17. 3. 2018 | Dominik Adam

Starší dorost načepoval Letcům desítku! Pět gólů vsítil Tecl!

Bruslaři po výhře nad žďárskými Plameny přivítali na svém ledě pražské Letňany. Po první třetině vedli Havlíčkobrodští 2:1. Ve druhé periodě přidali Cachnínovi svěřenci čtyři branky a třetí dějství patřilo rovněž jim, když se znovu trefili čtyřikrát. Broďáci tak slavili přesvědčivé vítězství 10:3! Za havlíčkobrodskou družinu se pětkrát trefil Marek Tecl (na snímku) a dvě branky zaznamenal Jiří Hromádka. Po jednom zásahu si připsali Pavel Vaňous, Adam Rybáček a Lukáš Pokorný. V havlíčkobrodském brankovišti se poprvé představil Daniel Král. (Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz)

Do utkání vkročili lépe domácí hráči, kteří šli hned ve druhé minutě do vedení. Michal Kerber vystřelil od modré čáry. Hůl před brankáře nastavil Pavel Vaňous, jenž svou šikovnou teč umístil do protipohybu Hamalčíka. Letci poté pálili na Krále ze všech stran, ale neprostřelili jej. Hostující brankář zanedlouho znovu inkasoval. Bruslaři ve vlastním oslabení dokázali vyslat Jiřího Hromádku do samostatného úniku. Domácí forvard střelou zápěstím propálil Hamalčíka nad lapačku. Následovala početní výhoda Bruslařů, kterou nevyužili. Minutu a pětapadesát vteřin do konce první periody se trefili také hosté. Lukáš Nárovec přihrál na Ivana Lytvynova, který trefil hokejku domácího beka, odkud změnil puk svoji dráhu letu a směřoval do Králova protipohybu, jenž na puk nedosáhl.

Druhé dějství patřilo převážně havlíčkobrodskému celku, který se trefil čtyřikrát v této periodě. Svou kanonádu začali už ve třiadvacáté minutě. Radim Pejchal nahrál na levý kruh Adamu Rybáčkovi, jenž si puk přidržel a vystřelil ke vzdálenější tyči, kam Hamalčík nedosáhl. Další branka Bruslařů přišla za necelé čtyři minutky. Richard Cachnín přihrál od pravé tyče na Marka Tecla, jenž svou střelu bez přípravy umístil do levého horního rohu. V obrovské šanci byl Pavel Vaňous, který si vymíchal brankáře, ale puk mu sjel z hole. Hostující brankář poté opustil svou klec a do branky se postavil Zeithaml. Jenže ani ten neudržel dlouho čistý štít. Jakub Košťál si sjel před brankáře a zkusil bekhendové zakončení, se kterým neuspěl, ale k puku se dostal Marek Tecl, jenž jej pouze došťouchl do branky. Za tři minuty šli Broďáci do pětibrankového vedení. Marek Kopic vybojoval puk u pravého mantinelu a poslal jej na Marka Tecla. Domácí kapitán na nic nečekal a propálil Zeithamla pod horní tyč. Chvilku před koncem třetiny využili Letci přesilovku. Adam Štěpánek přihrál na Tomáše Soukupa, který si vybruslil do mezikruží a prostřelil přesouvajícího Krále.

Svou střeleckou aktivitu ukázali Bruslaři i ve třetí části hry. Svou sedmou trefu předvedli ve 43. minutě. Marek Kopic přihrál zpoza branky na Marka Tecla, který ke vzdálenější tyči prostřelil Zeithamla. Další branka padla za minutu, když Tomáš Kohout přihrál na pravou stranu Lukáši Pokornému, který zkusil kličku, kterou brankář vyrazil, ale na Pokorného dorážku nedosáhl. Mladíci z Kotliny přidali v padesáté minutě další branku do sbírky. Lukáš Pokorný přihrál na Jiřího Hromádku, který využil brankářova zakrytého výhledu a k tyči jej překonal. Následovalo vyloučení Letců, kteří se v početní nevýhodě prosadili. Jan Slavík přihrál na Ivana Lytvynova, který z mezikruží prostřelil Krále. Marek Kopic vyslal do úniku Marka Tecla, jenž se proháčkoval po levé straně až před brankáře, kterého mezi betony prostřelil a uzavřel na konečných 10:3.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Richard Cachnín ml. 0 4 4 3 0
Štěpán Dudycha 0 0 0 2 2
Viktor Horák 0 1 1 2 0
Jiří Hromádka 2 0 2 3 0
Michal Kerber 0 2 2 0 0
Tomáš Kohout 0 1 1 3 0
Marek Kopic 0 3 3 3 2
Jakub Košťál 0 2 2 1 2
Matěj Krejčí 0 2 2 3 0
Radim Pejchal 0 1 1 3 0
Lukáš Pokorný 1 1 2 2 0
Adam Rybáček 1 0 1 1 0
Marek Tecl 5 0 5 4 2
Dominik Vacík 0 0 0 4 0
Pavel Vaňous 1 0 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Daniel Král 59 0 3 41 0 0

Ohlasy k utkání

UDR8 kolo, neděle 18.3.2018 od 11:30
Zimní stadion Kotlina
10:3
(2:1, 4:1, 4:1)
Havl. Brod - Letňany
Extraliga staršího dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 2. Vaňous (Kerber, Košťál), 7. Hromádka (Krejčí, Horák), 23. Rybáček (R. Pejchal, Kerber), 27. Tecl (Cachnín), 33. Tecl (Košťál), 36. Tecl (Kopic, Cachnín), 43. Tecl (Kopic, Cachnín), 44. Pokorný (Kohout), 50. Hromádka (Pokorný, Krejčí), 56. Tecl (Kopic, Cachnín) – 19. Lytvynov (Nárovec), 39. Soukup (Štěpánek, Valdhans), 52. Lytvynov (Slavík). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Marek Čelechovský, Tomáš Krejčí. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 59. Střely na branku: 53:44 (15:13, 18:11, 20:20). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 9:2, 9:3, 10:3.

Sestavy

Havl. Brod

Král (Arbelovský) – D. Vacík, Dudycha, R. Pejchal (A), Horák, Kerber, Krejčí – Kopic, Cachnín (A), Tecl (C) – Hromádka, Kohout, Pokorný – Košťál, Vaňous, Rybáček

Letňany

Hamalčík (30. Zeithaml) – Štěpánek, Zedek, Pelant, Klatt, Lytvynov (A) – Nárovec, Kyclt, Valdhans, Janča, Soukup (C), Kalina, Bespalchenko, Srbek, Slavík, K. Pejchal, Škutina

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři