19. 12. 2017 | Dominik Adam

Odstartují Bruslaři proti Klatovům další sérii domácí neporazitelnosti?

Bruslařům se v posledních zápasech moc nedařilo. Nejprve prohráli doma s David Servisem 5:6 po prodloužení, poté prohráli v derby s Moravskými Budějovicemi 1:2. V minulém kole se však zvedli a vyhráli v Táboře 4:1. Teď Bruslaři doma hostí Klatovy. Nastartuje Havlíčkův Brod další sérii výher? To se dozvíme ve středu 20.12.2017 od 18:00. Přijďte Bruslaře do Kotliny podpořit!

SHC Klatovy

Založení klubu: 1928
Stadion: Zimní stadion Klatovy (kapacita 3 250 míst)
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky klubu: hc-klatovy.cz
Umístění v poslední sezóně: 2. místo po ZČ, čtvrtfinále play-off (s Moravskými Budějovicemi 0:3 na zápasy)
Trenér: Pavel Vostřák

Sestava z posledního utkání: Sochůrek (Plánička) – Kaňák, Slavík, Houfek, Marcel, Hlaváček, Polívka – Vracovský, Furch, Kokoška, Heldák, Topinka, Krliš, Macháček, Vavřička, Pacanda, Kosnar, Leština, Vlček
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x SHC Klatovy

znak týmu znak týmu
15-1-2-3 bilance 9–1–2–11
1., 49 bodů umístění 6., 30 bodů
119:57 skóre 78:103
14:3 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 8:6 (Nymburk, venku)
3:6 (Žďár nad Sázavou, venku) nejvyšší prohra 2:10 (Havlíčkův Brod, venku)
Jan Milfait – 40 bodů (17+23) nejproduktivnější hráč Filip Kokoska – 19 bodů (3+16)
Tomáš Vracovský – 9 gólů nejlepší střelec Lukáš Endál – 20 gólů
Jan Milfait – 23 asistencí nejlepší nahrávač Filip Kokoska – 16 asistencí
Tomáš Semrád – 27 bodů (6+21) nejproduktivnější obránce Jan Walter – 13 bodů (3+10)
Minulé zápasy soupeře
Klatovy – Kolín 2:3pp
Klatovy – Nymburk 5:3
Pelhřimov – Klatovy 4:6
Klatovy – M. Budějovice 2:4
Klatovy – Písek 3:1
Všechny zápasy

Klatovy patří mezi jedny z nejstálejších účastníků 2. ligy, v níž nepřetržitě hrají už od sezony 2001/2002. V sezoně 2014/2015 skončili Západočeši na posledním místě skupiny Západ a měli sestoupit, ale ve třetí tuzemské nejvyšší soutěži nakonec zůstali. Klub poté začal spolupracovat s extraligovou Plzní a od té doby si počíná velmi dobře. V soutěžním ročníku 2015/2016 tým došel až do čtvrtfinále play-off, v němž vypadl 1:3 na zápasy s pražskou Kobrou. V předchozím soutěžním období svěřenci trenéra Pavla Vostřáka obsadili ve skupině Západ skvělou 2. příčku a přes Pelhřimov došli až do čtvrtfinále, v němž je přemohly Moravské Budějovice (konečný stav série 0:3).

Soupiska Klatov


V minulém kole Klatovy podlehli doma Bruslařům 2:3

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

Jan Walter (O)

Jednadvacetiletý obránce je odchovancem Plzně, kde prošel dorosteneckými kategoriemi i juniorkou. O jeho kvalitě svědčí už to, že hrál za reprezentaci do 17, 19 a 20 let. V minulé sezoně působil ve slovenské Detvě a vypomáhal i tehdy prvoligovému Mostu, jenž však sestoupil. Teď je nejproduktivnějším bekem Klatov, nasbíral už 10 bodů (3+10)!

Jiří Uhlík (Ú)

Dvaadvacetiletý útočník prošel mládežnickými kategoriemi Plzně, nastupoval za juniorku Hradce Králové, kde nahlédl i mezi muže, a ve 2. lize působil kromě Klatov ještě v Nymburku a v Břeclavi. U Západočechů v předchozí sezoně udivoval skvělou produktivitou (40 zápasů, 52 bodů), tým v této sezoně znovu táhne, v produktivitě je druhý.

Jan Topinka (Ú)

Osmadvacetiletý forvard prošel mládežnickými kategoriemi Karlových Varů, odkud v sezonách 2008/2009 a 2009/2010 vypomáhal druholigovému Sokolovu, kam se v dalším soutěžním ročníku napevno přesunul. Potom se přesunul do Klatov, kde působí už sedmou sezonu a na hrudi nosí kapitánské céčko. V předchozím soutěžním období naskočil i za extraligovou Plzeň. Pravidelně sbírá hodně bodů a táhne produktivitu Západočechů a skvěle si počíná i v této sezoně.

Minulé kolo

Bruslaři se vydali do Tábora. Bitvu o první místo vyhráli Broďáci

Havlíčkobrodští hokejisté se vydali do Tábora, kde je čekal těžký zápas s místními Kohouty. Svěřenci trenérů Václava Adama a Ladislava Fixy začali výborně, když vedli nad Jihočechy 3:0. Kohouti dlouho nemohli najít recept na skvěle chytajícího Čeňka Nováka, jenž kapituloval ve druhé třetině. Pojistku tří bodů pro Bruslaře zajistil ve třetím dějství Jiří Vašíček. Havlíčkobrodští hokejisté si nakonec odvezli cenné body, a to za vítězství 4:1! Do listiny střelců se zapsali dvougólový obránce Jiří Vašíček po jednom zásahu si připsali Martin Kříž a Jan Milfait.

znak týmu 1 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 40. Černý (Severa, Györi) – 8. Vašíček (Endál, Přidal), 8. Milfait (Voříšek), 27. Kříž, 56. Vašíček (Endál). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Martin Klouda, Jiří Roupec. Vyloučení: 4:6, navíc Havran (TAB) 10 min. OT [NESP] - Balgavis, Vašíček (oba HBR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2131. Střely na branku: 28:31 (9:8, 13:13, 6:10). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

HC Tábor: D. Novák (od 27. Klestil) – Havran, Pýcha – Kachyňa, Tesař – Černý K., Dvořák, Duben – Heřman, Matušík "C", Blažek – Györi, Seidl "A", Severa – Urbanec, Pechánek, Březina

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Kříž, Balgavis, Hrabaň – Přidal, Třetina "C", Endál, Voříšek, Milfat "A", Šuhaj, Kuchta, Kozlík, Chlubna, Ludvík, Michálek

Klatovy si doma počínaly dobře. Písek porazily 3:1

Klatovy doma hostily Písek, který chtěly porazit. To se jim i podařilo a po brankách Kaňáka, Polívky a Krliše Písek přehrály o 3:1.

znak týmu 3 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 17. Kaňák (Vracovský), 22. Polívka (Krliš, Hlaváček), 60. Krliš – 12. Ciboch (Sýbek) Rozhodčí: Hornáček – Horažďovský, Vavruška. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 160.

SHC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Kaňák, Slavík, Houfek, Marcel, Hlaváček, Polívka – Vracovský, Furch, Kokoška, Heldák, Topinka, Krliš, Macháček, Vavřička, Pacanda, Kosnar, Leština, Vlček

IHC Písek: Štekr (Kříž) – Suda, Parýzek, Hřebíček, Hanus, Turek, Červinský – Sýbek, Bárta, Vlk, Novák, Koupal, Ciboch, Medek, Duchoň, Volf, Drda, Rod, Strnad

Klatovy si s Pískem doma poradili a odčinily tak minulou porážku.
(Foto: ihcpisek.cz)

Minulý vzájemný zápas

Brod se v Klatovech trápil, nakonec však vyhrál 3:2

Havlíčkobrodští hokejisté se dnes vydali na led Klatov. Trenéři Bruslařů se museli obejít bez zraněných hráčů a také bez Lukáše Endála, který hrál za pražskou Slavii. Premiéru v týmu si odbyli obránce Patrik Hrabaň a s ním elitní útočná trojice staršího dorostu Tomáš Křehlík, Richard Cachnín a Marek Tecl. Bruslaři začali v utkání dobře, když se v oslabení prosadil Luboš Voříšek. Domácí srovnali, jenže ve druhé části Havlíčkobrodským tři body zajistili David Kozlík s Patrikem Přidalem, který zápas rozhodl.

znak týmu 2 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 22. Rubner (Kokoška, Tulačka), 40. Walter (Topinka, Tulačka) – 8. Voříšek (Milfait, Třetina), 35. Kozlík (Přidal, Třetina), 38. Přidal (Třetina, T. Semrád). Rozhodčí: David Čáp – Jakub Oudes, Petr Šimánek. Vyloučení: 6:9, navíc Milfait a Vašíček (oba HBR) OT 10 min. [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 250. Střely na branku: 30:38 (6:13, 18:10, 6:15). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

SHC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Houfek, Walter, Polívka, Marcel, Sysel, Leština – Uhlík, Topinka, Pacanda, Rubner, Tulačka, Kokoška, Vlček, Roubal, Pour, Kosnar, Piovarči

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis, Hrabaň – Přidal, Třetina "C", Kozlík – Voříšek, Milfait "A", Michálek – Cejpek, Ludvík, M. Semrád – Křehlík, Cachnín, Tecl

Aktuality

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner