BK Havl. Brod - Za tři body jsme rádi, ale náš výkon nebyl ideální, ví Luboš Voříšek
Za tři body jsme rádi, ale náš výkon nebyl ideální, ví Luboš Voříšek

Za tři body jsme rádi, ale náš výkon nebyl ideální, ví Luboš Voříšek

06.10.2019 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Ohlasy s Lubošem Voříškem po těsném zdolání Opavy

Splnili povinnost a získali v domácím prostředí proti Opavě všechny tři body. Výkon Bruslařů však měl k ideálu daleko, předposlední tým tabulky zdolali těsně 3:2. Navíc to byly nervy až do závěrečné sirény, protože Slezané sahali po vyrovnání, ve kterém jim při své premiéře v brodském dresu zabránil skvělými zákroky mladý brankář Martin Altrichter. O vítězný gól se postaral Luboš Voříšek. „Bylo to jen o gól, soupeř si tak ve třetí třetině vynutil nápor a sahal po vyrovnání, Zaplaťpánbůh jsme to udrželi. Tři body jsou tak určitě důležité a super, ale náš výkon nebyl ideální,“ přiznává zkušený útočník.

 
Luboši, jak hodnotíš vítězný zápas s Opavou?
Určitě jsme rádi za tři body, ale náš výkon nebyl ideální. Přijela sem Opava, které se v poslední době moc nedaří, takže se dá říct, že pro nás to byly povinné tři body. Myslím si, že o obrazu utkání rozhodl už jeho začátek. Nedali jsme góly a nedostali jsme se do žádného vyššího vedení. Soupeře podržel gólman. Dvě třetiny jsme měli tlak, určitě jsme z toho měli vytěžit víc. Bylo to jen o gól, soupeř si tak ve třetí třetině vynutil nápor a sahal po vyrovnání, Zaplaťpánbůh jsme to udrželi. Tři body jsou tak určitě důležité a super, ale náš výkon nebyl ideální.

V čem byla podle tebe Opava nejvíce nepříjemná?
Jak jsem říkal, nepovedlo se nám na začátku utkání dát víc gólů, i když si myslím, že nějaké šance jsme na to měli. Opava hrála systém hodně do obrany a držela střední pásmo. To znamená, že my jsme zbytečně ztráceli puky na soupeřově modré čáře. Těžko jsme se k nim dostávali. To byla věc, co nás brzdila.

Opava má ve svém kádru pár hráčů, kteří mají i prvoligové zkušenosti. Bylo to na ledě znát?
Určitě jo. Celkově si myslím, že naše moravská skupina je kvalitní. Každý tým má ve svém středu nějaké zkušené hráče, kteří už něco prošli. Samozřejmě o nich víme a snažíme se je hlídat.

Ve středu máme volno, pak nás čeká dvojzápas v Novém Jičíně a v Kopřivnici. Je to pro nás nová zkušenost, odehrát dva zápasy ve dvou dnech, i když se o téhle variantě uvažovalo už i v minulé sezoně. Jak to vnímáš?
Pro nás je to samozřejmě dobré, protože ušetříme cestu a nemusíme tam jet během pár dnů dvakrát. Přes týden tak navíc máme víc času něco nového natrénovat. Pak nás čeká dvojzápas, který bude určitě těžký a důležitý. Když už tam pojedeme na dva dny, budeme tam spát a podřídíme tomu celkem dost, tak tam určitě nepojedeme na výlet a chceme si přivézt body. V pátek chodí navíc většina kluků do práce, takže to asi není na druholigové poměry z tohoto pohledu úplně ideální. Na druhou stranu tam budeme s klukama pohromadě, určitě bude i nějaká sranda mimo hokej.

Bylo dost stížností na led. V čem to bylo tak špatné?
S ledem tady byly během týdne nějaké problémy. Myslím si, že to asi ještě není úplně ideálně namražené, jak to bylo předtím. Mě to ale moc nevadilo. Led je pro oba týmy stejný, na tohle se asi nedá nějak vymlouvat.

Byl jsi u dvou gólových momentů. Nejdříve jsi přihrál na druhou branku Kryštofu Kulhánkovi a pak ses sám postaral o vítěznou trefu. Jak jsi viděl obě situace?
Při té první jsem v přesilovce zatáhl puk do pásma a postavili jsme se do přesilovkového vzorce. Přihrál jsem Kulhošovi a ten to prostřelil. Při gólové situaci mi potom skvěle přihrál Kuba Matušík. Byla to už moje několikátá střela, měl jsem jich hodně a nedařilo se mi to prostřelit. Jsem rád, že to tam nakonec padlo a ukázalo se to jako vítězný gól.

Je to pro tebe o to cennější, že to byl nakonec právě vítězný gól?
Každý hráč je za gól rád. Samozřejmě jsem hlavně rád za vítězství. Že to zrovna takhle vyšlo, je něco navíc. Nějak to ale neřeším. Nejdůležitější je to, že jsme získali tři body. Že jsem dal vítězný gól, to je pro mě takový bonus.

Související články

 
Aktuálně na webu
Třetí porážka v řadě: Dorost se trápí, doma vysoko podlehl Liberci

Třetí porážka v řadě: Dorost se trápí, doma vysoko podlehl Liberci

(čtvrtek 17.10.) Havlíčkobrodští dorostenci sehráli další utkání v rámci extraligových bojů. Los 11. kola jim...

 
Porazí opět Bruslaři Bobry? Nebo jim Valaši oplatí porážku?

Porazí opět Bruslaři Bobry? Nebo jim Valaši oplatí porážku?

(středa 16.10.) Svěřence Richarda Cachnína a Pavla Zmrhala čeká v sobotu 19. října těžká prověrka, když se na...

 
Deváťáci získali pod Ještědem cennou kořist! Přivezli si bod

Deváťáci získali pod Ještědem cennou kořist! Přivezli si bod

(pondělí 14.10.) Hráči 9. třídy se v sobotu vydali na led tabulkového souseda z Liberce a proti silným Tygrům podali...

 
Hattrick pro Johanku s Emičkou! Kuchta zazářil 7 body ve 2 zápasech

Hattrick pro Johanku s Emičkou! Kuchta zazářil 7 body ve 2 zápasech

(neděle 13.10.) Bruslaři zvládli dvoudenní trip na Moravě výborně, do Kotliny se vrátili se dvěma vítězstvími v...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv