13. 11. 2015 | Ladislav Vácha

Brod chce ukončit domácí trápení! V Kotlině vyzve silnou Kobru Praha

Další zápas havlíčkobrodských hokejistů už hlasitě buší na dveře! Svěřenci trenéra Tottera se pokusí zapomenout na tři domácí porážky v řadě a v sobotu 14. listopadu se pokusí v Kotlině od 17:00 zkrotit silnou Kobru Praha, za níž hraje exRebel Michal Borovanský. Bruslařům už by měl pomoci kapitán Miroslav Třetina, jenž se vrací do hry po zranění. Přijďte Broďákům proti kvalitnímu soupeři pomoci k vítězství!
(Foto: Jan Kobzan, janovske.estranky.cz)

HC Kobra Praha

Založení klubu: 1929
Stadion: Zimní stadion Kobra Praha (kapacita 900 míst)
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky klubu: hckobra.cz
Umístění v poslední sezóně: 2. místo po ZČ, semifinále play-off (porážka s Táborem 2:3 na zápasy)
Trenér: Miloslav Šeba

Sestava z posledního utkání: Bílek (Langer) – Šteiner, R. Verbík, Cafourek (A), Lang, Drahorád, Kulich, Bureš – Borovanský, Jakeš (C), Antončík, Hanták, Vlach, Novák, Kučera, Jedlička, Slanina (A), Hampl, Strnad, Hlinka
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC Kobra Praha

5-2-1-6 bilance 9-1-0-4
9., 20 bodů umístění 5., 29 bodů
48:48 skóre 70:51
5:0 (Písek, doma) nejvyšší výhra 6:0 (Klášterec nad Ohří, venku)
3:7 (Bílina, doma) nejvyšší prohra 5:8 (Písek, venku)
Jevgenij Kondratěv – 19 bodů (6+13) nejproduktivnější hráč Jiří Jakeš – 21 bodů (10+11)
Lukáš Endál – 9 gólů nejlepší střelec Jiří Jakeš
Filip Hanták – 10 gólů
Jevgenij Kondratěv – 13 asistencí nejlepší nahrávač Jiří Jakeš – 11 asistencí
David Vala
Miroslav Duben – 8 bodů (1+7)
nejproduktivnější obránce Dominik Šteiner – 14 bodů (4+10)
Jiří Zvolánek 2,87 (5 zápasů)
Lukáš Dusík 3,32 (6 zápasů)
Čeněk Novák 3,33 (5 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Pavel Bílek 3,49 (10 zápasů)
Lukáš Langer 3,60 (6 zápasů)

V brankovišti Kobry Praha vládne z pozice jedničky dvaadvacetiletý mladík Pavel Bílek.

Kobra ničí soupeře smrtícím útokem, spoléhá na Jaška

Kobra Praha prožila skvělou minulou sezonu a chyběl jí jen malý krůček k tomu, aby proklouzla do kvalifikace o 1. ligu a poprala se o postup. V semifinále play-off narazila na silný Tábor, jemuž podlehla až v pátém utkání, kdy o jejím hodně hořkém konci rozhodly až samostatné nájezdy. Svěřenci trenéra Šeby si vedou výborně i v tomto soutěžním ročníku, ze čtrnácti zápasů prohráli jen čtyřikrát, když nestačili na silné soupeře Vrchlabí a Tábor, nepříjemnými ztrátami potom byly porážky od Sokolova a Písku. Pražané si však vyšlápli na vedoucí Kolín, kde vyhráli 4:3. Z posledních pěti kol ztratili kromě Písku jeden bod doma s Pelhřimovem.

Soubor z pražského Braníku sází na mladou gólmanskou dvojici. Jedničkou je dvaadvacetiletý Pavel Bílek, ale dostatek prostoru dostává jeho dvacetiletý kolega Lukáš Langer. Obranné řady tvoří hlavně mladí hráči, které doplňuje několik zkušenějších. Jeden start má na kontě devětatřicetiletý matador Václav Drábek a třicítku už brzy oslaví Miloslav Cafourek a Roman Verbík. Z mladíků se nejvíce daří Dominiku Šteinerovi, jenž je se 14 body nejproduktivnějším bekem.

Kobra inkasuje relativně hodně branek, v dosavadním průběhu soutěže dokonce i o 3 víc než Havlíčkův Brod. Její síla tkví hlavně ve velmi silné ofenzivě, která je po Klatovech a Táboru třetí nejlepší v západní skupině. I útok je v průměru hodně mladý, táhne ho však třiatřicetiletý kapitán Jiří Jakeš, jenž už nastřádal 21 bodů (10+11) a vládne týmovému kanadskému bodování. Zdatně mu sekundují Filip Hanták (10+8) a Daniel Vlach (9+7), ale také havlíčkobrodským fanouškům dobře známý Michal Borovanský (6+9), jenž působil v Kotlině.

Soupiska Kobry

Pražané srazili na kolena i lídra tabulky z Kolína, kde brali všechny body po výhře 4:3.

Kobra splnila roli favorita a poradila si s posledním Vajgarem

Kobra položila základní kámen k úspěchu už v první třetině, když po dvou brankách z hole Filipa Hantáka a jedné trefě Romana Verbíka vedla už 3:0. Vajgar snížil v prostřední části, když využil hru v početní převaze Martin Brabec. Pražané však odpověděli rovněž při přesilovce, když nádherné rozebrání obrany soupeře zakončil Šimon Antončík. Jindřichův Hradec ale nehodil hokejky do žita a dočkal se snížení ve vlastním oslabení po hezkém úniku Luboše Voříška.

Domácí však bleskově zareagovali a znovu drželi tříbrankový náskok, když se proti oslabenému soupeři prosadil Miloslav Cafourek. Kobru ještě více uklidnil gól Michala Slaniny z 50. minuty, Jihočeši potom kontrovali jen přesnou střelou Václava Paška. Na konečných 7:3 upravil výsledek ranou mezi Švihálkovy betony kapitán Jiří Jakeš.

znak týmu 7 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Hanták (Vlach, Novák), 16. Hanták (Novák), 18. R. Verbík (Borovanský, Jedlička), 33. Antončík (R. Verbík, Kulich), 38. Cafourek (Novák), 50. Slanina (Jedlička, Drahorád), 60. Jakeš (Borovanský, Antončík) – 28. Brabec (Lazorišák), 38. Voříšek (Kohút), 52. Pašek (Lazorišák, Brabec). Rozhodčí: Kostourek – Štofa, Marek. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 43:18. Diváci: 106. Třetiny: 3:0, 2:2, 2:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3.

HC Kobra Praha: Bílek (Langer) – Šteiner, R. Verbík, Cafourek (A), Lang, Drahorád, Kulich, Bureš – Borovanský, Jakeš (C), Antončík, Hanták, Vlach, Novák, Kučera, Jedlička, Slanina (A), Hampl, Strnad, Hlinka.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Švihálek (Fogl) – Kadlec, Koňařík, Kohút, Port, Popelka, Pípal, Babchuk, Tržil – Sviták, Pencl, Bárta, Brabec, Pašek, Voříšek (C). Košťál, Lazorišák (A), Záhora, D. Bílek, Přibyl, Šesták.

Minulé zápasy Kobry

HC Kobra Praha – HC Vlci Jablonec nad Nisou 4:2
HC Klášterec nad Ohří – HC Kobra Praha 0:6
HC Kobra Praha – HC Lední Medvědi Pelhřimov 6:5sn
IHC Písek – HC Kobra Praha 8:5
HC Kobra Praha – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:3

Tým táhne jeho kapitán a nejproduktivnější hráč Jiří Jakeš, který nasbíral už 21 bodů.
(Foto: René Rámiš, hokejzr.cz)

Brod potřebuje prolomit domácí trápení, vrátit se má Třetina

Havlíčkobrodští hokejisté v poslední době neprožívají vůbec příjemné období a stále se potýkají s nepříjemnou výsledkovou krizí. Z předešlých šesti kol vydolovali jen dva body, když zvládli lépe penaltovou loterii v Děčíně. Výsledkem je propad tabulkou, v níž se výrazně přiblížili hranici první desítky. Bruslařům se nedaří hlavně v domácím prostředí, kde prohráli bez bodového zisku už třikrát za sebou. Jednoznačným cílem tak je zvednout si sebevědomí a v sobotu skolit před svými fanoušky silnou Kobru Praha.

Pomoci by k tomu měl výtečný výkon z minulého zápasu. Soubor z Kotliny sice padl na kluzišti třetího Táboru, ale proti jednomu z nejsilnějších druholigových účastníků se držel ve hře o body až do poslední sekundy, za což si vysloužil uznání i u svého soupeře. „Myslím si, že jsme do toho šli od začátku naplno. Bruslili jsme a nepřizpůsobovali jsme se hře soupeře. Tím jsme se dostali do zápasu a šlo to dobře,“ pochvaloval si mladý obránce David Bušek.

Havlíčkovu Brodu by se měl vrátit po zranění kapitán Miroslav Třetina, na kterého tým hodně spoléhá. Není divu, bojovný útočník nevypustí ani jeden souboj a mladším spoluhráčům jde příkladem. Navíc si skvěle rozumí s Lukášem Endálem, soupeři mají před touto sehranou dvojicí respekt. „Věřím, že i marodka a další drobnosti se postupem času uzavřou a příští domácí zápas v sobotu už bychom měli být kompletní. Teď ještě v Táboře ne, ale příští sobotu už ano. Věříme, že se to zase nakopne,“ uvedl po domácí porážce s Nymburkem trenér Aleš Totter.

Brod předvedl skvělý výkon, ale na body to v Táboře nestačilo

Kohouti prožili parádní začátek utkání a už ve 2. minutě se radovali z vedení, když Heršálkovu střelu od modré čáry tečoval mimo dosah gólmana Nováka Patrik Zayml. Bruslaři se nenechali zahanbit a po Jelínkovu pasu vyrovnal z mezikruží Lukáš Endál. Jihočeši si však rychle vzali ztracené vedení zpět po dorážce Jana Březiny a na 3:1 zvýšil při přesilovce od modré čáry Jan Kanov. Stav se před první sirénou ještě jednou měnil, když v početní převaze snížil na nejtěsnější rozdíl Tomáš Ludvík.

Na další branku se čekalo až do 33. minuty, kdy Jakub Matušík vyslal do samostatného úniku Davida Kellnera a ten se štěstím dotlačil puk za Novákova záda. S hosty to nevypadalo v tu chvíli vůbec dobře, ale do druhé přestávky se vše změnilo. Nejdříve se zblízka díky důrazu na brankovišti trefil Kirill Vlasov a po nádherné přesilovkové kombinaci brzy vyrovnal Patrik Přidal. Tři body však nakonec zůstaly u Jordánu, když rozhodující gól vstřelil ve 46. minutě obávaný kanonýr Jakub Matušík.

znak týmu 5 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Zayml (Heršálek), 9. Březina (Zayml), 11. Kanov (Matušík), 33. Kellner (Matušík, Heršálek), 46. Matušík (Kanov) – 8. Endál (Jelínek, Přidal), 18. Ludvík (Vlasov, Kondratev), 37. Vlasov (Chlubna, Kondratev), 38. Přidal (Endál, Jelínek). Rozhodčí: Hornáček – Marek, Rybáček. Vyloučení: 10:8, navíc Krätzer (TAB) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1826. Třetiny: 3:2, 1:2, 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4.

HC Tábor: Klestil (D. Novák) – Semrád, Havran, Klíma, Kanov (A), Heršálek (A), Dvořák, Hlaveš – Blažek, Kellner, Mrkvička, Polodna, Březina, Matušík (C), Seidl, Kratzer, Zayml, Severa.

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Zvolánek) – Duben, Lacina, Kořínek, Suchý, Vala, Bušek, Semrád – Chlubna, Kondratěv, Vlasov - Kozlík, Ludvík, Kuchta - Přidal, Jelínek, Endál - Hlídek, Cejpek.

Rebelové rozstříleli Kobru a slavili postup do čtvrtfinále

Oba soupeři na sebe naposledy narazili v sezoně 2005/2006, v níž se Havlíčkův Brod radoval z vytouženého návratu na prvoligovou scénu. Kobru Praha potkal v osmifinále play-off a smetl ji přesvědčivě 3:0 na zápasy, přičemž v posledním utkání ji nelítostně rozstřílel. Pražané tenkrát měli ve svých řadách obránce Františka Moščice a útočníka Jana Knotka, kteří později oblékali brodský dres.

Broďáci se do svého soupeře s chutí zakousli už v úvodní dvacetiminutovce, když při vlastním oslabení otevřel gólový účet zápasu Petr Kukla a v přesilovce brzy poslal svůj tým do dvougólového trháku Aleš Kreuzer. Definitivní rozhodnutí však padlo až v prostřední části, v jejíž poslední pětiminutovce udeřili Lukáš Endál, Jaroslav Žák, Zdeněk Sedláček a Miroslav Třetina. Ve třetí periodě už hosté dali výsledku konečnou podobu na 8:0 po trefách Lukáše Havla a Petra Včely.

znak týmu 0 – 8 znak týmu

Branky a nahrávky: 14. Kukla, 18. Kreuzer (Havel, Cachnín), 36. Endál (Kreuzer, Kukla), 37. Žák (Havel), 39. Sedláček (Havel, Čermák), 40. Třetina (Žák), 46. Havel (Kukla), 49. P. Včela (Žák). Rozhodčí: Tomáš Zubzanda – Michal Havelec, Petr Fiala. Vyloučení: 4:6, navíc Prošek (KOB) OT 10 min. [NESP]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Třetiny: 0:2, 0:4, 0:2. Průběh utkání: 0:8.

HC Kobra Praha: Vostárek – Frühauf, Skácel, Němeček, Moščic, Cerha, Prošek – Pudhorocký, Bárta, Čurda, Jána, Knotek, Novák, Georgiev, Žáček, Honc, Halinský, Paris, Šeba, Kala.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda – Sedláček, Roháčik, Mečiar, Vomela, Zmrhal, O. Staněk, Šulc – Čermák, Žák, Kukla, P. Včela, Kreuzer, Plachý, Endál, Cachnín, Třetina, Kunstmüller, Havel, Kubát.

Lukáš Endál v Táboře jeden gól dal a na jeden přihrál, ale na body to nestačilo.

Postavení v tabulce

Havlíčkův Brod z posledních šesti kol získal jen dva body a v tabulce spadl na 9. místo. Na kontě má 20 bodů, stejně jako desátý Trutnov, na šesté Řisuty ztrácí 3 body a na Písek s Jabloncem nad Nisou jeden. Zezadu už se tlačí Nymburk s 19 body a Žďár nad Sázavou s 18 body.

Kobra Praha získala v dosavadním průběhu soutěže o 9 bodů více než její nejbližší soupeř a drží hezkou 5. příčku. Na Vrchlabí před sebou jí chybí jediný bodík, na Řisuty, jimž patří 6. místo, se dívá z odstupu šesti bodů.

Celková bilance s Kobrou od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 14
Bilance: 9-1-1-0-3
Výsledky: 7:1, 6:3, 1:3, 0:2, 5:1, 3:3, 4:2, 1:3, +5:3, +4:3p, +5:0, +8:0, +4:2, +8:0
Skóre: 61:26