6. 10. 2016 | Ladislav Vácha

Brod čeká bitva s velkým B! Bruslaři doma přivítají první Nymburk

Havlíčkův Brod má před sebou těžkou a důležitou bitvu. V sobotu 8. října poměří na ledě Kotliny od 17:00 síly s Nymburkem, který v dosavadním průběhu soutěže jen jednou prohrál a vyhřívá se na čele tabulky. Bruslaři nemají na Středočechy v domácím prostředí dobré vzpomínky, v předchozím soutěžním ročníku jim před svými fanoušky podlehli těsně 2:3. Pokud svěřenci kouče Aleše Tottera v sobotu získají všechny tři body, mohou se vyhoupnout na první příčku právě na úkor Bičištěho družiny. Průběh zápasu můžete sledovat také živě na vysilamezive.cz nebo na onlajnech.

NED Hockey Nymburk

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Nymburk (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: klub.nedhockey.cz
Umístění v poslední sezóně: 8. místo po základní části, konec v předkole play-off (se Žďárem nad Sázavou 1:2 na zápasy)
Trenéři: Pavel Bičiště

Sestava z posledního utkání: Brázdil (Matoušek) – Loučka, Kříž, Pýcha, Knesl, Novák, Saňa, Rittig – Josefus, Stehlík, Šimek – Eis, Bičiště, Ječný – Smejkal, Arnošt, Kuzďas – Dyrynk
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x NED Hockey Nymburk

3-1-0-1 bilance 4-0-1-0
2., 11 bodů umístění 1., 13 bodů
17:7 skóre 27:16
5:0 kont. (Jindř. Hradec, venku) nejvyšší výhra 8:2 (Jindř. Hradec, doma)
2:3 (Kolín, doma) nejvyšší prohra 3:4p (Tábor, doma)
Miroslav Třetina – 6 bodů (4+2) nejproduktivnější hráč Martin Šimek – 10 bodů (3+7)
Miroslav Třetina – 4 góly nejlepší střelec Jan Stehlík
Petr Pýcha – 4 góly
Lukáš Endál
Patrik Přidal
Tomáš Semrád – 3 asistence
nejlepší nahrávač Martin Šimek – 7 asistencí
Tomáš Semrád – 4 body (1+3) nejproduktivnější obránce Petr Pýcha – 6 bodů (4+2)
Michael Panec 1,50 (2 zápasy)
Čeněk Novák 1,94 (2 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Jaroslav Brázdil 3,20 (5 zápasů)
Výsledky Nymburku
Nymburk - Písek 5:2
Pelhřimov – Nymburk 5:7
Nymburk – J. Hradec 8:2
Kolín – Nymburk 3:4
Nymburk – Tábor 3:4p

Nymburk patří mezi tradiční druholigové účastníky. Hodně těží z toho, že drží dlouhodobě pohromadě základní osu mužstva a své řady na různých postech vhodně doplňuje. V minulém soutěžním ročníku skončili svěřenci trenéra Pavla Bičištěho na 8. místě jen o tři body za sedmým Havlíčkovým Brodem a v předkole play-off mohli profitovat z výhody domácího prostředí. Narazili ale na silný Žďár nad Sázavou, který ve vyřazovacích bojích nabral skvělou formu. Středočeši na svém ledě nezvládli rozhodující třetí utkání a po porážce 1:5 pro ně sezona skončila. Je jisté, že parta z malého městečka na Labi by se do play-off chtěla probojovat i v tomto soutěžním období.

Pevnou pozici jedničky má v nymburském brankovišti gólman Jaroslav Brázdil, který zatím odchytal všech pět zápasů. Záda mu kryje čtyřiatřicetiletý matador Roman Matoušek, jenž s Brázdilem spolupracoval už v průběhu minulé sezony. V zadních řadách je zatím nejvíce vidět osmadvacetiletý bek Petr Pýcha, jenž už zaznamenal čtyři přesné trefy a dvě asistence. Dvakrát už se trefil i Jakub Loučka a po jednom gólu už vsítili bývalí Rebelové Aleš Knesl a Josef Saňa. Nejzkušenějším zadákem je Ondřej Kříž, který už brzy oslaví své 42. narozeniny. V útoku nejvíce řádí Martin Šimek (3+7), nejproduktivnější hráč a nejlepší nahrávač týmu. Zdatně mu sekundují Jan Stehlík (4+2), Karel Bičiště (2+4) nebo Daniel Arnošt (3+2).

Nymburští hokejisté prožívají začátek nové sezony jako z partesu. Z pěti kol dokázali pokaždé bodovat a jen jednou opouštěli led v roli poražených, když v předchozím kole ukořistili cenné dva body na jejich ledě Kohouti z Tábora. Parta kouče Bičištěho dosud získala 13 bodů a překvapivě se vyhřívá na úplném čele tabulky skupiny Střed.

Jednoznačná jednička. Mladý gólman Jaroslav Brázdil zatím odchytal všech pět kol.
(Foto: Vlastimil Čech, klub.nedhockey.cz)

Tomáš Mečiar: Musíme na ně vletět a nedat jim čichnout

„Určitě budu rád, když mi to tam zase spadne, ale důležitější jsou pro nás tři body. Budeme chtít útočit na první místo,“ hlásí odhodlaně před bitvou s Nymburkem mladý obránce Jakub Lacina, který se trefil ve dvou utkáních za sebou.

„Byl jsem se na Nymburku podívat, když hrál v Pelhřimově. Přijde mi, že ten tým je v tabulce nahoře úplně náhodně. Nepřišlo mi, že by měli hrát na prvním místě. Nevím, jestli to bylo příznivým losem. Určitě na ně bude platit rychlý styl hry a aktivní napadání. Musíme na ně vletět a nedat jim čichnout,“ má jasno o účinné taktice bek Tomáš Mečiar.

Bruslaře táhne první lajna, gólman Panec má formu

Partu pod vedením trenéra Aleše Tottera zatím táhne hlavně elitní formace, jež nahání defenzivám soupeřů strach. Na čele havlíčkobrodské produktivity se znovu pohybuje sehraný a úderný tandem Miroslav Třetina (4+2) - Lukáš Endál (2+3). Tři body za tři gólové nahrávky dosud zaznamenal i Patrik Přidal, znamenitě si počínají i obránci Tomáš Semrád (1+3) a Jakub Lacina (2+1). Do výtečné formy se rozchytal šestadvacetiletý gólman Michael Panec, který zatím odchytal dvě utkání. V Táboře pustil tři góly a proti David Servisu se blýskl čistým kontem.

Miroslav Třetina má formu jako hrom. Už si připsal 6 bodů za 4 góly a 2 asistence.

Středočeši neudrželi nadějné vedení a doma podlehli Táboru

Nymburk začal výborně a už v 8. minutě vedl 2:0. Nejdříve se prezentoval hezkou individuální akcí obránce Ondřej Kříž, který si vybruslil před bránu a zblízka zavěsil pod víko, a po něm skóroval i Jan Stehlík, jenž využil přesilovku. Hosté nesložili zbraně a dvoubrankovou ztrátu dokázali smazat. Od modré čáry se ve druhé periodě trefil kapitán Jakub Matušík a na začátku třetí třetiny vyrovnal při hře v početní převaze Jan Kanov. Domácím bleskově vrátil vedení dalekonosnou střelou Jan Stehlík, ale zaskočit gólmana Brázdila se zanedlouho povedlo i Davidu Kellnerovi a stav byl znovu nerozhodný. Utkání dospělo až do prodloužení, v němž při přesilovce hostů vystřelil krásnou ranou k tyči bonusový bod Jan Kanov. Nymburku nepomohlo k výhře ani to, že měl k dispozici tři trestná střílení. Ani jedno z nich nevyužil.

znak týmu 3 - 4p znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Kříž (Šimek), 8. Stehlík (Šimek), 48. Stehlík (Pýcha) – 24. Matušík (Hlaveš), 45. Kanov (Matušík), 50. Kellner (Kýhos), 62. Kanov (Matušík). Rozhodčí: Veselý - Potůček, Zetek. Vyloučení: 8:4 - navíc tři trestná střílení proti Táboru, Krätzer (Tábor) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na bránu: 33:35. Třetiny: 2:0, 0:1, 1:2 - 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.

NED Hockey Nymburk: Brázdil (Matoušek) – Loučka, Kříž, Pýcha, Knesl, Novák, Saňa, Rittig – Josefus, Stehlík, Šimek – Eis, Bičiště, Ječný – Smejkal, Arnošt, Kuzďas – Dyrynk

HC Tábor: Klestil (D. Novák) - Havran, Černý, Hlaveš, Kanov, Heršálek, Dvořák, Tesař - Kellner, Kýhos, Vaniš - Severa, Matušík, Seidl (21. Krätzer) - Blažek (29. Zayml), Pechánek, Březina

Nymburk jel proti Táboru 3 trestná střílení. Takhle byl faulován Jakub Kuzďas.

Havlíčkův Brod potvrdil papírové předpoklady a zdolal David Servis

Bruslaři byli před utkáním jasným favoritem a tuto ošemetnou roli začali naplňovat už ve 12. minutě, kdy při přesilovce 5 na 3 zblízka zametl kotouč do sítě po parádní Třetinově nahrávce Luboš Voříšek. V prostřední části se soubor z Kotliny definitivně uklidnil díky dvěma slepeným brankám, které vstřelil ve 25. a 26. minutě. Nejdříve zaskočil exbrodského gólmana Spáčila svižným vyjetím zpoza brány kapitán Miroslav Třetina a vzápětí dopravil kotouč do sítě soupeře i Lukáš Endál, jenž při přesilovce vyslal ze své hole přesnou dorážku. Jihočeši se mohli v závěru utkání dočkat při hře v početní převaze alespoň čestné branky, ale místo ní uzavřel při oslabení na konečných 4:0 pouhé dvě sekundy před koncem Jakub Lacina, jehož dělovka po pasu Tomáše Chlubny doplachtila až za Spáčilova záda.

znak týmu 4 - 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 12. Voříšek (Třetina, T. Semrád), 25. Třetina (Přidal), 26. Endál (Navrátil, T. Semrád), 60. Lacina (Chlubna, Ludvík). Rozhodčí: Josef Barek – Michal Laczko, David Urubčík. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 35:30. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:0. Průběh utkání: 4:0.

BK Havlíčkův Brod: Panec (Novák) – T. Semrád, Bušek, Duben "A", Vala, Mečiar, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Voříšek, Michálek – Navrátil, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík

HC David Servis České Budějovice: Spáčil (Kůdela) – Benda, Chaloupka "A", Škopek, Zich, Matoušek, Žáček – Fleischman, Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Šesták, Sumerauer, Suchánek "C", Zvoník, Volf

Vzájemná bilance

Havlíčkobrodská družina vytěžila v minulé sezoně proti Nymburku tři body. V prvním vzájemném utkání doma padla těsně 2:3 a v odvetě uštědřila Středočechům na jejich ledě potupného kanára. Vzájemnými bitvami obou soupeřů jsme se podrobně zabývali včera v níže přiloženém článku.