BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Chrudim - Havl. Brod 5:4 - Zraněními zdecimovaný starší dorost prohrál v Chrudimi
Zraněními zdecimovaný starší dorost prohrál v Chrudimi

01.12.2013 | Richard Wagner

Chrudim - S torzem kádru přijeli Rebelové do Chrudimi bojovat o body do ligové tabulky. V zápase chyběli mimo jiné tito hráči: Kraučuk - naražená kyčel, Cejpek a Suchý - nemoc, Málek - natržená kolenní šlacha, Jelínek - dokončuje léčbu po zlomené ruce, Petržílek - chřipka. Hosté z Kotliny vedli již 4:1, ale nakonec solidně rozjetý zápas ztratili.

17.kolo, pátek 29.11.2013
HC Chrudim
HC Chrudim - BK Havlíčkův Brod
5:4
(0:1, 2:3, 3:0)
Branky a nahrávky: 27. Kopečný, 38. Kmošek, 43. Švarc (J. Polák, Pilař), 46. Dušek (Kopečný), 53. Kmoníček (Gabriel, Novotný) - 11. Křížek (Semrád), 22. Semrád (M. Polák), 24. Křížek, 38. Abbrent. Rozhodčí: Tomáš Veselý - Jan Kleprlík, Martin Kratochvíl. Vyloučení: 6:8, navíc Kopečný (CHR) 10 min. OT [NESP] - Bušek (HBR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 35. Střely na branku: 22:25. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 5:4.

HC Chrudim: Kratochvíl (22. - 41. Peřina) - J. Polák "C", Jiruška, Pilař, Kopečný, Švarc, Šklíba, Novotný, Kmošek, Kmoníček, Dušek, Javůrek, Solnička, Faltys, Gabriel.

BK Havlíčkův Brod: Nahodil (43. Adam) - Vacek, Bancíř, Krajcigr, Mendl - Abbrent, Křížek, Bušek, Semrád, M. Polák, Přibyl, Gažák, Kořenář.

Rebelové se dostali do vedení v jedenácté minutě, kdy se trefil po Semrádově nahrávce Lukáš Křížek. Havlíčkův Brod pak přežil díky výbornému Dominiku Nahodilovi dvě oslabení jdoucí hned za sebou. Krátce po nástupu do prostřední části udeřil Michal Semrád, jehož padáček dokonale zaskočil domácího gólmana. Svou druhou trefu v utkání pak zaznamenal Michal Semrád, který svou střelu otřel o beka a kotouč propadl až za brankovou čáru. Chrudim se po tomto direktu dokázala zmátořit a snížila. Hokejisté z Vysočiny pak nevyužili dvě početní výhody. Udeřili ale ve vlastním oslabení, když ujel Jakub Kraučuk a parádně vykoupal gólmana. Východočeši ale ihned po vhazování dokázali zkorigovat stav a přiblížit se na dostřel. Havlíčkobrodská pohádka o snadné výhře se ale brzy zhroutila, jelikož tři minuty po startu poslední části se domácím povedlo snížit. Trenéři chtěli dát týmu nový impuls a do kasy poslali Jiřího Adama. Ten ale s nulou dlouho nevydržel a Chrudim slavila vyrovnání. V padesáté třetí minutě byl obrat dokonán. Hosté se pak nedostali pořádně ani k tlaku, jelikož si tři minuty před koncem nechal dát trest Lukáš Gažák.