19. 10. 2017 | Ladislav Vácha

Béčko se dočkalo výhry! V Ledči nasázelo soupeři jedenáctku

B-mužstvo se vydalo k dalšímu zápasu do Ledče nad Sázavou, kde chtělo po pěti porážkách získat první body. Bruslaři byli od začátku aktivnější, a i když v první třetině vstřelili jen dva góly, díky famózní druhé dvacetiminutovce, v níž nasázeli soupeři hned šest branek, slavili jednoznačné vítězství 11:0. Hattrickem se blýskl Tomáš Cejpek, po dvou brankách vstřelili Václav Piskač s Martinem Hynkem a jeden přesný zásah si připsali Jakub Lacina, Daniel Homola, Tomáš Ludvík a Jiří Přibyl. Čistým kontem se zaskvěl gólman Miroslav Folvarský.

Bruslaři se brzy museli bránit při oslabení, ale při početní nevýhodě paradoxně otevřeli gólový účet zápasu. Do samostatného úniku ujel ledečské obraně Tomáš Cejpek a po povedeném blafáku zasunul kotouč za Sochorova záda. Havlíčkův Brod byl i nadále aktivnější a v 7. minutě utekl soupeři do dvougólového trháku. Tomáš Cejpek narýsoval zpoza brány geniální pas na hůl Václava Piskače, jenž se z mezikruží trefil k tyčce. Hosté si dál vytvářeli celou řadu šancí. Po průniku zakončoval z levého křídla do Sochorových betonů Martin Hynek a do stejné části výstroje gólmana domácích vzápětí dorážel i Jiří Přibyl.

Havlíčkobrodská družina naskočila s chutí i do prostřední části a brzy mohla navýšit svůj náskok, ale Martin Hynek zblízka dorážel jen do tyčky. Vzápětí už se ale Bruslaři dočkali. Martin Hynek našel přesným pasem Jakuba Lacinu, jenž z pravého kruhu zamířil přesně nad Sochorovo rameno. Ledeč nad Sázavou potom měla k dispozici přesilovku, jenže hosté při oslabení znovu udeřili. Daniel Homola posunul puk na najetého Tomáše Cejpka, který bekhendovým blafákem vykoupal brankáře Sochora. A než se stihli domácí vzpamatovat, tak Tomáš Cejpek vyslal do trháku Daniela Homolu, jenž se z pravého kruhu trefil přesně k protější tyčce a vyhnal tak gólmana Sochora, kterého nahradil jeho kolega Březina, na střídačku. Jenže ani změna mezi tyčemi Ledče nezastavila brodský brankostroj. Ve 31. minutě vypálil od modré čáry Jakub Lacina a z dorážky přišpendlil hrací předmět pod víko Martin Hynek. V závěru 2. třetiny Adamovi svěřenci opět skórovali v početní nevýhodě, a to už potřetí. Martin Hynek pelášil do samostatného úniku a se svou šancí naložil bravurně, když odrazem o beton prostřelil gólmana Březinu. Chvilku před druhou sirénou si ještě vzal slovo Tomáš Ludvík a na konci povedené akce napálil kotouč do brány. Brankář Folvarský si na druhé straně moc nezachytal, ale jednou měl i štěstí, když za něj chytalo břevno.

Havlíčkův Brod demoloval svého soka i ve třetí periodě. Ve 48. minutě si najel s pukem do útočného pásma Martin Kříž a po jeho vyraženém nahození od pravého mantinelu slavil úspěch s bleskovou dorážkou Václav Piskač. Zanedlouho se po levém křídle prohnal jako uragán do útočného pásma Daniel Homola, puk přebral za soupeřovou bránou Tomáš Cejpek, který si povyjel do lepší palebné pozice a desátým gólem hostů završil hattrick. V 58. minutě se Bruslaři dočkali i využité přesilovky, když při početní převaze 5 na 3 dotáhl pohlednou souhru do úspěšného konce Jiří Přibyl. Z trestného střílení mohl potom ještě podtrhnout vysoké vítězství Lukáš Křížek, jenže trefil jen Březinovy betony.

Krajská liga mužů 2017/2018

Branky a nahrávky: 4. Cejpek (Hynek, Lachman), 7. Piskač (Cejpek, Homola), 23. Lacina (Hynek, Ludvík), 29. Cejpek (Homola), 30. Homola (Cejpek), 31. Hynek (Lacina), 36. Hynek (Ludvík), 39. Ludvík (Suchý, Polák), 48. Piskač (Kříž, Homola), 51. Cejpek (Homola), 58. J. Přibyl (Lacina, Suchý). Rozhodčí: Martin Vepřovský – Jaromír Říha, Jiří Souček. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:3. Diváci: 82. Střely na branku: 15:64 (6:18, 5:25, 4:21). Průběh utkání: 0:11.