18. 1. 2020 | Štěpán Ondráček, Jakub Štěrba

Západočeský trip bez bodů, dorost nestačil ani na Plzeň

PLZEŇ – Druhé utkání v rychlém sledu čekalo družinu z Havlíčkova Brodu, která se postavila Plzni. Západočeši vedli o dvě branky, na které odpověděl kontaktním gólem Tomáš Krejčí. Zajímavé utkání rozhodla až poslední pasáž hry a v ní dominance domácího celku. Indiáni dokázali přetavit svoji střeleckou převahu ve tři trefy a rozhodli o zisku tří bodů pro sebe. (Foto: Markéta Křížová)

Plzeň od prvních minut ukazovala svoji sílu. V úvodní šanci zápasu se ocitl Marek Soukup, jeho střelu Tuček vyrazil pouze k volnému Hauserovi, který z těžké pozice netrefil poodkrytou část brány. V další zajímavé akci si do útočné třetiny nabruslil Jakub Holý, následnou hezkou kličkou se zbavil obránce, nicméně bekhendem síť nerozvlnil. Stejný hráč byl na konci rychlé akce na jeden dotek, plzeňský útočník střílel z pravé strany pouze do lapačky brankáře. V polovině periody pálil v přesilové hře Hauser, jehož střela jen těsně minula pravou tyč. Hosté se osmělovali pomalu, první vážnější šanci měl na hokejce obránce Číhal, leč Lokajíček se překvapit nenechal. A když v předposlední minutě nevyužil možnost trestného střílení Petr Hauser, odcházela obě mužstva do šaten po první třetině za bezbrankového stavu.

Prostřední část začala z plzeňského pohledu nejlépe jak mohla. Po minutě hry našel od zadního mantinelu Petr Hauser před brankou volného Marka Soukupa a ten se trefil přesně k levé tyči. Vedení indiánů ovšem nemuselo mít dlouhého trvání. V následující minutě byl mezi kruhy zcela volný Bačkovský a gólman Lokajíček se vyznamenal skvělými zákroky. Škodovka mohla vzápětí své vedení navýšit z přesilové hry pět na tři, leč střely Páníka se Soukupem v brance neskončily. Paradoxně druhé branky se Plzeň dočkala ve vlastním oslabení. Adam Páník přesnou přihrávkou vysunul Josefa Dáňu, který se z úniku nemýlil. Poslední slovo druhé třetiny nicméně řekli hosté z Havlíčkova Brodu. Domácí obrana zachybovala na modré čáře, po rychlém předání puku jel sám na Lokajíčka Tomáš Krejčí a střelou pod horní dal utkání novou zápletku.

Třetí část hry odšpuntoval kapitán Marcel, jenž z levého kruhu orazítkoval pravou tyč. Záhy se před brankáře Tučka cpal Petr Hauser, nicméně bekhendovou kličku nedotáhl do zdárného konce. Z další akce už se ovšem Škodovka mohla začít radovat. Marek Hořejší vyšachoval celou obranu Havlíčkova Brodu a po střele k pravé tyči měla Plzeň opět náskok dvou branek. Pro hráče to byla první trefa v extralize dorostu. A to stále nebylo z domácí strany vše. V padesáté minutě hrála plzeňská družina početní výhodu a po ráně Houdka hostující gólman vůbec nevěděl kde je kotouč, ten se příhodně odrazil k volnému Petru Hauserovi, který ho z levé stran uklidil do sítě. Vzápětí hráli domácí další přesilovou hru, ale v ní Adam Páník pouze orazítkoval brankovou konstrukci. Nepopulárního "bůra" hosté dočkali krátce před koncem zápasu, když na konci plzeňské souhry byl Jakub Holý. Více toho utkání nenabídlo a domácí hokejisté vítězí 5:1.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 22. M. Soukup (Hauser, N. Schindler), 37. Dáňa (Páník), 46. Hořejší (Steinbrücker), 50. Hauser (Houdek, Schindler), 58. Holý (Hauser, M. Soukup) – 38. T. Krejčí (Rauš). Rozhodčí: Jakub Zeliska – Michal Kovář, Tomáš Nekvapil. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 66. Střely na branku: 43:15 (11:7, 12:5, 20:3). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.