23. 2. 2018

Starší dorost doma přetlačil v derby Plameny. Rozhodl Tomáš Křehlík!

HAVLÍČKŮV BROD – Starší dorostenci se představili na domácím ledě, kde v rámci prvního kola skupiny O udržení přivítali nedaleký Žďár nad Sázavou. Od začátku se hrál rychlý a svižný hokej s šancemi na obou stranách. Prim ve všech třetinách hráli i oba brankáři, kteří drželi svoje týmy. Rozuzlení nakonec přišlo ve vlastním oslabení Bruslařů, když o osudu utkání rozhodl Tomáš Křehlík (na snímku). Lví podíl na jednobrankové výhře měl brankář Matěj Rachůnek, který si připsal 26 úspěšných zákroků a vychytal tak druhou nulu sezóny.

Havlíčkobrodské Bruslaře svedlo dohromady posázavské derby se Žďárem nad Sázavou. Od úvodních minut se hrál rychlý a svižný hokej se šancemi na obou stranách. V první vážné příležitosti se ocitl Petržilka, ale ten ve snaze skórovat sroloval brankáře Radostu, který vše ustál bez úhony na zdraví. Po Křehlíkově varování zazvonil na konstrukci žďárské svatyně Vacík. Domácí soubor byl aktivní, avšak hosté nedali svoji kůži lacino a Bruslaře dokázali v herním nasazení vyrovnat. V největší šanci byl Nagy, ale ten mezi kruhy trefil skvěle postaveného Rachůnka. První branku mohl vstřelit soupeř od řeky Sázavy, který ujel do přečíslení tři na jednoho, ale celou situaci překombinoval. Ke konci první třetiny měl pomyslný gól na mušce Vašíček, ale ten ve slibné pozici narazil na Rachůnka, který se stačil včas přesunout.

Ve druhé třetině převzali iniciativu hry domácí hokejisté, kteří několikrát ohrozili brankáře Radostu, avšak ten zůstával bezchybný. Mladí Bruslaři hráli početní výhodu, ve které měl největší šanci Dudycha, ovšem svoji ránu otřel o spojnici. Na ledové ploše byl jediný tým, a to havlíčkobrodský, který přehrával svého soka, ale branka mu nebyla souzena. Žďárští se dostávali do útočného pásma jen málokdy, ale o to byly jejich šance nebezpečnější. V gólové příležitosti byl Nagy, avšak toho skvěle vychytal Rachůnek, který přečetl bekhendové zakončení. Na druhé straně mohl otevřít účet utkání domácí kapitán Tecl, ovšem i toho zarazila branková konstrukce. Dvě minuty před koncem se do útoku řídil Marguš, ale hostující útočník se nacházel ve velkém úhlu a jeho střele chyběla přesnost. Domácí tým se nakonec dočkal první branky. Ale! Po dohodě rozhodčích nebyl gólový úspěch Marka Tecla uznán za úmyslné kopnutí a do šaten se šlo za bezbrankového stavu. Za následné protesty byl vykázán ze střídačky hlavní trenér Bruslařů Richard Cachnín st. a zápas dokoučoval asistent Jaroslav Benc.

Jestli ve druhé části tlačili domácí, tak ve třetí třetině se nadechli k velkému tlaku hosté. Žďárští hned od začátku zaměstnávali Rachůnka, ale ten obstál při těžké zkoušce Dospěla. Otevřít skóre mohl hostující Nagy, ale neposlechl ho kotouč v důležitém okamžiku, a tak diváci museli čekat dál. Oba týmy se přetahovaly v útočných akcích, ale oba gólmani drželi své svatyně zamčené. Plameny hrály početní výhodu, ovšem místo toho, aby skórovaly, tak inkasovaly. Marek Tecl si našel puk v útočném pásmu soupeře a vybídl ke skórování Tomáše Křehlíka. Domácí útočník vykoupal Radostu a bekhendovým pokusem poslal svůj tým do vedení. Nejblíže vyrovnání byli Žďárští devadesát sekund před koncem hrací doby. Do samostatného úniku se dostal Matěj Jindra, ale vynikajícího Rachůnka nepřekonal, i když domácí muž s maskou měl štěstí v neštěstí, jelikož puk skončil pod jeho bruslemi. Konečnou podobu výsledku mohl dát domácí hokejista Tomáš Kohout, ovšem proti změně stavu byl Radosta, který vykopl pravým betonem jeho pokus.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Adam 0 0 0 0 2
Richard Cachnín ml. 0 0 0 0 0
Pavel Dudek 0 0 0 0 0
Štěpán Dudycha 0 0 0 1 2
Adam Dvořák 0 0 0 0 2
Viktor Horák 0 0 0 0 2
Jiří Hromádka 0 0 0 0 0
Tomáš Kohout 0 0 0 0 2
Jakub Košťál 0 0 0 0 0
Matěj Krejčí 0 0 0 0 0
Tomáš Křehlík 1 0 1 1 0
Tomáš Kulhánek 0 0 0 0 2
Jakub Petržilka 0 0 0 0 0
Marek Tecl 0 1 1 1 0
Dominik Vacík 0 0 0 1 0
Pavel Vaňous 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Matěj Rachůnek 60 0 0 26 0 0

Ohlasy k utkání

UDR1 kolo, pátek 23.2.2018 od 18:00
Zimní stadion Kotlina
1 : 0
(0:0, 0:0, 1:0)
Havl. Brod - Žďár n. Sázavou
Extraliga staršího dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 51. Křehlík (Tecl). Rozhodčí: Luděk Vepřek – Vladislav Bernard, Marcel Mikoviny. Vyloučení: 6:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 36:26 (12:6, 14:7, 10:13). Průběh utkání: 1:0.

Sestavy

Havl. Brod

Rachůnek (Nedvěd) – Dudycha, D. Vacík, Dvořák, Krejčí, Adam (A), Horák – Křehlík, Cachnín (A), Tecl (C) – Petržilka, Kohout, Hromádka – Kulhánek, Vaňous, Dudek – Košťál

Žďár n. Sázavou

Radosta (Vít) – Černohorský (C), Čermák, Klodner (A), Poizl (A), Cibuzar, Filip – Konečný, Dospěl, Jindra, Mihulka, Marguš, Nagy, Gergel, Vašíček

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři