béčko doma padlo s Moravskou Třebovou

Škoda! Béčko doma padlo s Moravskou Třebovou

05.11.2017 | Dominik Adam

Hned v úvodu zápasu šli Bruslaři do vedení zásluhou Václava Piskače (na snímku), který dostal skvělý pas od Daniela Homoly. Poté během pěti minut vsítili tři branky hosté. Nejprve se prosadil Miroslav Janošek, následně během čtyř minut skóroval Tomáš Langr a v závěru první periody se trefil Igor Čikl. Ve druhé třetině domácí tlačili, ale skórovat se jim nepodařilo, zatímco hostům ano. Richard Kovařík ukázal skvělý bekhendový blafák, kterým překonal Folvarského. Třetí perioda se Bruslařům vůbec nepovedla. Ve 45. domácí hráli v šesti, když byla signalizována výhoda, avšak tu rozhodčí zrušili a Vojtěch Augustin dopravil kotouč do prázdné klece. Za pouhou minutu a půl domácí znovu inkasovali. Martin Řehulka propálil vše, co mu stálo v cestě a dopravil kotouč do sítě. Ve 49. minutě hostující celek znovu udeřil. Střelu Miroslava Hradila sice Folvarský vyrazil, ale na dorážku Tomáše Langra už nedosáhl. V poslední sekundě domácí ještě upravili skóre zásluhou Václava Pecna, jenž z pravé strany vypálil mezi betony Pospíšila.

 
10., neděle 5.11.2017, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Slovan Moravská Třebová
HC Slovan Moravská Třebová
2:7
(1:3, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 1. Piskač (Homola), 60. Pecen (Homola, Cejpek) – 10. Janošek (Langr), 14. Langr (Janošek), 19. Čikl (Schneider), 39. R. Kovařík, 45. Augustin (Čikl), 46. Řehulka (Pavlovský), 49. Langr (Hradil). Rozhodčí: David Kolář – Jan Gregar, Jaromír Říha. Vyloučení: 2:9, navíc Pecen (HBR) OT 10 min. [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 35:35 (10:12, 14:11, 11:12). Průběh utkání: 1:0, 1:7, 2:7.

BK Havlíčkův Brod: Folvarský (Hanák) – Lacina, Rubner, Lachman, Motl, Bancíř, Pecen, Hrabaň – Piskač, Hynek "A", Vala, Jelínek, Křížek, M. Přibyl, J. Přibyl, Cejpek "C", Polák, Homola

HC Slovan Moravská Třebová: Pospíšil – Pokorný, J. Kolařík, R. Kolařík, Hradil, Schneider – Kobza, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Ministr, Muselík "A", Čikl "C", Aulehla, Janošek, Pavlovský

 

V úvodní minutě šli Bruslaři do vedení. Daniel Homola objel branku a nahrál na volného Václava Piskače, jenž do poloprázdné klece zakončil. Za necelé dvě minutky Jakub Lacina nahodil kotouč, který před brankou tečoval Martin Hynek, ale Pospíšil skvěle zasáhl. V 8. minutě ujel Langr na Folvarského, ten však lapačkou kotouč vyrazil. Následně vznikl protiútok, Jan Jelínek nahrál na úplně volného Martina Hynka, který tuto šanci nevyužil a trefil pouze lapačku gólmana hostů. V 10. minutě přihrál Tomáš Langr na skvěle postaveného Miroslava Janoška, který našel skulinku mezi betony Folvarského. V čase 13:30 hosté otočili stav utkání. Miroslav Janošek přihrál zpoza branky na Tomáše Langra, který vypálil do protipohybu Folvarského. Ve 14. minutě Tomáš Lachman nahodil z obranného pásma kotouč po mantinelu, ve středním pásmu nahození zachytil Jan Jelínek, který si z pravé strany najel až před Pospíšila, ale ten jej vychytal. V posledních dvou minutách domácí znovu inkasovali. Jan Schneider našel před brankou Igora Čikla, který dostal kotouč za záda Folvarského.

Ve druhé periodě měli domácí spoustu šancí, které nedokázali využít ve svůj prospěch. Hned v úvodní minutě si domácí vytvořili šanci dva na jednoho. Daniel Homola si sjel z pravé strany a zkusil nahrát na Václava Piskače, ale jeho nahrávku zablokoval Kolařík. Následně kapitán Tomáš Cejpek nahrával na Piskače, jenž nepropálil skvěle chytajícího Pospíšila. Ve 28. minutě měli domácí početní výhodu a za necelou minutu už hráli přesilovku 5 na 3, ve které měl největší šanci Martin Hynek, který dorážel střelu Jiřího Přibyla. V čase 43:45 byli znovu v šanci Bruslaři. Pospíšilovo vyhození zachytil před brankovištěm Tomáš Cejpek, kterému se kotouč zamotal mezi brusle. V posledních 3 minutách druhého dějství měli opět domácí přesilovku 5 na 3, ve které ale skórovali hosté. Rozehrávku v útočném pásmu domácích vystihl Richard Kovařík, který ujel obráncům a bekhendovým blafákem překonal Folvarského.

Třetí třetina patřila Moravské Třebové. Domácí hráli v šesti při signalizované výhodě, avšak tu rozhodčí zrušili a padla z toho branka. Igor Čikl nahrál na Vojtěcha Augustina, jenž dostal kotouč do prázdné klece. Za minutu a půl hosté znovu udeřili. Matěj Pavlovský přihrál na Martina Řehulku, který propálil vše, co mu stálo v cestě, a dopravil tak kotouč za záda Miroslava Folvarského. V čase 48:01 dorážel střelu Miroslava Hradila Tomáš Langr. Domácí ještě v poslední sekundě zápasu upravili skóre. Daniel Homola našel volného Václava Pecna, který propálil Pospíšila mezi betony.

Ohlasy trenérů

Petr Adam (BK Havlíčkův Brod B): V tomto utkání jsme navázali na utkání předešlá, kdy v útoku nehrajeme špatně, vytvoříme si řadu šancí, ale bohužel máme velké problémy se zakončením. Co se týká obranné činnosti, tam je to jednoduše řečeno katastrofální.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv