14. 12. 2012 | Eva Streichsbierová

Endál: Posledně mi do řeči moc nebylo, teď se mi naopak chce mluvit hodně

Víte, jak poznáte, že je krize havlíčkobrodských hokejistů na ústupu? Stačí se podívat do tváře útočníka Lukáše Endála. Předtím zamlklý kapitán Rebelů je najednou zase samý úsměv a skoro vás nepustí ke slovu. „Když jsme spolu mluvili naposledy, tak mi do řeči moc nebylo, teď se mi naopak chce mluvit hodně,“ usmíval se po středečním vítězství 3:1 nad Šumperkem.

Mezi novináře dorazil s červenobílou čepicí a požadavkem, že ho v ní rozhodně někdo musí vyfotit. „Dostal jsem ji od fan klubu a chci mu to nějak vrátit. Fanoušci podporují nás, my musíme podpořit je,“ hlásil poté, co převzal novou pokrývku hlavy od zástupců Rebel Hearts.

Berete to tak, že máte vůči fanouškům určitý dluh?
Oni nám v té krizi, kterou jsme měli, strašně moc pomohli. Hodně hráčů bylo na marodce a z naší strany to prostě nebylo na ledě ono. I přesto za námi lidi dál stáli a za to jsme jim moc vděční. Věřím, že jim to teď nějakým způsobem vracíme, že držíme jako jedna parta.

Podařilo se vám bodovat v šestém zápase v řadě, z toho pětkrát jste vyhráli v normální hrací době. To je hodně slušná bilance, co říkáte?
Jsem nadšený. Mám opravdu velikou radost z toho, jak jsme se dokázali zvednout. Vyčistila se nám marodka, hrajeme kompletní, Sugi chytá fantasticky, prostě tým teď parádně klape. Asi opravdu hrajeme jako v play-off.

Takže to vypadá, že si spoluhráči vzali vaše slova k srdci? Mluvil jste o tom, že si každý musí sáhnout do svědomí...
Asi jo, asi jsme si z toho všichni něco vzali. Sice se většinou říká, že jsou to jenom fráze, ale i z nich si můžete něco vzít. Funguje to.

Zase na druhou stranu, vesměs šlo o papírově jednodušší soupeře, takže úspěch byl skoro povinností, nebo ne?
Já mám jiný názor. Všichni tihle soupeři, se kterými jsme hráli, jsou strašně nevyzpytatelní. Není to s nimi moc o hokeji, ale o tom, urvat body za každou cenu, a to jsme dělali. Navíc i ve chvíli, kdy jsme prohrávali. To, že dokážeme utkání otočit, je pro nás obrovské plus do dalších zápasů.

K naprosté spokojenosti vám asi musí chybět jen víc gólů, ne? I když se Šumperkem to tam konečně padlo...
To ano, ale se štěstím, které jsem předtím neměl. Když stojíte před prázdnou bránou a nedáte, tak vám zápas trochu zhořkne. Ale body jsme získávali, tak jsem to zas tolik neřešil. Trápení je to z mojí strany vlastně už od začátku sezony. Musím holt ještě víc zapracovat na koncovce.

V sobotu jedete do Benátek nad Jizerou, kde vás de facto čeká bitva o šest bodů. Tabulka je teď dost vyrovnaná...
To je pravda. A v Benátkách to pro nás bude hodně těžké. Navíc je reprezentační pauza, takže jim může někdo přijet pomoct z Liberce. To ale nemá cenu řešit, my se musíme soustředit na sebe. A já věřím, že pokud do toho dáme to, co v těch posledních zápasech, tak můžeme bodovat nejenom v Benátkách, ale i potom doma s Kadaní a taky v Jihlavě. Chceme prostě vstoupit do nového roku z lepší pozice, z horních pater.

Aktuality

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři