BK Havl. Brod - Rebely čeká druhé derby, v Kotlině se střetnou s Duklou Jihlava
Rebely čeká druhé derby, v Kotlině se střetnou s Duklou Jihlava

Rebely čeká druhé derby, v Kotlině se střetnou s Duklou Jihlava

26.08.2013 | Pavel Buňat

Rebely čeká druhé derby, v Kotlině se střetnou s Duklou Jihlava

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Přípravné zápasy se počínaje tím minulým přehouply pro havlíčkobrodské hokejisty do své druhé poloviny. Celkem před startem ligového ročníku zbývají už jenom čtyři. Jeden z nich je na programu v úterý 27. srpna od 17.30 hod. Do Kotliny dorazí rival z krajského města – HC Dukla Jihlava. Utkání se odehraje v rámci Regionálního poháru. Rebelové do turnaje vstoupili porážkou, Dukla minulý týden udolala Třebíč.

 

Dukla v přípravě: Druhé místo na Memoriálu Pavla Zábojníka

Jihlavští prožívají co do počtu zápasů a rozmanitosti soupeřů opravdu velice zajímavou přípravu. Za sebou mají už devět odehraných zápasů, z toho jeden turnaj na Slovensku. Mezinárodní Memoriál Pavla Zábojníka dopadl pro Duklu dobře. Mezi 15. až 17. srpnem postupně vyzvala GKS Tychy, HK Nitru, a MHK Zvolen. Pouze Nitra dokázala Duklu udolat 4:2, zbylí dva soupeři na tým z Česka nestačili. Pro Jihlavu to tak znamenalo konečně druhé místo v turnaji.

Zápasy mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem bývají jednou z hlavních událostí I. ligy
Už na začátku přípravy na Horácký zimní stadion zavítaly dva divácky velmi atraktivní týmy. Nejprve své kvality ukázaly extraligové Pardubice a překvapivě v Jihlavě prohrály 2:5. Za domácí se tehdy poprvé trefil navrátilec Viktor Ujčík, kterého Jihlavané i přes značné komplikace získali z Vítkovic. O dva dny později se na témže ledě představila reprezentace Francie a uspěla v poměru 4:3.

Jihlava tak v konečném součtu do vítězného konce dotáhla pět přípravných zápasů (5:2 Pardubice, 4:3 Znojmo, 3:1 Tychy, 4:2 Zvolen a 2:0 Třebíč). Naopak čtyřikrát prohrála, z toho nejvýrazněji v Olomouci, kde utrpěla debakl 1:6.

K dosud poslednímu zápasu přijela Horácká Slavia Třebíč. V utkání hraném v rámci Regionálního poháru Jihlava vymazala všechny střelce Třebíče a po trefám Mikeše a Čachotského slavila výhru 2:0.
Jihlavští nastoupili v této sestavě: Sáblík – Zadražil, Kotvan, Jícha M., Dobrovolný, Tobola H., Jaroš, Štebih, Kaláb – Kadlec, Malec, Ujčík – Vysloužil, Velecký, Prokš – Zeman, Čachotský, Březina – Mikeš, Jícha L., Důras.

Návrat lotyšského reprezentanta

Nejnovější zprávou z tábora Dukly je potvrzení návratu lotyšského obránce Janise Andersonse. V Dukle Jihlava odehrál v sezoně 2008/2009 šestnáct prvoligových utkání (střídavé starty z Třince), v nichž nasbíral sedm kanadských bodů za dva góly a pět asistencí. Následovalo angažmá v rodné Rize a ukrajinském Kyjevu. Nyní bude na Vysočině působit celou sezonu.

Maliník, Drtina a Kolafa proti Dukle

Rozhodně pořádně zajímavé bude úterní utkání pro trojici nových havlíčkobrodských hráčů - Romana Maliníka, Marka Drtinu a Tomáše Kolafu. Všichni tři v minulosti prošli Duklou, Maliník dokonce v Jihlavě stále bydlí, ale hraje za Havlíčkův Brod. Kolik ligových zápasů u soupeře výše uvedená trojice odehrála a jak si v nich vedla, odhalí následující přehled:

Roman Maliník: 118 zápasů / 34 kan. bodů (12+22)
Marek Drtina: 50 zápasů / 16 kan. bodů (5+11)
Tomáš Kolafa: 104 zápasů / 63 kan. bodů (17+46)

Související články

 
Aktuálně na webu
Online Týden hokeje: Webinář k online Týdnu hokeje

Online Týden hokeje: Webinář k online Týdnu hokeje

(neděle 29.11.) Online Týden hokeje vyvrcholil v neděli 29. listopadu téměř dvouhodinovým webinářem, jehož náplní...

 
Online Týden hokeje: Trénink a ochrana zdraví v době koronaviru

Online Týden hokeje: Trénink a ochrana zdraví v době koronaviru

(sobota 28.11.) Současná situace spojená s pandemií onemocnění Covid-19 výrazně omezuje možnosti sportování a v...

 
Online Týden hokeje: Systém výchovy v Českém hokeji

Online Týden hokeje: Systém výchovy v Českém hokeji

(pátek 27.11.) Systém výchovy dětí v Českém hokeji je tvořen z několika rozvojových projektů. Ať už se jedná o...

 
Online Týden hokeje: Hokejový trénink doma

Online Týden hokeje: Hokejový trénink doma

(čtvrtek 26.11.) Výchova hokejistů a hokejistek je běh na dlouhou trať. Jedním z mnoha faktorů, které mohou pomoci...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv