29. 8. 2013 | Richard Wagner

Artur Rybalkin: Jsem rád, že tu mohu být

Havlíčkův Brod – Své první letošní derby s Jihlavou, i když jen v rámci přípravy, mají ve svých nohách hokejisté Rebelů. V jejich řadách se znovu objevil mladý Rus Artur Rybalkin, jenž má za sebou několik štací v českých vodách, ale i ve své domovině. My jsme si s hokejistou, který přijal nabídku Havlíčkova Brodu a z rozlehlého prostoru za Uralem se vydal na Vysočinu, popovídali o jeho dojmech ze zápasu či angažmá mezi mantinely Kotliny.

Pro Artura Rybalkina bylo utkání s Jihlavou vůbec první derby. „Myslím si, že to bylo dobré. Všichni kluci makali do konce,“ popsal své dojmy z vítězného mače. Mladý Rus je v Kotlině teprve krátce a na nové prostředí si teprve zvyká. „Je to tady výborný, jsem plně spokojen a rád bych tu zůstal. Všechno je tu dobré.“ V českých soutěžích ale působil již v předchozích letech, a tak domácí stánek Rebelů již zná. „Hrál jsem zde asi dvakrát v dorostu.“

Před příchodem do města na Vysočině působil Rybalkin v ruském Tyumenu. „Ta vyšší liga v Rusku je lepší a o hodně rychlejší, než je to tady. Ale tady je to taky dobrý a jsem rád, že tu jsem,“ líčí přechod mezi zahraniční soutěží a českou první ligou. V střetnutí s Duklou dokonce zaznamenala jeho formace gól, on asistoval. „Kluci to tam zavezli, protočili jsme se, já jsem si sjel, dostal jsem puk. Nahodil jsem jej na bránu a někdo to tečoval,“ popsal branku z pohledu přímého aktéra.

Zajímavostí tohoto hráče je, že je přeučeným útočníkem a nyní hraje na postu beka. „Už dva roky hraju normálně na beku, takže tento post chci hrát i tady.“ Přechod mezi pozicemi není nikdy příliš lehký. Jaký byl pro Rybalkina? „Bylo to v pohodě, bruslení je celkem v pořádku a pozadu se mi také bruslí dobře.“ (usměje se) Své schopnosti bude moci znovu ukázat hned ve čtvrtek proti Třebíči.

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu