17. 1. 2019 | Štěpán Ondráček

Skvěle! Dorost zastavil rozjetou Jihlavu, derby rozhodl Beneš!

Havlíčkobrodští dorostenci po úspěšném zápase v Mladé Boleslavi hostili v Kotlině regionálního rivala z Jihlavy. Hrál se vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách, ale první branka padla až ve druhé třetině. Bruslaři šli do vedení, ale hosté ve stejné fázi vyrovnali. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, kde rozhodl dvougólový střelec Michal Beneš (na snímku). Lví podíl na skalpu Dukly měl gólman David Kubík, jenž pochytal 45 střeleckých pokusů.

Úvod regionálního derby přinesl parádní podívanou, když ve čtvrté minutě mohli jít do vedení hosté. Zdarsa obral v obranné třetině Bruslařů jednoho z obránců o puk a namířil si to na branku. Jeho smělý pokus skončil na spojnici pravé tyče. Potom se role prohodily, když operovali před gólmanem Maláčem domácí hráči, kteří z velkého závaru nedokázali dostat puk do sítě. V 11. minutě hrála Dukla přesilovou hru, ve které byla blízko úvodní brance. Souhra mezi Piglem a zakončujícím Pavelcem byla oku lahodící, ovšem kus černé gumy, který mířil do odkryté svatyně, dokázal famózním zákrokem zneškodnit maskovaný muž Havlíčkova Brodu. V závěru první třetiny hrál celek z Kotliny dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázal přetavit ve vedoucí gól.

Havlíčkův Brod měl vstup do druhé třetiny jako z pohádky, když se ujal po necelé minutě vedení. Vašák našel rozjetého Michala Beneše, jenž nahodil puk na Maláče, který ho nezachytil ve své lapačce. Duklu postavila na nohy přesilovka, která sice nebyla využitá, ale následný tlak přeci jen vedl k vyrovnávajícímu gólu. Štorek přečetl rozehrávku Havlíčkova Brodu a nahrál touš před branku na osamoceného Marka Chvátala. Útočník Jihlavy dostal hrací předmět za brankáře Kubíka po střele bez přípravy. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny nešetrně Juřica sestřelil soupeře a Jihlava hrála dvojnásobnou přesilovku. Půl minuty před koncem trefil Chvátal od modré čáry levou tyč.

Diváci ve třetí třetině dlouho sledovali dobývání jedné či druhé branky, ale výborní gólmani byli bezchybní. Ve 47. minutě mohl poslat hosty do vedení Pavelec. Jihlavský útočník trefil špičku Kubíkova betonu, od něhož se kus černé gumy odrazil do břevna a zpět do hry. Havlíčkobrodští se do pásma soupeře nedostávali moc často, a tak byla pozornost upřena na maskovaného muže z Kotliny. Brankář Bruslařů několikrát významně podržel své spoluhráče, a to zejména při oslabení. V přesilovce si Dukla vytvořila několik zajímavých šancí, ale ani jedna neprošla za gólmanova záda.

Jihlava mohla rozhodnout o zisku tří bodu necelou minutu před koncem. Kravec střílenou přihrávkou oslovil hůl Hrbka, jenž neusměrnil puk do sítě. Na řadu přišlo prodloužení a hra na obě strany. Po odehrání devadesáti sekund slavili druhý bod domácí hráči. Ondřej Besmák zakončil z prostoru kruhu a brankář Maláč vyrazil kus černé gumy před brankoviště, kde ho našel Michal Beneš. Hrdina zápasu poslal hrací předmět do odkryté klece a rozjásal svůj tým.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 21. Beneš (Vašák), 62. Beneš (Besmák) – 32. Chvátal (Štorek). Rozhodčí: Luděk Pilný – Petr Křivohlavý, Tomáš Krejčí. Vyloučení: 4:3, navíc Juřica (HBR) 5 + OK [VRAŽ]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 25:46 (13:9, 4:14, 6:22 – 2:1). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1p.

Kubík (Škoda) – Dvořák, Besmák, Zych (C), Doležal, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr – Dymák, Juřica, Rauš (A), Janko, Holenda, Beneš, Kozlík, D. Krejčí, Vašák, Prášek