V seriálu „Představujeme legendy havlíčkobrodského hokeje“ jsme si už postupně představili pět velikánů z Kotliny - Stanislava Mečiara, Jaroslava Benáka, Milana Chalupu, Radka Martínka a Martina Čecha. V šestém dílu si zrekapitulujeme hokejový život další obrovské osobnosti, která nás bohužel nedávno opustila. Bývalý vynikající útočník, trenér a čestný prezident našeho klubu Jaroslav Holík šel příkladem nejen v hokejovém řemesle, ale i v odboji proti tehdejšímu totalitnímu režimu Československa.
O necelé dva roky starší bratr Jiřího Holíka je neodmyslitelně spjatý s Vysočinou, kde strávil celou kariéru. Odchovanec havlíčkobrodské Kotliny hrál za místní Jiskru až do sezony 1960/61, po jejímž skončení prokazoval své služby Jihlavě. Skvělé výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat, s Duklou jako hráč sedmkrát došel na mistrovský vrchol, k čemuž přidal i čtyři druhá a stejný počet třetích míst. Velký bojovník a přirozený šéf kabiny v tehdy armádním klubu odehrál neuvěřitelných osmnáct sezon, přičemž zde po soutěžním období 1978/79 ukončil kariéru.
Nepostradatelným článkem byl také v reprezentaci, s níž v roce 1972 prožil na mistrovství světa v Praze zlatou euforii. Ze světových šampionátů si přivezl i dvě stříbrné a tři bronzové medaile, k nimž ještě přidal třetí místo z olympiády v japonském Sapporu. Po ukončení hráčské kariéry se věnoval trenérskému řemeslu, kde byl rovněž velmi úspěšný. S Duklou se radoval z dalších čtyř titulů, které ještě doplnil dvěma druhými a jedním třetím místem. Přísný kouč vedl i Havlíčkův Brod či Pardubice, ale největšího úspěchu dosáhl u reprezentační „dvacítky“, s níž si na mistrovstvích světa 2000 a 2001 navlékl na krk zlaté medaile, což se dosud žádnému jinému trenérovi českého národního týmu nepovedlo. Stal se členem Klubu hokejových střelců Deníku Sport a od sezony 2012/13 zastával pozici čestného prezidenta klubu HC Rebel Havlíčkův Brod.
Jaroslav Holík měl po celý život pověst rebela a velkého bojovníka. V období socialismu se nebál ostře vystoupit proti komunistům a na mistrovství světa ve Švédsku roku 1969 si dokonce na protest proti vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa přelepil sovětskou hvězdu na dresu. Vleklý boj sváděl nejen s totalitním režimem, ale i se zdravotními problémy, kvůli nimž mu lékaři museli v roce 2011 amputovat část levé nohy. S nepřízní osudu se ale dál statečně pral, motivací pro něj byli i hokejově talentovaní vnuci David a Adam Musilovi. Obrovská osobnost havlíčkobrodského, českého a světového hokeje podlehla ve věku 72 let dlouhé nemoci 17. dubna 2015, ale její památka navždy přetrvá.
Havlíčkobrodští dorostenci měli odehrát první dvě utkání čtvrtfinálové série ve čtvrtek a v pátek 13. a 14. března na domácím hřišti. Kvůli technické závadě na Zimním stadionu Kotlina, na jejíž odstranění usilovně pracují Technické služby Havlíčkův Brod a dodavatelské firmy, se ovšem s Pískem utkají v Humpolci. Oba zápasy začínají ve 12:30.
Neděle 3. listopadu | Nová Kotlina: Znamená to pro nás moc, těší Třetinu. Na co si musí hráči zvyknout?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.
Pátek 25. října | Hřiště jako v NHL. Brodskou Kotlinu pokřtí derby, píše se na serveru sport.cz. Přečtěte si celý článek.
Středa 16. října | Čekání na návrat do naší milované Kotliny se blíží ke konci. A-tým Bruslařů se naposledy představí v azylu, v sobotu 19. října přivítá Opavu od 17:00 ve Světlé nad Sázavou. Přečtěte si více informací.
Pondělí 7. října | Havlíčkobrodský A-tým kvůli zpožděné rekonstrukci ledové plochy v Kotlině odehraje další domácí zápas v azylu. Proti Novému Jičínu se utká v sobotu 12. října od 16:30 v Chotěboři. Přečtěte si více informací.
Sobota 28. září | Vybrali jste podobu nové permanentky. Ale pozor, pořídit si ji můžete už jen do pondělí 30. září. Přečtěte si celý článek.