BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Choceň 2:5 - Trápení béčka pokračuje. Bruslaři doma prohráli s Chocní
Trápení béčka pokračuje. Bruslaři doma prohráli s Chocní

Trápení béčka pokračuje. Bruslaři doma prohráli s Chocní

11.10.2017 | Ladislav Vácha

B-mužstvo přivítalo v domácím prostředí Choceň a chtělo po třech porážkách konečně dosáhnout na bodový zisk. Parta z Kotliny sice brzy prohrávala, ale po dvou přesných trefách Tomáše Cejpka dokonala obrat. Bohužel, další branku už nepřidala, zatímco Spartak brodské chyby nekompromisně potrestal a odvezl si z Kotliny zasloužené vítězství 5:2. Havlíčkův Brod mohl litovat nejen spousty nevyužitých šancí, ale i dvou neproměněných trestných střílení.

 
4., středa 11.10.2017
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Spartak Choceň
HC Spartak Choceň
2:5
(1:1, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. Cejpek, 25. Cejpek (Kříž, Szilva) – 5. L. Pilař (Krejza), 30. Pochobradský (L. Pilař, Krejza), 43. Knytl (M. Pilař, Kopečný), 54. Vacek (Kopečný), 59. Kopečný. Rozhodčí: Jiří Kareš – Ondřej Bohuněk, Jan Suchánek. Vyloučení: 8:6, navíc Kuchta (HBR) a Krejza (CHO) OT 10 min. [NESP]. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 31:32 (12:11, 10:10, 9:11). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

BK Havlíčkův Brod: Hanák (Folvarský) – Lacina, Rubner, M. Semrád, Suchý, Bušek, Lachman, Kříž – Piskač, Hynek, Szilva, Kucha, Křížek, M. Přibyl, J. Přibyl, Cejpek "C", Chlubna, Polák, Ludvík, Fixa, Homola

HC Spartak Choceň: Joska (Jánský) – Jehlička, Vacek, Voříšek, Kousalík, Dvořák, Březina – Kopečný, M. Pilař, Kučera, Knytl, L. Pilař "C", Krejza, Lichtag, Král "A", Pochobradský

 

Začátek zápasu vyšel lépe Chocni, která od úvodního vhazování nebezpečně dotírala na gólmana Folvarského. Už ve 2. minutě pláchl brodské obraně Lubomír Pochobranský, ale zblízka trefil jen Folvarského betony. V 5. minutě už se však hosté radovali. Jan Krejza hladce prošel soupeřovou defenzivou, obkroužil bránu, čímž na sebe navázal pozornost, a předložil lahůdkový pas na druhou stranu brankoviště osamocenému Lukáši Pilařovi, jenž uklidil kotouč do odkryté části brány. Velkou šanci měl vzápětí Michal Lichtag, ale gólman Folvarský jeho ránu zblízka bravurně zneškodnil. Vyrovnání měl na holi Tomáš Cejpek, jenž však v samostatném úniku zakončil jen do Joskových betonů. Tentýž hráč se ale zanedlouho prosadil. Brankář Joska vyjel ze svého brankoviště proti nahozenému puku, ale dříve u něj byl právě brodský útočník a dovezl puk až do prázdné brány. Cejpek mohl dokonat i obrat, ale při trestném střílení vyprášil jen Joskovy plastrony.

Havlíčkův Brod měl lepší vstup do prostřední části a brzy šel do vedení. Ideální pas od Martina Kříže dostal před brankoviště nepokrytý Tomáš Cejpek, jenž se rychle zorientoval před brankovištěm a po ledě prostřelil gólmana Josku k tyčce. Bruslaři mohli jít do trháku při přesilovce, ale po střele Michala Semráda neusměrnil Petr Kuchta letící kotouč za Joskova záda. Domácí potom sice ubránili oslabení, ale inkasovali hned vzápětí. V předbrankovém prostoru se uvolnil Lubomír Pochobradský a bekhendem prostřelil na teploměr gólmana Folvarského. Velkou šanci měl pak Petr Kuchta, jenž uháněl sám na bránu, ale mířil jen do betonu brankáře Josky. Adamova parta byla v dalším průběhu třetiny aktivnější, ale gólový efekt se nedostavil.

Spartak naskočil do třetí periody aktivněji a brzy za to byl odměněn vedoucí brankou. Střelu Matěje Pilaře ještě stihl brankář Folvarský vyrazit, ale odražený puk zachytil Jakub Knytl a z pravého kruhu blízko osy hřiště nechytatelně zavěsil zápěstím pod břevno. Domácí potom nevyužili přesilovku 4 na 3 a následně 5 na 4, po čemž se museli naopak bránit v oslabení 3 na 5. Při početní nevýhodě ujel Chocni do úniku Michal Semrád a po faulu protihráče jel trestné střílení, ale mezírku mezi Joskovými betony nenašel. Havlíčkobrodský soubor to mrzelo o to víc, že v 54. minutě vypálil z blízkosti modré čáry Jan Vacek a jeho střela doplachtila až za Folvarského záda. Lubomír Pochobradský pak zřejmě mohl definitivně rozhodnout z nařízeného trestné střílení po faulu Davida Buška, brankář Folvarský však skvěle zasáhl betonem. Bruslaři měli ještě šanci dostat se na kontakt při přesilovce, jíž umocnili hrou bez brankáře, ale při ní jel na prázdnou bránu Jakub Kopečný, kterého evidentně držel Petr Kuchta a sudí uznal technický gól. Choceň tak vyhrála v Kotlině 5:2 a připsala si třetí výhru v řadě.

Ohlasy trenérů

Petr Adam (BK Havlíčkův Brod B): Vůbec neproměňujeme šance. Jeli jsme dvě trestná střílení, ale nevyužili jsme je. Vytvořili jsme si ve hře spoustu šancí, ale nebyli jsme schopní dát gól. Soupeř nás za to trestal. Špatně jsme si hlídali hráče v našem obranném pásmu, kde jsme byli vždy o krok později. Soupeř střílel a dával góly i z dorážek. Byli jsme jednoduše horší v tom, že jsme nebyli schopní dávat góly. Další problém byl v tom, že jsme se nechávali zbytečně vylučovat. Bohužel, Choceň hrála velmi dobře a porazila nás.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv