BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Jihlava 2:3 - Starší dorost držel v přáteláku s Duklou krok, nakonec těsně padl
Starší dorost držel v přáteláku s Duklou krok, nakonec těsně padl

Starší dorost držel v přáteláku s Duklou krok, nakonec těsně padl

14.11.2017 | Ladislav Vácha

Mladí Bruslaři si zkrátili dlouhé čekání na další mistrovský zápas přátelským utkáním a ve čtvrtek odpoledne přivítali v Kotlině nedalekou Jihlavu. Hosté začali lépe a po úvodní dvacetiminutovce vedli, jenže domácí v prostřední části po velmi dobrém výkonu otočili zásluhou Richarda Cachnína a Marka Tecla na 2:1. Elitní útok Havlíčkova Brodu však odstoupil v půlce duelu, aby ušetřil síly na případnou výpomoc oslabenému A-týmu. Dukla toho využila, ještě před druhou sirénou vyrovnala a ve třetí periodě rozhodla o svém těsném vítězství 3:2.

 
přát., čtvrtek 9.11.2017
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Dukla Jihlava
HC Dukla Jihlava
2:3
(0:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Cachnín (Křehlík, Krejčí), 30. Tecl (Cachnín, Krejčí) – 9. Juda (Brož, Vala), 35. Zadražil, 51. Kardoš. Rozhodčí: Jan Kubát – Tomáš Krejčí, Vít Stehlík. Vyloučení: 10:9. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 29:33 (10?13, 12:9, 11:7). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

BK Havlíčkův Brod: Arbelovský (Rachůnek) – Dudycha, Dvořák, Krejčí, Horák, Adam, Škareda, Vaněk – Křehlík, Cachnín "A", Tecl "C" – Kulhánek, Kohout, Hromádka – Pokorný, Vaňous, Dudek – Houdek, Košťál, Petržilka

HC Dukla Jihlava: Juřička – Piskač, Sapík, Smolko, Zvěřina, Křišťa – Svoboda, Vala, Juda, Brož, Kardoš, Krajíček, Barák, Úlovec, Zadražil, Trnka

 

Jihlava začala aktivně a už ve 2. minutě si vytvořila slibnou šanci, ale brankář Arbelovský bekhendovou ránu zblízka zneškodnil. Zanedlouho si brodská obrana nepohlídala Miroslava Judu, jenž se dostal na ose hřiště do samostatného úniku, ale zblízka pálil jen do Arbelovského betonů. Domácí se nechtěli nechat zahanbit a prověřili brankáře Juřičku, jenž musel zasahovat proti střelám od modré čáry z holí Jakuba Adama a Adama Dvořáka. V 9. minutě se ujala Dukla vedení, když Vítězslav Brož nabil mezi kruhy Miroslavu Judovi, který nekompromisní dělovkou zavěsil pod víko. Bleskově mohl odpovědět Tomáš Křehlík, ale svůj samostatný únik zakončil po blafáku do Juřičkových betonů. Oba týmy potom nevyužily přesilovky. V záběru úvodní dvacetiminutovky měla více ze hry havlíčkobrodská družina, ale nedočkala se kýženého vyrovnání.

Bruslaři naskočili do prostřední části aktivně a při hře 4 na 4 protrhli své střelecké trápení. Tomáš Křehlík narýsoval přes půl hřiště nádherný pas do jízdy Richardu Cachnínovi, jenž byl sice v samostatném úniku tísněn, ale i přesto našel mezírku mezi Juřičkovými betony. Parta z Kotliny měla více ze hry a ve 30. minutě zaslouženě dokonala obrat. Matěj Krejčí vypálil od modré čáry těsně vedle, odražený puk od zadního hrazení poslal před brankoviště Richard Cachnín a důrazný kapitán Marek Tecl už měl snadnou práci, když doklepl kus černé gumy do zcela odkryté brány. Právě elitní útok, jenž se postaral o oba brodské góly, se rozhodli trenéři šetřit, do druhé půlky utkání už tak nezasáhl. Jihlava toho dokázala využít a ve 35. minutě srovnala se svým soupeřem krok. Martin Zadražil vyhrál vhazování v levém kruhu útočného pásma a bleskovou ranou přišpendlil kus černé gumy do bližší šibenice.

Hosté byli od vyrovnávací branky na 2:2 jednoznačně aktivnější a ve třetí periodě diktovali tempo hry. Broďáci si nepohlídali dobře hráče ve svém pásmu a po dělovce z mezikruží zacinkala za Arbelovského zády tyčka. Na ledě se potom strhla bitka, po níž hráli mladí Bruslaři přesilovku. Při následné hře 4 na 4 pláchl defenzivě soupeře Jindřich Kardoš a přesnou střelou mezi betony poslal Jihlavu do vedení. Havlíčkův Brod čelil i nadále nepříjemnému tlaku, přičemž se mu nedařil vůbec přechod do útočné fáze. Třiatřicet sekund před třetí sirénou domácí umocnili svou přesilovku odvoláním gólmana a hráli 6 na 4, jenže Dukla už si nejtěsnější náskok pohlídala a slavila vítězství.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv