30. 9. 2013 | Richard Wagner

Bohumil Jank: Jsem rád za každý zápas

Rebelové uvítali ve svých řadách posilu, která má zkušenosti i s KHL. Řeč je o Bohumilu Jankovi, jenž ve třinácti zápasech za Lev Poprad zaznamenal dokonce i asistenci. Mladý talentovaný obránce se divákům představil v utkání s Medvědy. Pro beka, který letos začínal v extraligovém Mountfieldu Hradec Králové, byla dnešní cesta do Kotliny trochu narychlo. „Dozvěděl jsem se to včera odpoledne, nebo spíš k večeru. Zavolal mi manažer Hradce, že se mám dnes ráno přesunout sem, jít na rozbruslení a pak na zápas,“ popsal okolnosti svého příchodu.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Vy jste tady nový. Jak se zrodil váš přestup do Havlíčkova Brodu? Kdy jste se dozvěděl, že sem půjdete?
Dozvěděl jsem se to včera odpoledne, nebo spíš k večeru. Zavolal mi manažer Hradce, že se mám dnes ráno přesunout sem, jít na rozbruslení a pak na zápas. Takže takhle se to sešlo.

Vy jste měl v letní přípravě takové trochu hektické cestování mezi Hradcem a Českými Budějovicemi. Jak jste se cítil, když tam byla jistá nejistota toho, kde budete hrát?
To je samozřejmě úděl každého hokejisty. Nikdo nemá jisté místo v kádru, ani v tom týmu, ve kterém je. Neprošel jsem tím druhým sítem, které bylo v Hradci. Přesunul jsem se do Českých Budějovic, kde jsem byl asi tři týdny. Potom jsem šel výměnou za Romana Vráblíka zpátky do Hradce a čekal jsem tam na svoji příležitost.

Dnes za sebou máte první zápas v novém týmu. Jak se vám tedy hrálo?
Mně se hrálo perfektně, hlavně ty první dvě třetiny. Ta třetí třetina už nebyla z mojí strany taková, jaká by měla být. Udělal jsem dvě individuální chyby, které nemůžu dělat a nesmím. Bylo to taky trochu tím tlakem. Prohrávali jsme, takže jsme až moc chtěli. Tohle se musí zlepšit.

Když jste přicházel do Havlíčkova Brodu, pomohlo vám, že jste zde někoho znal? Jak vůbec probíhalo vaše začlenění do kádru?
Já jsem ráno přijel, přišel jsem sem do šatny, kluci mě usadili. Znám tady Ádu Stacha (vloni hrál ve Finsku, v Brodě je na pětidenní zkoušce), Dvořku, se kterými jsem hrál v nároďáku. Kluci mě přijali úplně výborně. Řekli mi, co a jak, jak budeme hrát přesilovku, jak budeme hrát v útočném a obranném pásmu, takže to bylo úplně bez problémů.

Nastoupil jste v první formaci s Tomášem Kolafou. Jak se vám s ním spolupracovalo?
Naprosto výborně. My jsme se potkali již v Hradci, to samý i s Vágičem (Martin Vágner - pozn. red.). Vím, jak hraje. je to pravák, takže jsme si vyhověli. Řekli jsme si, co jeden od druhého chce, abychom o sobě taky věděli. Myslím si, že to klapalo.

Pokud zde zůstanete, chtěl byste si zde v průběhu sezony asi zase vybojovat místo v hradeckém kádru, že?
Trenér Draisaitl nás tam teď točil. Já jsem odehrál první tři zápasy, další tři odehrál Martin Pláněk. Ten poslední zápas v Pardubicích hrál Martin Pláněk, takže nevím, co má v úmyslu. Každopádně teď si musím zase sbalit věci a musím jet zase do Hradce na zítřejší trénink. Na středu se uvidí, co a jak. Jestli mě pošlou zpátky, nebo ne. Každopádně musím někde hrát a mít nějaké ty zápasy. Já jsem za každý zápas strašně rád a tím bych chtěl poděkovat trenérům, hráčům a vedení, že mi umožnili tady hrát.

Aktuality

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner