7. 10. 2018 | Ladislav Vácha

Bojovný výkon na body nestačil. Dorost doma podlehl silnému Liberci

Havlíčkobrodští dorostenci přivítali v Kotlině silný Liberec a proti tabulkovému soupeři chtěli bodovat. Severočeši šli sice do rychlého vedení, ale vyrovnat se povedlo Maxovi Kutlvašrovi (na snímku). Soupeř si však vzal ztracené vedení zpět a po dvou třetinách vedl 3:1. Tygři přidali ve třetí dvacetiminutovce další branku, a i když na 2:4 snížil Filip Dymák, poslední slovo patřilo hostům, kteří v Kotlině zvítězili 5:2. Mladí Bruslaři vyšli nakonec bodově naprázdno, protože jejich soupeř zvládl lépe i nastavení a bral bonusový bod. Beránkova družina však podala dobrý výkon a rozhodně se nemá za co stydět. (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Mladí Bruslaři nezačali vůbec špatně a za svou aktivitu byli odměněni už ve 3. minutě, kdy se jim naskytla výhoda přesilové hry. Moc se jim ale nepovedla a brankář Vopravil moc práce neměl. Tygři se v pohodě ubránili a v 7. minutě otevřeli gólový účet zápasu. Lukáš Plos našel hůl Davida Putze, který si sjel až mezi kruhy a nádhernou střelou k tyčce nedal brankáři Královi šanci. Další velkou šanci měl Rossmy, jenž tečoval ránu od modré čáry, puk potom proletěl těsně vedle brány. Domácí drželi se soupeřem krok a v 9. minutě zaslouženě vyrovnali. Matěj Kozlík nabil na modrou čáru Maxi Kutlvašrovi, jehož projektil proletěl až za Vopravilova záda. Severočechům mohl vrátit vedení Kříž, jenže jeho střelu z prostoru mezi kruhy zneškodnil pozorný Král. V 16. minutě už však maskovaná opora Bruslařů kapitulovala. Jakub Hujer si sjel s pukem až k bráně a z levé strany přihrál na druhou stranu brankoviště osamocenému Lukovi Vodlanovi, jenž z první trefil odkrytou klec.

Hosté vstoupili do prostřední části velmi dobře, když už za 53 sekund odskočili svému soupeři na dvoubrankový rozdíl. Před havlíčkobrodským brankovištěm se vytvořila nepřehledná skrumáž, v níž se nejrychleji zorientoval David Putz a překonal ležícího gólmana Krále. Obrovskou šanci měl potom na holi liberecký Polák, jenže jeho střelu do odkryté brány zlikvidoval úžasným zákrokem koncem hole brankář Král. Beránkova družina bojovala, co jí síly stačily, ale soupeřova defenziva byla pevná. A když už se za ni parta z Kotliny probila, poradil si dobře chytající brankář Vopravil, který mařil brodské šance. Ve 30. minutě znovu zahrozil aktivní Putz, jenž se probil až před brankář Krále, ale jeho rána byla zblokovaná a domácí si pak už poradili. Na druhé straně měl slibnou šanci T. Krejčí, jenž se na chvilku probil za libereckou obranu, ale tísněný protihráčem pálil bekhendem jen do Vopravilova betonu. Do trháku pelášil i Beneš, ale mířil nepřesně. Do kabin se tak šlo za stavu 1:3.

V úvodu třetí periody zahrozil liberecký Měchura, ale gólman Král pohotově zasáhl svým betonem. Hosté vzápětí opět udeřili a vedli už 4:1. Bennet Rossmy poslal hezkou křížnou přihrávku před brankoviště a Lukáš Plos z první poslal puk za přesouvajícího se brankáře Krále. V další velké šanci se ocitl Polák, který si však se svou střelou zblízka vylámal zuby na Králově lapačce. Mladí bojovníci z Kotliny nesložili zbraně a sklidili za to zasloužené ovoce na začátku 50. minuty. Matěj Kozlík předal puk Filipu Dymákovi, jenž z bezprostřední blízkosti vyzrál na gólmana Vopravila. Poslední slovo však patřilo hokejistům zpod Ještědu. David Putz přihrál zpoza branky mezi kruhy Bennetu Rossmymu, který zamířil a prudkou dělovkou zavěsil pod víko. Domácí mohli znovu snížit, jenže jejich krásnou kombinaci zakončenou střelou zastavil lapačkou skvělý Vopravil. Liberec tak v základní hrací době vyhrál 5:2.

V nastavení se bojovalo o bonusový bod a více ze hry měli Severočeši. Rozhodnout mohl Putz, ale nadvakrát nepropasíroval puk za Královu výstroj. Zanedlouho se protáhl za brodskou obranu Měchura, pálil však jen do Královy lapačky. V 64. minutě se už ale Tygři dočkali. Luka Vodlan vykouzlil skvělý pas na hůl Martina Böhma, jehož rána do protipohybu brankáře Krále zajistila Severočechům i čtvrtý bod.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 9. Kutlvašr (Kozlík), 50. Dymák (Kozlík) – 7. Putz (Plos), 16. Vodlan (Hujer, Böhm), 21. Putz (Rossmy), 43. Plos (Rossmy, Putz), 52. Rossmy (Putz), 64. Böhm (Vodlan, Měchura). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Martin Klouda, Roman Zídek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 22:43 (5:11, 9:14, 8:12 – 0:6). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5. Prodloužení: 0:1.

Král (Bělohlávek) – A. Dvořák, Besmák, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr – Matoušů, Dymák, Juřica (A), Rauš (C), Janko, Holenda, Beneš, T. Krejčí, Kozlík, D. Krejčí, Prášek