BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Warrior Brno 5:2 - Starší dorostenci potvrdili roli favorita a porazili Warrior!
Starší dorostenci potvrdili roli favorita a porazili Warrior!

Starší dorostenci potvrdili roli favorita a porazili Warrior!

02.03.2018 | Dominik Adam

Havlíčkobrodští dorostenci potvrdili roli favorita a porazili Warrior Brno. První periodu vyhráli Bruslaři o jednu branku, ta druhá skončila lépe ve prospěch hostí, kteří tak vyrovnali skóre. Domácí poté ale zabrali a ve třetí třetině dali tři branky. Za Broďáky se trefili Marek Tecl, Tomáš Křehlík, Lukáš Pokorný, Jiří Hromádka a Richard Cachnín.

 
UDR3, pátek 2.3.2018, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HCM Warrior Brno
HCM Warrior Brno
5:2
(2:1, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. Hromádka (Petržilka), 17. Cachnín (Křehlík, Tecl), 41. Křehlík (Tecl, Dvořák), 43. Tecl (Křehlík, Cachnín), 51. Pokorný (Dudek, Košťál) – 14. Hubáček (Klimeš, Borot), 39. Daněk (Bocián). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Robin Horký, Tomáš Kotrba. Vyloučení: 3.4. Bez využití:. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Střely na branku: 42:33 (15:11, 14:8, 13:14). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.

BK Havlíčkův Brod: Arbelovský (Rachůnek) – Dudycha, Dvořák, Pejchal, Krejčí, Adam (A), Horák – Křehlík, Cachnín (A), Tecl (C) – Petržilka, Kohout, Hromádka – Pokorný, Rybáček, Kulhánek – Košťál, Dudek

HCM Warrior Brno: Pleticha (43. Lambert) – Daněk (C), Miloš (A), Branžovský, Klimeš, Mahdal – Mudrych, Frimel, Hubáček, Borot, Karpíšek (A), Ludvík, Vysloužil, Bocián, Antoňů

 

Do první periody vkročili lépe domácí hráči, kteří si vytvořili slibný tlak. Největší šanci měl Jakub Adam, jenž vypálil hned po vyhraném vhazování v útočném pásmu, ale jeho střela těsně minula horní tyčku branky. Následně mohli jít do vedení Jihomoravané, jelikož Oskar Hubáček se prokličkoval, až k Arbelovskému nýbrž bekhendový pokus šel nad branku domácího gólmana. Následovala přesilová hra Warrioru. Hosté ale tuto přesilovou hru nevyužili, poté se však v samostatném úniku ocitl opět Oskar Hubáček. Hostující útočník si vymíchal Arbelovského, ale trefil pouze tyč. Domácí následně měli tlak, jejž využili. Jakub Petržilka na sebe nalákal oba beky hostí a od mantinelu přihrál na volného Jiřího Hromádku. Domácí šikula vypálil bez přípravy nad beton brankáře. Za minutu a půl bylo vyrovnáno. Filip Klimeš vystřelil na Arbelovského, který jeho ránu vyrazil jen před sebe. Ve správný čas na správném místě byl Oskar Hubáček, jenž dorazil puk do poloodkryté branky. Necelé čtyři minuty do konce první třetiny šli opět Bruslaři do vedení. Marek Tecl přihrál po ofsajdové čáře na Tomáše Křehlíka, který si přibrzdil a poslal puk k brankářovu betonu, kam si najel Richard Cachnín. Domácí šikula pouze nastavil hokejku, a překonal tak bezmocného brankáře.

Do druhého dějství vkročili lépe hosté, kteří si hned z úvodu vytvářeli slibné pozice pro vsítění vyrovnávací branky. Nejblíže k tomu měl Oskar Hubáček, jenž dostal nabito před domácí branku, ale domácí brankář se stihl včas přesunout. Následovala početní výhoda Bruslařů, kteří sice kombinovali, ale ke gólu to nevedlo. Richard Cachnín vypíchl obránci touš, následně ho chtěl nabídnout Křehlíkovi, ale ten na něj nedosáhl. Poté se do samostatného úniku dostal Lukáš Pokorný, který byl zahákován, ale rozhodčí tento zákrok neposoudili jako nedovolený a pokračovalo se tak pět na pět. Pavel Dudek přihrál na volného Lukáše Pokorného, jenž o pár desetin centimetru minul branku. Následovala početní nevýhoda hostí, kterou ale nedokázali Bruslaři využít. Minutu a půl do konce periody bylo vyrovnáno. Vojtěch Daněk dobře přečetl hru a zmocnil se puku. Brněnský kapitán rychlou střelou zápěstím překonal Arbelovského na levou tyč.

V úvodu třetí třetiny šli Bruslaři do vedení. Marek Tecl vyslal rozjetého Tomáše Křehlíka, který si sjel z pravé strany před brankáře a zakončil jednou rukou, jako to dříve dělával švédský útočník Peter Forsberg. Za dvě minuty šli Broďáci do dvoubrankového vedení. Tomáš Křehlík nahrál z levého kruhu na Marka Tecla, jenž bez přípravy prostřelil brankáře, který po této brance vystřídal. Na lavici hanby byl následně poslán hostující hráč, ale domácí si přesilovku moc dlouho nezahráli, jelikož byl vyloučen Dudycha za podražení. Tomáš Kulhánek udělal stahovačku a zbavil se tak jednoho z beků hostujícího celku a vypálil nad Lambretovo rameno, ale brankář jej vychytal. V 51. minutě se opět trefili domácí hráči. Pavel Dudek si společně s Lukášem Pokorným vymíchali brankáře a druhý jmenovaný jej překonal. Domácí poté byli v početní nevýhodě, ale mohli skórovat. Jakub Petržilka poslal puk na Tomáše Kulhánka, který zcela osamocený mezi kruhy nepřekonal brankáře. Domácí tak vyhráli 5:2.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Neměli jsme dobrý vstup do zápasu. Prví půlka zápasu se nám nepovedla, nedokázali jsme vytvořit tlak. Až po domluvě v kabině jsme zlepšili pohyb. S kolegou jsme se shodli, že nám to rozhodla první pětka, která za to vzala a čtyřmi brankami utkání rozhodla. Z dnešního utkání bereme pouze tři body.

Jiří Otoupalík (HC Warrior Brno): Dnes jsme nesehráli špatné utkání, rozhodli individuální akce ve třetí třetině. Je to škoda, protože jsme hráli čtyřicet minut vyrovnané utkání. Samozřejmě, domácí jsou hokejovější a bruslivější. Mají větší hráčskou kvalitu. Chyby ve třetí třetině nás stály nějaký pěkný výsledek a popřípadě i body.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 15:00 | Jun.
HC Slovan Ústí nad Labem
BK Havlíčkův Brod