14. 12. 2012 | Eva Streichsbierová

Endál: Posledně mi do řeči moc nebylo, teď se mi naopak chce mluvit hodně

Víte, jak poznáte, že je krize havlíčkobrodských hokejistů na ústupu? Stačí se podívat do tváře útočníka Lukáše Endála. Předtím zamlklý kapitán Rebelů je najednou zase samý úsměv a skoro vás nepustí ke slovu. „Když jsme spolu mluvili naposledy, tak mi do řeči moc nebylo, teď se mi naopak chce mluvit hodně,“ usmíval se po středečním vítězství 3:1 nad Šumperkem.

Mezi novináře dorazil s červenobílou čepicí a požadavkem, že ho v ní rozhodně někdo musí vyfotit. „Dostal jsem ji od fan klubu a chci mu to nějak vrátit. Fanoušci podporují nás, my musíme podpořit je,“ hlásil poté, co převzal novou pokrývku hlavy od zástupců Rebel Hearts.

Berete to tak, že máte vůči fanouškům určitý dluh?
Oni nám v té krizi, kterou jsme měli, strašně moc pomohli. Hodně hráčů bylo na marodce a z naší strany to prostě nebylo na ledě ono. I přesto za námi lidi dál stáli a za to jsme jim moc vděční. Věřím, že jim to teď nějakým způsobem vracíme, že držíme jako jedna parta.

Podařilo se vám bodovat v šestém zápase v řadě, z toho pětkrát jste vyhráli v normální hrací době. To je hodně slušná bilance, co říkáte?
Jsem nadšený. Mám opravdu velikou radost z toho, jak jsme se dokázali zvednout. Vyčistila se nám marodka, hrajeme kompletní, Sugi chytá fantasticky, prostě tým teď parádně klape. Asi opravdu hrajeme jako v play-off.

Takže to vypadá, že si spoluhráči vzali vaše slova k srdci? Mluvil jste o tom, že si každý musí sáhnout do svědomí...
Asi jo, asi jsme si z toho všichni něco vzali. Sice se většinou říká, že jsou to jenom fráze, ale i z nich si můžete něco vzít. Funguje to.

Zase na druhou stranu, vesměs šlo o papírově jednodušší soupeře, takže úspěch byl skoro povinností, nebo ne?
Já mám jiný názor. Všichni tihle soupeři, se kterými jsme hráli, jsou strašně nevyzpytatelní. Není to s nimi moc o hokeji, ale o tom, urvat body za každou cenu, a to jsme dělali. Navíc i ve chvíli, kdy jsme prohrávali. To, že dokážeme utkání otočit, je pro nás obrovské plus do dalších zápasů.

K naprosté spokojenosti vám asi musí chybět jen víc gólů, ne? I když se Šumperkem to tam konečně padlo...
To ano, ale se štěstím, které jsem předtím neměl. Když stojíte před prázdnou bránou a nedáte, tak vám zápas trochu zhořkne. Ale body jsme získávali, tak jsem to zas tolik neřešil. Trápení je to z mojí strany vlastně už od začátku sezony. Musím holt ještě víc zapracovat na koncovce.

V sobotu jedete do Benátek nad Jizerou, kde vás de facto čeká bitva o šest bodů. Tabulka je teď dost vyrovnaná...
To je pravda. A v Benátkách to pro nás bude hodně těžké. Navíc je reprezentační pauza, takže jim může někdo přijet pomoct z Liberce. To ale nemá cenu řešit, my se musíme soustředit na sebe. A já věřím, že pokud do toho dáme to, co v těch posledních zápasech, tak můžeme bodovat nejenom v Benátkách, ale i potom doma s Kadaní a taky v Jihlavě. Chceme prostě vstoupit do nového roku z lepší pozice, z horních pater.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři