14. 12. 2012 | Eva Streichsbierová

Endál: Posledně mi do řeči moc nebylo, teď se mi naopak chce mluvit hodně

Víte, jak poznáte, že je krize havlíčkobrodských hokejistů na ústupu? Stačí se podívat do tváře útočníka Lukáše Endála. Předtím zamlklý kapitán Rebelů je najednou zase samý úsměv a skoro vás nepustí ke slovu. „Když jsme spolu mluvili naposledy, tak mi do řeči moc nebylo, teď se mi naopak chce mluvit hodně,“ usmíval se po středečním vítězství 3:1 nad Šumperkem.

Mezi novináře dorazil s červenobílou čepicí a požadavkem, že ho v ní rozhodně někdo musí vyfotit. „Dostal jsem ji od fan klubu a chci mu to nějak vrátit. Fanoušci podporují nás, my musíme podpořit je,“ hlásil poté, co převzal novou pokrývku hlavy od zástupců Rebel Hearts.

Berete to tak, že máte vůči fanouškům určitý dluh?
Oni nám v té krizi, kterou jsme měli, strašně moc pomohli. Hodně hráčů bylo na marodce a z naší strany to prostě nebylo na ledě ono. I přesto za námi lidi dál stáli a za to jsme jim moc vděční. Věřím, že jim to teď nějakým způsobem vracíme, že držíme jako jedna parta.

Podařilo se vám bodovat v šestém zápase v řadě, z toho pětkrát jste vyhráli v normální hrací době. To je hodně slušná bilance, co říkáte?
Jsem nadšený. Mám opravdu velikou radost z toho, jak jsme se dokázali zvednout. Vyčistila se nám marodka, hrajeme kompletní, Sugi chytá fantasticky, prostě tým teď parádně klape. Asi opravdu hrajeme jako v play-off.

Takže to vypadá, že si spoluhráči vzali vaše slova k srdci? Mluvil jste o tom, že si každý musí sáhnout do svědomí...
Asi jo, asi jsme si z toho všichni něco vzali. Sice se většinou říká, že jsou to jenom fráze, ale i z nich si můžete něco vzít. Funguje to.

Zase na druhou stranu, vesměs šlo o papírově jednodušší soupeře, takže úspěch byl skoro povinností, nebo ne?
Já mám jiný názor. Všichni tihle soupeři, se kterými jsme hráli, jsou strašně nevyzpytatelní. Není to s nimi moc o hokeji, ale o tom, urvat body za každou cenu, a to jsme dělali. Navíc i ve chvíli, kdy jsme prohrávali. To, že dokážeme utkání otočit, je pro nás obrovské plus do dalších zápasů.

K naprosté spokojenosti vám asi musí chybět jen víc gólů, ne? I když se Šumperkem to tam konečně padlo...
To ano, ale se štěstím, které jsem předtím neměl. Když stojíte před prázdnou bránou a nedáte, tak vám zápas trochu zhořkne. Ale body jsme získávali, tak jsem to zas tolik neřešil. Trápení je to z mojí strany vlastně už od začátku sezony. Musím holt ještě víc zapracovat na koncovce.

V sobotu jedete do Benátek nad Jizerou, kde vás de facto čeká bitva o šest bodů. Tabulka je teď dost vyrovnaná...
To je pravda. A v Benátkách to pro nás bude hodně těžké. Navíc je reprezentační pauza, takže jim může někdo přijet pomoct z Liberce. To ale nemá cenu řešit, my se musíme soustředit na sebe. A já věřím, že pokud do toho dáme to, co v těch posledních zápasech, tak můžeme bodovat nejenom v Benátkách, ale i potom doma s Kadaní a taky v Jihlavě. Chceme prostě vstoupit do nového roku z lepší pozice, z horních pater.

Aktuality

Napsali o nás

Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Nové vedení klubu

V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner