BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Třinec 5:2 - Starší dorostenci ukončili sezonu skvěle! Oceláře porazili o 3 branky
Starší dorostenci ukončili sezonu skvěle! Oceláře porazili o 3 branky

Starší dorostenci ukončili sezonu skvěle! Oceláře porazili o 3 branky

02.04.2018 | Dominik Adam

Starší dorost má za sebou poslední zápas sezony, který zvládl na jedničku. První třetina sice skončila nerozhodně, ale tu druhou vyhráli Bruslaři o jednu branku. Domácí hráči šli ve třetí periodě do dvoubrankového vedení, na které sice hosté odpověděli jednou brankou. Cachnínovi svěřenci v závěru přidali dvě branky, na které Oceláři neodpověděli. Za havlíčkobrodskou družinu se dvakrát trefili Lukáš Pokorný a Tomáš Křehlík. Jednu branku přidal Marek Tecl.

 
UDR12, pátek 30.3.2018
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Oceláři Třinec
HC Oceláři Třinec
5:2
(0:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 22. Pokorný (Kulhánek), 31. Pokorný (Dvořák, Arbelovský), 53. Tecl (Cachnín, D. Vacík), 59. Křehlík (Hromádka), 60. Křehlík (Cachnín, Tecl) – 23. Matěj (Čmiel, Geidl), 58. Matěj (Michálek, Homola). Rozhodčí: Michal Suchý - Gabriela Šťastná, Tomáš Krejčí. Vyloučení: 7:8, navíc Pokorný (HBR) 10 min. [HRUB]. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 85. Střely na branku: 39:24 (19:6, 11:9, 9:9). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

BK Havlíčkův Brod: Arbelovský (Nedvěd) – Dudycha, D. Vacík, Pejchal (A), Krejčí, Dvořák, Horák, Adam, Kerber – Tecl (C), Cachnín (A), Křehlík – Hromádka, Kohout, Kopic – Pokorný, Kulhánek, Rybáček – Košťál, Vaňous, Dudek

HC Oceláři Třinec: Ochman (31. Kučera) – Weber, Bulava, Cienciala, Wantulok, Adámek, Michálek, Homola – Havránek (A), Krč, Tománek, Matěj, Indrst (C), Geidl, Mikler, Rybnikár, Čmiel

 

Havlíčkobrodští dorosteni zkřížili v posledním utkání sezony hole s Oceláři Třinec. Hned v úvodu zápasu přihrál Tomáš Křehlík na volného Marka Kopice, který z předbrankového prostoru trefil pouze Ochmanův beton. Richard Cachnín našel před pravou tyčí Marka Tecla, který vypálil bez přípravy, ale trefil přesouvajícího se brankáře. Následovala přesilovka Ocelářů, kteří sice skvěle kombinovali v útočném pásmu, avšak na skvěle chytajícího brankáře si nepřišli. Bruslaři mohli jít do vedení, jelikož se do brejku dostal Jiří Hromádka. Domácí forvard zkusil bekhendové zakončení mezi betony. Ochman si svou mezírku pohlídal a i nadále držel vyrovnaný stav. Broďáci si také zahráli přesilovou hru, ve které pálili ostošest, ale brankáře nepřekonali.

Do druhé periody vkročili lépe Cachnínovi svěřenci, kteří ve dvacáté druhé minutě šli do vedení. Tomáš Kulhánek v přečíslení dva na jednoho přihrál puk Lukáši Pokornému, jemuž střela bez přípravy sedla skvěle a prošla až za Ochmanova záda. Domácí radost netrvala dlouho. Hosté za minutu srovnali krok se svým soupeřem. Nico Geidl přihrál na Pavla Matěje, jenž si vybruslil od pravého mantinelu mezi kruhy, odkud vyslal ránu do brankářova protipohybu. Arbelovský na puk nedosáhl a hosté se mohli radovat. V jednatřicáté minutě si Bruslaři vzali své vedení zpět. Adam Dvořák vyslal do úniku Lukáše Pokorného. Domácí útočník to udělal skvěle, když vypálil k levé tyči, na což brankář nemohl zareagovat. Hostující gólman byl následně odvolán z funkce a nahradil ho tak jeho kolega. Kučera podával ve druhé periodě slušné zákroky, když nejprve vychytal Tomáše Křehlíka a poté si vleže poradil s Adamem Rybáčkem.

Bruslaři hned na úvod periody čelili oslabení, které zvládli na jedničku., když svému soupeři nedovolili vytvořit si gólovou šanci. Tomáš Křehlík oslovil rozjetého Marka Tecla, jenž zkusil bekhendovou kličku, kterou mu Kučera vyrazil špičkou betonu. Hostující brankář si následně poradil i s Křehlíkovou dorážkou. Bruslaři měli výhodu o jednoho hráče v poli více. Štěpán Dudycha dostal přihrávku na levý kruh. Střelou bez přípravy trefil brankáře, který si poradil i s Dudychovou dorážkou. Tomáš Krč měl na holi vyrovnání, jelikož dostal pas před branku, kde byl zcela odkrytý, ale poloodkrytou klec přestřelil. Oceláři měli početní výhodu, která se jim nepovedla podle jejich představ, jelikož domácí se ve čtyřech hráčích prosadili. Marek Tecl obdržel pas od svého spoluhráče do středního pásma, kde si obhodil obránce Ocelářů a pelášil sám na branku. Domácí kapitán vystřelil přesně k pravé tyči. Tři a půl minuty před koncem byl z každého celku vyloučen jeden hráč za hrubost a hrálo se tak čtyři na čtyři. Hosté zkusili hru bez brankáře, která se jim vyplatila. Jakub Michálek napřáhl a poslal rychlý pas k pravé tyči na Pavla Matěje, jenž střelou bez přípravy překonal Arbelovského mezi betony. V čase 38:16 šli Bruslaři do dvoubrankového vedení. Jiří Hromádka vybojoval puk v rohu kluziště na Tomáše Křehlíka, který si vybruslil před brankáře a kličkou na dlouhou ruku jej překonal. Richard Cachnín vyslal do úniku Tomáše Křehlíka, který neměl problém dopravit kotouč do prázdné branky. Po siréně se strhla šarvátka mezi Lukášem Pokorným a Lukášem Bulavou. Jako vítěz z této bitvy vyšel domácí forvard.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Na poslední zápas sezony přijela Akademie Třinec. Jsem rád, že jsme zakončili sezonu vítězně.Kluci opět předvedli velice kvalitní výkon, zatlačili soupeře do úzkých. I když jsme to nevyjádřili brankově, tak ve třetí třetině jsme odskočili na rozdíl dvou gólů a oni pouze kosmeticky upravili výsledek. Vzápětí jsme dali další dvě branky. Chtěl bych poděkovat hráčům za kvalitní odvedenou práci.

Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): Z Naší strany špatný zápas, jeden z nejhorších co jsme v nadstavbě odehráli. První třetina velmi špatná, tam nás soupeř přesřílel snad 19:3. Druhou třetinu se to trošičku zlepšilo. Dostali jsme góly po našich hrubých chybách, které nás stály vítězství. Nemyslím si, že by nás Havlíčkův Brod něčím extra přehrál, výsledek je takový jaký je.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv