BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Ml. Boleslav - Havl. Brod 1:4 - Skvěle! Dorostenci porazili lídra tabulky Mladou Boleslav!
Skvěle! Dorostenci porazili lídra tabulky Mladou Boleslav!

Skvěle! Dorostenci porazili lídra tabulky Mladou Boleslav!

12.01.2019 | Dominik Adam

Havlíčkobrodští dorostenci se představili na ledě Mladé Boleslavi. První třetinu vyhráli hráči z Havlíčkova Brodu 2:0, ve druhé třetině nepadla ani jedna branka. Třetí část hry si svěřenci Petra Beránka pohlídali. Brankář David Kubík přišel tři vteřiny do konce zápasu o čisté konto! Do listiny střelců se z havlíčkobrodského tábora zapsali Filip Vašák, Matěj Kozlík, Michal Beneš, Jaroslav Prášek. Bonusový bod vystřelil Vladislav Juřica.

 
D8, sobota 12.1.2019, ŠKO - ENERGO Aréna
BK Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
1:4
(0:2, 0:0, 1:2 - N 0:1)
Branky a nahrávky: 60. Plíšek (Haas) – 5. Vašák (Beneš), 10. Kozlík (Krejčí T., Dymák), 52. Beneš (Juřica, Vašák), 55. Prášek (Beneš), 64. Juřica (Dymák, Jiráček). Rozhodčí: Folk – Hnát, Valda. Vyloučení: 2:4, navíc Rajgl (MBL) 5 + OK [KOL], Doležal (HBR) 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 40:33 (15:15, 13:4, 11:12 – 1:2). Průběh utkání: 0:4, 1:4. Prodloužení: 0:1

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Náhončík) – Sommer, Rajgl, Moravec, Hrouda, Šercl, Vochvest – Urban, Sluka, Kredl, Plíšek, Gardoň, Pavlík, Ďurač, Hruška, Haas

BK Havlíčkův Brod: Kubík – Dvořák, Besmák, Zych, Doležal, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr – Dymák, Juřica, Rauš, Holenda, Beneš, Krejčí T., Kozlík, Krejčí D., Vašák, Prášek

 

Na začátku si týmy počínaly opatrně a domácí započali se střeleckými pokusy, jež vyšly naprázdno. Nakonec to byli hosté, kdo vstřelil první gól. V 5. minutě vyhrál Havlíčkův Brod buly a Filip Vašák vymetl síť Stuchlíkovy branky. Boleslav sice dostala možnost srovnat v početní výhodě, ale po jejím skončení se o pár minut později hosté prosadili znovu. Opět to bylo po vhazování, tentokrát před jejich bránou, když během deseti sekund přebruslil na druhou stranu Matěj Kozlík, jenž zvýšil už na 0:2. Do konce třetiny více útočila Boleslav, avšak brankář David Kubík všechny jejich šance pochytal. Vyzrál na Haasovy pokusy i Sommerovy bomby od modré, i na nátlak Sluky s Gardoněm.

Ve druhém dějství diváci zahlédli ofenzivní smršť, avšak jak Kubík na havlíčkobrodské straně, tak Stuchlík na mladoboleslavské straně byli po celou dobu bezchybní. Agresivně si počínal během přesilovky Rajgl svou snahou vyšťourat puk z Kubíkovy výstroje, což málem vedlo k potyčce mezi hráči obou celků. Hostující fantom brankoviště si potom poradil po jejím skončení i s Urbanovou dělovkou od mantinelu. Ve 32. minutě si ale domácí nepohlídali soupeřův vpád a Martin Zych měl na holi stoprocentní gólovku směřující pod břevno, kterou ale Stuchlík parádně zlikvidoval. Koncem třetiny už místo šancí převládaly spíše důraz a bojovnost, z nichž však nikdo nic nevytěžil.

Ačkoliv domácí na soupeře vlétli, hosté dokázali jejich nástup utlumit a likvidovali pokusy Haase a Gardoně. Pak v protiútoku zahrozil Juřica, kterého domácí zapomněli hlídat. Od mantinelu pálil za domácí ještě Urban, ale poté přišla komplikace v podobě pětiminutového vyloučení za hrubý faul na Tomáše Krejčího. Přesilovku hosté potrestali, když puk, který mířil do odkryté branky, doklepl za záda překonaného brankáře Michal Beneš. Po skončení havlíčkobrodské přesilovky zahrozil v 55. minutě opět Beneš, ale jeho práci následně dokončil vhodně postavený Jaroslav Prášek u pravé tyče. Hosté pod dojmem vedení 4:0 se na závěr nechali vyloučit do tří. Krátce po návratu prvního z vyloučených na led a pouhé tři vteřiny před koncem zaznamenal za domácí čestný úspěch Jindřich Plíšek.

Následovalo prodloužení, v němž byli efektivnější hosté. Zásluhu na tom mělo i zbytečné vyloučení domácího celku. Oslabení sice boleslavští zvládli ubránit, ale havlíčkobrodští následně vstřelili branku. Vladislav Juřica bez přípravy poslal puk za Stuchlíkova záda.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): My jsme do zápasu vstoupili velice špatně. Jednoznačně jsme si mysleli, že to půjde samo, a hráli jsme bez nasazení, bez spolupráce a bez bojovnosti. Za špatnou první třetinu jsme prostě dostali dva góly. Ve druhé třetině jsme začali hrát naší hru, začali jsme bojovat, ale bohužel, jak to tak bývá v takových situacích, nedali jsme góly, urazili jsme štěstí. V závěru a z přemíry snahy jsme faulovali a v pětiminutovém oslabení, jsme dostali další dva góly. Bohužel, ani v nastavení se nám nepodařilo výkon nakopnout a soupeř bojoval, hrál na hranici svých možností, padal do střel a zaslouženě vyhrál. Musím Havlíčkově Brodu pogratulovat. Z naší strany jediní, kdo splňovali přísné měřítko za odbojovaných šedesát minut základní hrací doby, jsou gólman Stuchlík a náš nejmladší hráč Vojta Vochvest.

Tomáš Hart (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): Do zápasu jsme vlétli, byli jsme aktivní a vytvořili jsme si několik gólových šancí, které jsme neproměnili. Zbytečně jsme se nikam nehnali a byli jsme trpělivý. Čekali jsme na chyby soupeře, což se povedlo. Potrestali jsme jeho zaváhání, když jsme vsítili dvě branky. Předvedli jsme výborný týmový výkon, jenž byl podpořen skvěle chytajícím Kubíkem. Klukům patří velká pochvala za zvládnuté utkání.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv