9. 8. 2013 | Adam Karas

Starší dorost na Písek nevyzrál, podlehl mu vysoko 1:8

K prvnímu přípravnému zápasu přivítali starší dorostenci celek z jihu Čech, IHC Písek. Premiéra se mladým Rebelům však nevyvedla dle jejich představ. Ve 37. minutě svítil na tabuli velmi nepříjemný stav 0:5, zkorigovat se ho podařilo o minutu déle Janu Jelínkovi. Převaha Jihočechů byla znát celý zápas, ačkoliv se Jan Brož v bráně snažil, seč mu síly stačily, musel tahat puk ze své sítě celkem osmkrát.

První třetina začala vzájemným oťukáváním obou týmů. Po střele Kraučuka vyzkoušel pozornost Brože také kapitán Točík, domácí gólman byl připraven. O několik minut později musel ze svého repertoáru vytáhnout další zákrok, když po vyhraném buly dostal nahrávku Hanus a tvrdě vypálil od modré čáry. Domácí brankář se rozhodně nenudil, po úniku Bednaříka a Šuhaje se druhý jmenovaný opřel do kotouče a nastřelil břevno. Ke své první vážnější šanci se dostali Rebelové až v 8. minutě, když Kraučuk vypálil z pravého kruhu, ale Petřík si puk v klidu pokryl lapačkou. V 10. minutě zápasu přišla na řadu první přesilovka domácích, která pro ně dopadla nejhůře, jak mohla. Písečtí se ve vlastním oslabení dostali před Brože, který po několika střelách za sebou poprvé inkasoval. První branka zápasu byla připsána Jakubu Šuhajovi – 0:1. Tlak hostů nadále trval, na Brože lítal jeden puk za druhým, vážněji ho ohrozil Hanus svižnou ranou od modré. Patnáctá minuta zápasu přinesla další přesilovku borců z Kotliny, avšak paradoxně největší šanci měli opět Písečtí. Domácímu brankářovi vypadl kotouč po střele Hanuse z lapačky a Červinský byl blízko navyšujícího gólu. Rebelové se ke střelám dostávali zřídkakdy, Přibyl tou svou pouze napálil spoluhráče, který clonil před Petříkem. Hostující celek se před koncem první třetiny dočkal dalšího gólu, když Červinský nahodil puk na branku a osamocený Petr Svoboda ho sklepl za záda bezmocného Brože. Tímto stavem skončila první třetina, ve které tým z jihu Čech v podstatě po celou její dobu vládl na kluzišti.

Na začátku druhé třetiny se octl Semrád sám před Petříkem, z velké blízkosti však puk trefil pouze do dobře připraveného gólmana. Písečtí po dvou minutách hry ve druhé třetině opět zvýšili svůj náskok, když se do samostatného úniku dostal Pixa se Svobodou, ránu prvního jmenovaného dokázal Brož vyrazit před sebe, ale na následnou dorážku Petra Svobody již neměl nárok. Rebelové se však za žádnou cenu nevzdávali, Semrád se řítil od půlky hřiště sám na Petříka, avšak nedokázal dobře seřídit svá mířidla. Svou první přesilovku si vyzkoušeli také hráči Písku a dařilo se jim mnohem více než domácím. Z pravé strany kluziště se vynořil Jiří Duchoň, který bez problému doklepl dorážku po Pixově střele za záda Jana Brože. Svou třetí přesilovou hru Rebelové nerozehráli zle, Lacina zkusil puk nahodit od půlky hřiště, Petřík však stál na správném místě. Poté se hra opět přesunula před Brože a měla stejný scénář jako předchozí přesilovka. Mladí bojovníci z Kotliny se začali v průběhu hry zlepšovat, ale jejich šance vázly především na špatné koncovce. Druhou třetinu pak rozkouskovalo velké množství zakázaných uvolnění na obou stranách. Ke konci prostřední třetiny začali Písečtí stupňovat svůj tlak, který vyvrcholil dalším pukem v Brožově síti. Pátý gól měl téměř totožný scénář jako dva předchozí, střelu Svobody vytěsnil betonem domácí gólman před sebe, následně nikým nehlídaný Jiří Duchoň bez problémů doklepl touš do klece. Zkorigovat skóre se o dvě minuty déle podařilo Janu Jelínkovi, který nahodil puk od modré čáry a k překvapení všech hráčů včetně gólmana nečekaně zapadl do sítě. Ve druhé třetině se poté již nic nestalo, hráči odkráčeli do kabin za tohoto stavu.

Ve třetí třetině byla na hráčích obou celků znát únava z náročné letní přípravy, začátek posledního dějství přinesl několik zakázaných uvolnění na obou stranách, ale také další kotouč v Brožově síti. Jiří Duchoň zcela sám pronikl domácí obranou a v klidu zaznamenal svůj hattrick. Další minuty mohli diváci sledovat velice tvrdý a bojovný hokej, což zapříčinilo další přesilovou hru na straně hostů. Písečtí vlétli na domácí obranu a Jan Brož měl opět plné ruce i nohy práce. S několika ranami a dorážkami si ještě dokázal poradit, ale ta od Davida Pokorného byla smrtící a Jihočeši rozšířili už tak vysoký účet ještě o jeden gól. I nadále tým z jihu Čech útočil, Javurek se dokázal prokličkovat až před domácího brankáře, na něm však ztroskotal. Aby těch branek nebylo náhodou málo, mladíci z týmu IHC Písek dokázali ještě jednu vstřelit. V čase 55:57 obdržel Tomáš Křenek parádní nahrávku od Jakuba Šuhaje a v pohodě zakončil puk za bezmocného Brože. Ani jeden tým již branku nepřidal, diváci v Kotlině mohli ještě v samém závěru zápasu vidět tři vyloučení. Za bitku byli zároveň vyloučeni domácí Martin Polák (5 plus do konce utkání) a hostující Václav Beran (2 minuty). Hra se pomalu ale jistě blížila ke svému závěru, tečku za ní udělalo vyloučení kapitána hostů Dominika Točíka. Mladí Rebelové tedy prohráli svůj první přípravný zápas vysoko 1:8.

přát.. kolo, pátek 9.8.2013 od 14:30
Kotlina
1:8
(0:2,1:3,0:3)
Havl. Brod - Písek

Branky a nahrávky: 38. Jelínek (Kraučuk) - 10. Šuhaj (Červinský), 17. Svoboda (Červinský), 21. Svoboda (Pixa), 24. Duchoň (Pixa, Klochko), 36. Duchoň (Svoboda, Pixa), 43. Duchoň, 47. Pokorný (Svoboda), 56. Křenek (Šuhaj). Rozhodčí: Marek Honza - Jan Kubát. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1 . Diváci: 80. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8.

Brož (Kekula) - Suchý, Mendl, Bušek, Lacina, Bancíř, Gažak - Přibyl, Polák "A", Semrád "C" - Petržílek, Jelínek, Kraučuk - Abbrent, Cejpek, Veselka.