BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Č. Třebová 6:5sn - Velké vítězství! Juniorka jako první získala skalp České Třebové
Velké vítězství! Juniorka jako první získala skalp České Třebové

Velké vítězství! Juniorka jako první získala skalp České Třebové

03.11.2016 | Ladislav Vácha

To byl zápas jako hrom! Junioři přivítali v Kotlině aktuálního lídra tabulky z České Třebové a svedli s ním hodně vydatnou přestřelku. Kohouti se hned čtyřikrát ujali nejtěsnějšího vedení, ale mladí Bruslaři dokázali pokaždé odpovědět. A co víc, ve třetí periodě dokonce dokonali velký obrat. Východočeši však vyrovnali a napínavá bitva dospěla až do samostatných nájezdů, v nichž uspěl soubor z Kotliny a jako první tým Českou Třebovou v tomto soutěžním ročníku porazil. Trefili se Ondřej Hlídek, David Bušek, David Kozlík, Michal Semrád, Tomáš Ludvík a Petr Kuchta, jenž rozhodl dvěma přesnými pokusy penaltovou loterii.

 
10.kolo, středa 2.11.2016
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Kohouti Česká Třebová
HC Kohouti Česká Třebová
6:5sn
(1:1, 2:3, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Hlídek (Chlubna), 25. Bušek (Kuchta, Mendl), 33. Kozlík (Semrád), 43. M. Semrád (Kozlík), 44. Ludvík (Kuchta, Kozlík), rozh. náj. Kuchta – 4. Šimončič (Janoušek), 22. Lesák (Vlček), 31. Vlček (Zadina), 33. Zadina (Hemský, Vondráček), 45. Vlček (Hemský). Rozhodčí: Jiří Kareš – Zbyněk Louda, Aleš Zemánek. Vyloučení: 8:9, navíc Šimončič (CTR) OT 10 min. [ZOHK]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Adam) – Mendl, Kříž, Bušek, Suchý, M. Semrád, Pecen – Hynek, L. Vala, Jelínek, Abbrent, M. Přibyl, Chlubna, Kuchta, Cejpek, Kozlík, Polák, Motl, Ludvík, Hlídek

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter (Husár) – Vondráček, Škvor, Krejnus, Lesák "C", Boruch, P. Fink – Hemský, Pelán, Pejcha, Vlček "A", Schejbal, Jindřich, Šimončič, Stehno, Smékal, Janoušek, Zadina, Kavalír

 

Domácí začali skvěle a tlačili se aktivně do koncovky. Brzy měli k dispozici i přesilovou hru, ale nedokázali ji využít ve svůj prospěch. A mrzelo je to tím víc, když hosté vykoukli ze své obranné ulity, Tomáš Janoušek zatáhl puk po pravém křídle a naservíroval špičkový pas před brankoviště na hůl Michaela Šimončiče, který z voleje pohotově usměrnil hrací předmět do levé šibenice. Mladí Bruslaři se tím však nenechali rozhodit a brzy slavili vyrovnání, když se z levého kruhu hezkou střelou prosadil obávaný kanonýr Ondřej Hlídek. Právě "Hlína" mohl brzy dokonat obrat, ale z mezikruží poslal svou prudkou ránu nad břevno.

Prostřední část nezačal Havlíčkův Brod vůbec dobře. Martin Kříž se dopustil zbytečného napadení a soupeř to brzy nekompromisně potrestal. Petr Vlček na bil na modrou čáru Václavu Lesákovi, jehož rána skončila až za Novákovými zády. Domácí rychle odpověděli při přesilovce, když od Dušana Mendla a Petra Kuchty doputoval kotouč na hůl Davida Buška, který překvapivou střelou ze strany zaskočil gólmana Nimmerrichtera, jenž čekal nahrávku před bránu. Jenže lehce nabyl, lehce pozbyl. Domácí vzápětí vyrobili při rozehrávce hrubku, po níž Tomáš Zadina nahrál před bránu Petru Vlčkovi, jehož projektil zapadl za brankáře Nováka. Soubor z Kotliny však hrál a bojoval příkladně, za což byl opět odměněn vyrovnáním. Mezi kruhy se ocitl u puku David Kozlík a nechytatelnou dělovkou zavěsil pod víko. Ze hry však uplynulo jen 28 sekund, když mladí Bruslaři zaspali před svým brankovištěm a z dorážky vrátil Kohoutům nejtěsnější náskok Tomáš Zadina.

Skvělý hokej v Kotlině pokračoval a na začátku třetí části nabídl znovu gólové hody. Brodští trenéři posunuli do útoku obránce Michala Semráda a tento tah jim vyšel geniálně, když talentovaný hokejista z pravého kruhu chladnokrevně vypálil do protějšího horního růžku brány. A obrat byl na světě už za 58 sekundy hry, když Petr Kuchta sice zacinkal svou dělovkou na břevno, ale pohotovou dorážkou překonal gólmana Nimmerrichtera Tomáš Ludvík. Východočeši však nesložili zbraně a brzy srovnali se soupeřem krok, když po vyražené střele Marka Hemského brankářem Novákem doklepl kus černé gumy zblízka do sítě Petr Vlček.

Pohledná a napínavá bitva nakonec dospěla až do prodloužení, v němž mohl po úniku zblízka rozhodnout Tomáš Chlubna, ale vylámal si zuby na brankáři Nimmerrichterovi. Havlíčkobrodským hrdinou se stal nakonec Petr Kuchta, jenž dvakrát zaúřadoval v samostatných nájezdech a zajistil svému týmu bonusový bod. Pro Českou Třebovou to byla první porážka v sezoně!

Ohlasy trenérů

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): Na dnešní zápas jsme byli posílení o šest hráčů z A-mužstva. Soupeř byl velmi kvalitní, viděli jsme dobrý hokej. V první třetině jsme byli lepší, ve druhé soupeř přidal a museli jsme vždy dotahovat. Před třetí třetinou jsme klukům říkali, ať jsou trpěliví, že zápas otočíme. Povedl se nám dobrý tah, když jsme dali obránce Michala Semráda do útoku a on hned v prvním střídání vstřelil gól. Zápas došel až do prodloužení a potom do samostatných nájezdů. V nich ukázal své šikovné ruce Petr Kuchta, který nám získal bonusový bod. Všem klukům bychom chtěli poděkovat za podaný výkon.

 
Statistiky zápasu
Audio
  • Audiopozvánka na zápas juniorky s Českou Třebovou
    This text will be replaced
 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv