BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Písek - Havl. Brod 0:2 - Starší dorostenci nedostali na jihu Čech ani gól
Starší dorostenci nedostali na jihu Čech ani gól

Starší dorostenci nedostali na jihu Čech ani gól

30.10.2010 | Eva Streichsbierová

Starší dorostenci Havlíčkova Brodu si po páteční porážce 1:3 v Hradci Králové odjeli spravit chuť do Písku. A na jihu Čech se jim dařilo o poznání lépe, domácí Komterm porazili ve 20. extraligovém kole 2:0. Brankou a asistencí ke třem bodům přispěl Kryštof Kulhánek.

 
20.kolo, sobota 30.10.2010, Písek
IHC Písek
IHC Písek - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Hynek (Kulhánek), 38. Kulhánek. Rozhodčí: Valenta - Rybáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:11, navíc Pícha (PIS) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 0:0, 0:2.

IHC Písek: Havelec - Jirků, Bernad, Vlček, Reiniš, L. Turek, Záhora, Janásek, Vlk, Lejsek, Krcho, F. Paukner, Pícha, Šmejkal, Kubec, J. Paukner, Chlaupský.

BK Havlíčkův Brod: Dolejš - Pecen, Meloun, Šulák, Pavlíček, Kulhánek, Pavlas, Novotný, Dundáček, Jelínek, Špringl, Kozlík, Žemlička, Kuchta, Chlubna, P. Turek, Kresťan, Hynek

 

Lépe vstoupil do sobotního klání tým Havlíčkova Brodu, který vytěžil z první přesilovky úvodní a jak se později ukázalo, také rozhodující gól zápasu. Na začátku páté minuty se díky dobře postavenému přesilovkovému vzorci dostal puk ke Kulhánkovi, který bez váhání pálil a jeho střelu dorazil za záda bezmocného Havelce Martin Hynek. Stejný hráč Havlíčkova Brodu pozlobil píseckou obranu ještě jednou, když v osmé minutě, kdy napřáhl na vrcholu kruhu. Ostrou střelu však Havelka sevřel v lapačce.

V polovině první části bylo rušněji před Dolejšem. Přesilovka domácích vynesla několik střel, ani jedna si ale do havlíčkobrodské branky cestu nenašla. Dolejš si se všemi pokusy domácích poradil. Ani hosté nezůstali v počtu šancí pozadu. Nejprve uháněl sám na domácí klec Petr Turek, následně dorážel puk dvakrát Kuchta, ani tentokrát se však žádné změny nekonaly.

Stejně jako v první třetině, také v té druhé byli ze začátku aktivnější hosté. Vytáhnout se Havelec musel proti nebezpečnému zakončení Jelínka, pokrýt prostor kolem pravé tyče se domácímu brankáři podařilo. Neproměněná šance hostů mohl zastínit Reiniš, který se ocitl v samostatném úniku, Dolejšovi však pomohla levá tyč.

Změny skóre se opět konaly při hře ve čtyřech, když nenápadnou akci přetavil v druhý zásah svého týmu Kryštof Kulhánek. A pro písecké mohlo být ještě hůře. O chvíli později totiž číhal u levé tyče Křesťan a když dostal puk na hůl, Havelec lapačkou opravdu čaroval.

Ve zbývající části druhé třetiny měli více ze hry domácí a nejblíže snížení byl Vlček, který střílel od modré čáry, tečovaný touš však pozorný Dolejš zastavil lapačkou.

Písek nechtěl lacině prohrát a třetí třetina odstartovala náporem domácích. Ke střele se postupně dopracovali Vlček, Reiniš a Jirků a pokus třetího jmenované dokonce Dolejše překonal, střela mířící mezi betony ale o centimetry levou pravou tyč minula.

Havelec byl ve třetím dějství méně vytěžovaným brankářem a ve větší části hry přihlížel, jak jeho spoluhráči marně dobývají havlíčkobrodskou branku. Pěknou přihrávku předložil Reinišovi před branku Vlček, domácí útočník ale z bezprostřední blízkosti napasoval puk přímo do výstroje brankáře Dolejše.

Čas se zvratu se rychle krátil, necelé dvě minuty před koncem třetí části navíc usedl k menšímu trestu domácí Reiniš. Oba celky si postupně vyžádaly oddechový čas a Písek zkoušel štěstí při hře bez gólmana, další branku už ale třetí fáze zápasu nepřinesla. Havlíčkův Brod tak zvítězil v Písku 2:0.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 13:30 | Jun.
BK Havlíčkův Brod
HC Chrudim