16. 11. 2015 | Ladislav Vácha, Jaroslav Vaníček

DUEL: Lukáš Endál vs. Michal Borovanský

Sobotní bitva mezi Havlíčkovým Brodem a Kobrou Praha nabídla v Kotlině i zajímavé setkání. Proti sobě se postavili bývalí spoluhráči, na straně Bruslařů zkušený útočník Lukáš Endál a dres hostů oblékl třicetiletý mazák Michal Borovanský, jenž u tehdejších Rebelů strávil čtyři sezony. Podívejte se na statistické srovnání obou šikovných hokejistů, nechybí ani jejich nejpovedenější momenty, videa z jejich hry a rozhovory.

Lukáš Endál x Michal Borovanský

znak týmu znak týmu
21:42 ice-time 18:15
24 počet střídání 17
0:54 průměrná délka střídání 1:04
0 góly 0
1 asistence 0
1 body 0
1 hity 1
5 střely na branku 1
4 střely mimo branku 1
0 trestné minuty 0
23 přesné přihrávky 17

Lukáš Endál

Ostřílený mazák z elitního havlíčkobrodského útoku znovu ukázal, jak moc je pro svůj tým platným hráčem. Pravidelně rozdával pěkné přihrávky svým spoluhráčům a sám se několikrát probil do velmi slibné šance, ale ani jednu nevyužil. Na ledě strávil více než 20 minut, od trenérů dostával důvěru při přesilovkách i oslabeních. Jeho nejlepší moment přišel ve 29. minutě, kdy při přesilovce vykouzlil nádherný pas a Patrik Přidal poslal zblízka Bruslaře do vedení.

Nejlepší momenty Lukáše Endála:

4:25
Od modré čáry si sjel s pukem na holi mezi kruhy a golfákem vypálil. O kousek minul pravou Langerovu tyčku.

9:18
Po odražené ráně od zadního mantinelu se dostal k puku před brankovištěm a zblízka vystřelil, ale trefil jen beton gólmana Langera.

12:35
Z prostoru pravého kruhu našel před brankovištěm najetého Patrika Přidala, ale ten z bezprostřední blízkosti neprostřelil brankáře Langera.

23:47
Při přesilovce pálil z mezikruží, ale trefil jen helmu gólmana Langera, který tak letící puk vyrazil nad svou klec.

25:24
Po povedeném bruslařském manévru se natlačil z pravého křídla až před bránu, ale o kousek minul levou tyčku.

25:54
Vybruslil si do pravého kruhu a po nahrávce Patrika Přidala z voleje vyprášil betony gólmana Langera.

28:37
Z pravé strany tvrdě vystřelil, ale jeho projektil zacinkal jen na přední tyčku.

28:52
Akce pokračovala a od mantinelu na pravé straně naservíroval před brankoviště chirurgicky přesnou nahrávku na Patrika Přidala, který usměrnil puk do brány a poslal Havlíčkův Brod do vedení 3:2!


36:16
Přebral nahrávku a ocitl se úplně sám před brankářem Langerem, ale svou zápěstní střelou trefil jen jeho pravý beton.

Lukáš Endál: Takové vyložené šance musím proměňovat

Michal Borovanský

Třicetiletý zkušený útočník Kobry Praha se vrátil po šesti letech do svého bývalého působiště v Kotlině a byl fanoušky velmi vřele přivítán. Při zápase vyhledával volný prostor a snažil se rozdávat přihrávky spoluhráčům do střeleckých pozic, ale žádná z nich neskončila gólem. Michal o své slabině, a to menší střelecké aktivitě, ví, brodským fanouškům to jistě nevadilo. Sám se dostal jen do jedné větší šance, při níž byl ovšem faulován ještě před zakončením. I přes svůj zrakový handicap se předvedl v pozitivním světle.

Nejlepší momenty Michala Borovanského:

7:25
Společně se svým spoluhráčem se důrazně tlačil před brankovištěm k dorážce, ale neúspěšně. Brankář Novák rychle přikryl puk.

33:24
Z červené čáry zavezl puk mezi kruhy, kde naznačil střelu a kličkou obešel obránce Jakuba Kořínka, který ho fauloval. Vybojoval tak pro svůj tým přesilovku.

35:15
Bekhendem hezky nahrál před bránu volnému Šimonu Antončíkovi, který ranou z první vyprášil Novákovy betony.

40:13
Hosté získali puk a Michal Borovanský se z levého kruhu dostal k zápěstní střele, kterou brankář Novák vytěsnil vyrážečkou do ochranné sítě.

59:00
Probíjel se k bráně, ale než stihl vystřelit, padající obránce mu kotouč vypíchl z hole.

Michal Borovanský: Jsem rád, že si na mě fanoušci vzpomněli

Jak hodnotíte zápas ze svého pohledu?
Do utkání jsme vstoupili docela dobře a dostali jsme se do vedení. Pak nám ale nevyšla druhá třetina, začali jsme prohrávat a panikařit. Pak jsme dali kontaktní gól na 3:5 a je škoda, že jsme nepřidali ještě jednu branku, protože bychom se na soupeře dotáhli. Brod potom přidal nějaké góly a už se to nedalo dotáhnout. Naši hru musíme do příštího zápasu zlepšit.

Takže při obratu Brodu z 1:2 na 5:2 byl klíčový gól na 3:2, který vás zlomil?
Určitě, ten nás zlomil. Pak už z toho byla taková nekoncentrovanost a napadaly nám tam góly. Nestíhali jsme kontrolovat hráče a domácí měli hodně dorážek, protože jsme je nepokrývali před brankovištěm. Brod nám to tam prostě nasázel a bylo to.

Jak vnímáte svůj návrat do Kotliny?
Rád jsem se do Brodu podíval, nebyl jsem tady snad šest let. Jsem rád, že jsem si tady zase mohl zahrát, strávil jsem tady čtyři sezony. S kluky jako jsou Třéťa a Endy jsme toho spolu hodně zažili, bylo to super, že jsme se zase potkali na ledě. Jen je škoda, že nám zápas nevyšel a prohráli jsme.

Když jste se v první třetině dostal k puku, fanoušci začali skandovat vaše jméno. Všiml jste si toho?
Něco jsem tam zaslechl, ale nebyl jsem si úplně jistý, jestli to je na mě. Byl jsem v tempu, takže jsem to úplně nevnímal. Jsem rád, že si na mě fanoušci vzpomněli. Potěšilo mě to.

Během působení v Havlíčkově Brodě jste utrpěl vážné zranění oka. Je už vše v pořádku, nebo ještě pociťujete nějaké následky?
Mám trvalé následky. Je tam porušení sítnice, takže na to oko víceméně nevidím. Je to vyloženě špatné. I když se něco povedlo zachránit, dobré už to nikdy nebude. Už jsem si na to docela zvykl, hrát s takovým okem, jaké je, už s tím nic neudělám. Jsem ale rád, že můžu hrát, a doufám, že ještě nějaký rok vydržím.

Napočítali jsme vám za zápas jednu střelu na bránu a jednu mimo. Čím to bylo, že jste to nezkoušel častěji?
Já jsem spíš nahrávač, snažím se hodně nahrávat. To je taková moje slabost, že někdy jsem v situaci, kdy můžu vystřelit, ale pořád někoho hledám. Určitě se našly příležitosti, kdy jsem měl střílet.

Během angažmá v Brodě jste hrál s Třéťou a Endym. Probíhalo před zápasem nějaké hecování, nebo jste se potkali až na ledě?
My jsme přijeli trochu pozdě, takže jsem se kvůli tomu nestihl za nimi stavit a prohodit pár slov. Měli jsme krátkou rozcvičku a šli jsme hned na rozbruslení. Chvíli jsme si tak popovídali až na ledě. Až se spolu potkáme příště, tak spolu třeba půjdeme na pivo. (směje se)

Michal Borovanský je velký bojovník. K hokeji se vrátil i po vážném zranění oka.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři