3. 11. 2016 | Ladislav Vácha

Velké vítězství! Juniorka jako první získala skalp České Třebové

To byl zápas jako hrom! Junioři přivítali v Kotlině aktuálního lídra tabulky z České Třebové a svedli s ním hodně vydatnou přestřelku. Kohouti se hned čtyřikrát ujali nejtěsnějšího vedení, ale mladí Bruslaři dokázali pokaždé odpovědět. A co víc, ve třetí periodě dokonce dokonali velký obrat. Východočeši však vyrovnali a napínavá bitva dospěla až do samostatných nájezdů, v nichž uspěl soubor z Kotliny a jako první tým Českou Třebovou v tomto soutěžním ročníku porazil. Trefili se Ondřej Hlídek, David Bušek, David Kozlík, Michal Semrád, Tomáš Ludvík a Petr Kuchta, jenž rozhodl dvěma přesnými pokusy penaltovou loterii.

Domácí začali skvěle a tlačili se aktivně do koncovky. Brzy měli k dispozici i přesilovou hru, ale nedokázali ji využít ve svůj prospěch. A mrzelo je to tím víc, když hosté vykoukli ze své obranné ulity, Tomáš Janoušek zatáhl puk po pravém křídle a naservíroval špičkový pas před brankoviště na hůl Michaela Šimončiče, který z voleje pohotově usměrnil hrací předmět do levé šibenice. Mladí Bruslaři se tím však nenechali rozhodit a brzy slavili vyrovnání, když se z levého kruhu hezkou střelou prosadil obávaný kanonýr Ondřej Hlídek. Právě "Hlína" mohl brzy dokonat obrat, ale z mezikruží poslal svou prudkou ránu nad břevno.

Prostřední část nezačal Havlíčkův Brod vůbec dobře. Martin Kříž se dopustil zbytečného napadení a soupeř to brzy nekompromisně potrestal. Petr Vlček na bil na modrou čáru Václavu Lesákovi, jehož rána skončila až za Novákovými zády. Domácí rychle odpověděli při přesilovce, když od Dušana Mendla a Petra Kuchty doputoval kotouč na hůl Davida Buška, který překvapivou střelou ze strany zaskočil gólmana Nimmerrichtera, jenž čekal nahrávku před bránu. Jenže lehce nabyl, lehce pozbyl. Domácí vzápětí vyrobili při rozehrávce hrubku, po níž Tomáš Zadina nahrál před bránu Petru Vlčkovi, jehož projektil zapadl za brankáře Nováka. Soubor z Kotliny však hrál a bojoval příkladně, za což byl opět odměněn vyrovnáním. Mezi kruhy se ocitl u puku David Kozlík a nechytatelnou dělovkou zavěsil pod víko. Ze hry však uplynulo jen 28 sekund, když mladí Bruslaři zaspali před svým brankovištěm a z dorážky vrátil Kohoutům nejtěsnější náskok Tomáš Zadina.

Skvělý hokej v Kotlině pokračoval a na začátku třetí části nabídl znovu gólové hody. Brodští trenéři posunuli do útoku obránce Michala Semráda a tento tah jim vyšel geniálně, když talentovaný hokejista z pravého kruhu chladnokrevně vypálil do protějšího horního růžku brány. A obrat byl na světě už za 58 sekundy hry, když Petr Kuchta sice zacinkal svou dělovkou na břevno, ale pohotovou dorážkou překonal gólmana Nimmerrichtera Tomáš Ludvík. Východočeši však nesložili zbraně a brzy srovnali se soupeřem krok, když po vyražené střele Marka Hemského brankářem Novákem doklepl kus černé gumy zblízka do sítě Petr Vlček.

Pohledná a napínavá bitva nakonec dospěla až do prodloužení, v němž mohl po úniku zblízka rozhodnout Tomáš Chlubna, ale vylámal si zuby na brankáři Nimmerrichterovi. Havlíčkobrodským hrdinou se stal nakonec Petr Kuchta, jenž dvakrát zaúřadoval v samostatných nájezdech a zajistil svému týmu bonusový bod. Pro Českou Třebovou to byla první porážka v sezoně!

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Abbrent 0 0 0 0 0
Marek Bancíř 0 0 0 0 0
David Bušek 1 0 1 0 2
Tomáš Cejpek 0 0 0 0 0
Ondřej Hlídek 1 0 1 0 2
Martin Hynek 0 0 0 0 0
Tomáš Chlubna 0 0 0 0 4
Jan Jelínek 0 0 0 0 0
David Kozlík 1 0 1 0 2
Martin Kříž 0 0 0 0 2
Petr Kuchta 1 2 3 0 0
Tomáš Ludvík 1 0 1 0 2
Dušan Mendl 0 1 1 0 0
Lukáš Motl 0 0 0 0 0
Václav Pecen 0 1 1 0 0
Martin Polák 0 0 0 0 0
Michal Přibyl 0 0 0 0 0
Michal Semrád 1 1 2 0 0
Dominik Suchý 0 0 0 0 0
Lukáš Vala 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Čeněk Novák 65 0 5 33 0 0

Ohlasy k utkání

10 kolo, středa 2.11.2016 od 19:00
6:5sn
(1:1, 2:3, 2:1 - 0:0)
Havl. Brod - Č. Třebová
Krajská liga mužů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 9. Hlídek (Chlubna), 25. Bušek (Kuchta, Mendl), 33. Kozlík (Semrád), 43. M. Semrád (Kozlík), 44. Ludvík (Kuchta, Kozlík), rozh. náj. Kuchta – 4. Šimončič (Janoušek), 22. Lesák (Vlček), 31. Vlček (Zadina), 33. Zadina (Hemský, Vondráček), 45. Vlček (Hemský). Rozhodčí: Jiří Kareš – Zbyněk Louda, Aleš Zemánek. Vyloučení: 8:9, navíc Šimončič (CTR) OT 10 min. [ZOHK]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5.

Sestavy

Havl. Brod

Novák (Adam) – Mendl, Kříž, Bušek, Suchý, M. Semrád, Pecen – Hynek, L. Vala, Jelínek, Abbrent, M. Přibyl, Chlubna, Kuchta, Cejpek, Kozlík, Polák, Motl, Ludvík, Hlídek

Č. Třebová

Nimmerrichter (Husár) – Vondráček, Škvor, Krejnus, Lesák "C", Boruch, P. Fink – Hemský, Pelán, Pejcha, Vlček "A", Schejbal, Jindřich, Šimončič, Stehno, Smékal, Janoušek, Zadina, Kavalír

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři