6. 11. 2015 | Ladislav Vácha

Brod míří na led třetího Tábora! Srazí hřebínek silným Kohoutům?

Cesta do jámy lvové! I tak by se dal nazvat další výjezd havlíčkobrodských hokejistů, kteří se v sobotu 7. listopadu představí od 18:00 na ledě silného Tábora, který bude papírovým favoritem. Jihočeši si zatím vedou fantasticky, prohráli jen dva zápasy a vyhřívají se na parádním 3. místě tabulky. Navíc se můžou opřít o své fanoušky, kteří je podporují ve velmi hojném počtu. Bruslaři ale budou mít také podporu v hledišti, protože brodští příznivci chystají v této sezoně první autobusový výjezd. Pokud nepřijedete soubor z Kotliny k Jordánu podpořit, držte palce alespoň u textového online přenosu. (Foto: Tomáš Danko a Hanka Grundová, hctabor.com)

HC Tábor

Založení klubu: 1921
Stadion: Zimní stadion Tábor (kapacita 4 922 míst)
Klubové barvy: bílá a modrá
Webové stránky klubu: hctabor.com
Umístění v poslední sezóně: 3. místo po ZČ, kvalifikace o 1. ligu (poslední 3. místo – nepostoupil)
Trenér: Tomáš Matušík

Sestava z posledního utkání: Novák (Klestil) – Semrád, Havran, Klíma, Kanov, Heršálek, Dvořák, Hlaveš – Kellner, Mrkvička, Polodna – Březina, Matušík, Seidl – Severa, Zayml, Krätzer – od 27. navíc Blažek
__________________________________________________________________________________

HC Tábor x BK Havlíčkův Brod

znak týmu znak týmu
10-1-0-2 bilance 5-2-1-5
3., 32 bodů umístění 9., 20 bodů
71:30 skóre 44:43
11:4 (Jindřichův Hradec, venku) nejvyšší výhra 5:0 (Písek, doma)
2:4 (Pelhřimov, venku) nejvyšší prohra 3:7 (Bílina, doma)
Jakub Matušík – 25 bodů (12+13) nejproduktivnější hráč Jevgenij Kondratěv – 17 bodů (6+11)
Jakub Matušík – 12 gólů nejlepší střelec Lukáš Endál – 8 gólů
Jakub Matušík – 13 asistencí nejlepší nahrávač Jevgenij Kondratěv – 11 asistencí
Luboš Heršálek – 8 bodů (2+6) nejproduktivnější obránce David Vala
Miroslav Duben – 8 bodů (1+7)
David Novák 2,17 (6 zápasů)
Tomáš Klestil 2,29 (7 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,50 (4 zápasy)
Lukáš Dusík 3,00 (5 zápasů)
Jiří Zvolánek 3,32 (4 zápasy)

Nejvíc toho zatím v táborském brankovišti odchytal zkušený Tomáš Klestil.
(Foto: Tomáš Danko a Hanka Grundová, hctabor.com)

Tábor je rozjetý jako válec, ofenzivu diriguje Matoušek

Kohouti dokonale navázali na úspěšnou minulou sezonu, kdy se probili mezi tři nejlepší druholigové týmy a zahráli si kvalifikaci o 1. ligu. V úvodních sedmi kolech vyhráli všechny zápasy a ztratili v nich jediný bod, když doma zdolali Řisuty 4:3 až po prodloužení. První zaváhání Jihočechů přišlo až v osmém utkání, kdy na svém ledě podlehli těsně 2:3 aktuálně prvnímu Kolínu. Po dvou následných vítězstvích však přišlo další nepříjemné klopýtnutí, s prázdnou se vrátili po hodně překvapivé prohře 2:4 z Pelhřimova. Soubor pod taktovkou kouče Tomáše Matušíka si spravil chuť v posledních dvou duelech, když v jihočeských derby smetl doma Písek 7:1 a dosud nejvyšší výhru 11:4 vyválčil v posledním Jindřichově Hradci.

Kvalita týmu začíná od obsazení brankářského postu, kde se pravidelně střídají šestadvacetiletý gólman Tomáš Klestil a teprve jednadvacetiletý talent David Novák, který u Jordánu hostuje z pražské Slavie. Z obránců se nejvíce daří devětadvacetiletému Luboši Heršálkovi, jenž už si připsal 8 kanadských bodů za 2 přesné trefy a 6 asistencí. Sedm bodů mají na kontě i Martin Semrád (4+3) a Jan Kanov (0+7). Útok táhne osmadvacetiletý forward Jakub Matušík, jenž je s 25 kanadskými body (12+13) druhým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Skvěle se daří i Radku Seidlovi (6+9), Davidu Kellnerovi (6+8) nebo Stanislavu Polodnovi (10+2).

Tábor se může tradičně opřít o své výtečné fanoušky, vždyť na derby s Pískem jich dorazilo 2792! A to jezdí i na kluziště soupeřů, nechyběli ani v Jindřichově Hradci. „Jsem rád, že jsme našim fanouškům udělali radost, protože byli znovu skvělí,“ chválil trenér Tomáš Matušík. „Každý vnímal, že se jedná o derby a bude to vyhecované. Lidé byli naprosto skvělí. Když pak člověk vidí tu atmosféru, vydá ze sebe i to poslední, co v sobě má. Divákům za to patří obrovský dík. A jsem rád, že jsme našim fanouškům udělali radost,“ pochvaloval si po utkání s Pískem útočník Jakub Matušík.

Soupiska Tábora

Kohouti zatím mají důvod ke spokojenosti. Drží 3. místo a patří mezi nejlepší.

Tábor v derby smetl Vajgar a připsal si nejvyšší výhru

Kohouti začali na kluzišti posledního Jindřichova Hradce přímo pohádkově, už ve 4. minutě vedli zásluhou Jiřího Severy a Jakuba Matušíka 2:0. Na nejtěsnější rozdíl sice snížil Luboš Voříšek, ale ještě před první sirénou dvakrát mířil přesně do černého Stanislav Polodna a na 5:1 zvyšoval v 19. minutě Jakub Matušík. Tábor dál potvrzoval roli papírového favorita a v prostřední části svítil na tabuli po brankách Martina Semráda, Jiřího Severy a Michala Klímy jednoznačný stav 8:1.

Vstřelit druhý gól Vajgaru se povedlo Otovi Lazorišákovi, jenže následovala trojnásobná odpověď z holí Davida Blažka a dvakrát Jakuba Krätzera. Jindřichohradečtí útočníci Martin Záhora a David Košťál tak už jen zmírnili porážku svého týmu na konečných 4:11, což byla nejvyšší výhra Tábora v této sezoně.

znak týmu 4 – 11 znak týmu

Branky a nahrávky: 9. Voříšek (Bárta), 37. Lazorišák (Popelka, Košťál), 53. Záhora (Šesták, Fencl), 54. Košťál (Lazorišák, Koňařík) - 2. Severa (Zayml), 4. Matušík (Seidl, Heršálek), 10. Polodna (Kellner), 14. Polodna (Mrkvička, Semrád), 19. Matušík (Seidl, Klíma), 24. Semrád (Polodna, Mrkvička), 28. Severa (Zayml, Krätzer), 29. Klíma (Matušík), 43. Blažek (Heršálek, Zayml), 45. Krätzer (Seidl, Matušík), 46. Krätzer (Seidl). Rozhodčí: Pokorný – Tasch, Špringl. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:55. Diváci: 480. Třetiny: 1:5, 1:3, 2:3. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:8, 2:8, 2:11, 4:11.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš (10. Fogl) – Kadlec, Koňařík, Zvoník, Port, Popelka, Pípal, Babchuk – Šesták, Hložek, Bárta, Brabec, Pašek, Voříšek, Košťál, Lazorišák, Fencl, Heřmánek, Tomšík, Záhora.

HC Tábor: Novák (Klestil) – Semrád, Havran, Klíma, Kanov, Heršálek, Dvořák, Hlaveš – Kellner, Mrkvička, Polodna – Březina, Matušík, Seidl – Severa, Zayml, Krätzer – od 27. navíc Blažek.

Všechny zápasy

Tábor se může opřít o své skvělé fanoušky, kteří nechyběli ani na derby s Vajgarem.

Brod zabředl do menší krize, trápí se hlavně doma

Bruslaři měli skvělý vstup do sezony a dařilo se jim pravidelně vyhrávat. Zlom přišel po 8. kole, kdy vyloupili těsně led Řisut. Následně totiž doma nestačili na silné Klatovy a menší výsledková krize byla rázem na světě. Z posledních pěti kol vydoloval Havlíčkův Brod jen dva body, když vyhrál po samostatných nájezdech v Děčíně. Před vlastními fanoušky se mu bohužel nedaří, po Klatovech totiž nestačil v Kotlině ani na Bílinu a naposledy se musel sklonit před Nymburkem.

„Myslím si, že jsme zápas mohli zvládnout přístupem a srdcem. Lidi to cítili, my jsme do toho dali srdce až ve třetí třetině a to mě mrzí. Protože když jsme takhle mladý tým, tak tam musíme dát jinou energii,“ zlobil se po středeční porážce brodský trenér Aleš Totter. „Věřím, že i marodka a další drobnosti se postupem času uzavřou a příští domácí zápas v sobotu už bychom měli být kompletní. Teď ještě v Táboře ne, ale příští sobotu už ano. Věříme, že se to zase nakopne,“ přeje si lodivod souboru z Kotliny.

Trenér Aleš Totter: Nesmíme podlehnout špatným náladám

Bruslařům první gól paradoxně uškodil, ztrátu pak nedotáhli

Domácí začali skvěle a trefili se už v první minutě, když puk díky aktivnímu presinku vybojoval při soupeřově rozehrávce Tomáš Ludvík a zblízka zasunul puk za Brázdilova záda. Hosté se radovali z poměrně rychlého vyrovnání, když Rittigovu ránu vyrazil brankář Dusík před sebe a z dorážky se nemýlil Jan Jindra. Havlíčkův Brod prožil katastrofální pětiminutovku na začátku prostřední části a inkasoval hned dvakrát.

Při hře 4 na 4 z mezikruží skóroval zápěstní ranou Filip Ječný a vzápětí se přesnou střelou z kruhu hned po vhazování prezentoval Jan Stehlík. Havlíčkův Brod si vytvořil spoustu nadějných šancí, ale s jejich proměňováním byl na štíru, navíc skvěle chytal brankář Brázdil. Jeho kouzlo Bruslaři odčarovali hned v úvodu závěrečného dějství, když z bezprostřední blízkosti zavěsil pod břevno Kirill Vlasov. Na vyrovnání už se však Broďáci nezmohli a doma prohráli už potřetí za sebou.

znak týmu 2 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 1. Ludvík, 42. Vlasov (Kondratěv) – 9. Jindra (Rittig), 24. Ječný (Novák), 25. Stehlík (Šimek). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Radek Špringl, Jan Pechánek. Vyloučení: 2:8, navíc Čapek (NYM) 10 min. OT [HRUB]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 472. Třetiny: 1:1, 0:2, 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

BK Havlíčkův Brod: Dusík (25. Zvolánek) – Duben "C", Lacina, Kořínek "A", Vala, Suchý, Semrád, Bušek – Endál "A", Přidal, Cejpek, Ludvík, Vlasov, Kondratěv, Chlubna, Kozlík, Kuchta, Jelínek, Hlídek, Kraučuk.

NED Hockey Nymburk: Brázdil (Matoušek) – O. Kříž "A", Loučka, Knesl, M. Novák, Rittig, Saňa, Suda, Košař – Bičiště "A", Šimek "C", Protivný, Eis, Čapek, Stehlík, Jindra, Ječný, Smejkal, Brzák, J. Michálek.

Rebelové doma nezvládli divokou přestřelku a Táboru podlehli

Oba soupeři na sebe narazili před necelými pěti lety, 29. listopadu 2010, tehdy ještě v rámci 1. ligy. Už od začátku bylo vidět, že se schyluje ke gólovým hodům. V 6. minutě otevřel gólový účet zápasu bývalý Rebel Milan Kostourek, který se trefil zblízka v 6. minutě. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, už v 7. minutě se z levého kruhu prosadil Ondřej Švaňhal. Broďáci brzy dokonali obrat po brance z hole Vojtěcha Němce, ale Milan Kostourek v úvodu prostřední části srovnal krok.

Rozjetý brankostroj pokračoval, nejtěsnější náskok na brodské hole vrátil vzápětí Hynek Zohorna. Kohouti však hned dvakrát zareagovali, hezkou nahrávku Ivana Padělka zblízka využil Kamil Černý a v úvodní části třetí periody z dorážky poslal Jihočechy do vedení 4:3 kapitán Zdeněk Šperger. Stanovit skóre na 4:4 se sice povedlo dorážejícímu obránci Petru Vošmikovi, jenže tři body vystřelil hostům od Jordánu v 56. minutě Vojtěch Mrkvička.

znak týmu 4 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Švaňhal, 13. Voj. Němec (Třetina, Meidl), 22. Zohorna (Morava), 46. Vošmik - 6. Kostourek (Török), 21. Kostourek (Šperger, Kocar), 33. Černý (I. Padělek, Horáček), 42. Šperger (Kocar, Kudrna), 56. Mrkvička (Nedorost). Rozhodčí: Alexander Pavlovič - Václav Guth, David Rittich. Vyloučení: 9:12. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 721. Třetiny: 2:1, 1:2, 1:2. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Neruda) – Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava "C", Vošmik, Pavlík, Soldán, A. Jelínek – Meidl, Třetina "A", Voj. Němec "A", M. Ondráček, Hlinka, Rytnauer, Sedlák, Zábranský, Zohorna, Knotek, Stromko, Švaňhal.

HC Tábor: Čech (Halmoši) – Kudrna "A", Lukáč, Horáček, K. Černý, Hartmann, Havran, Petráček, Koktan – Voříšek, Šperger "C", Kocar, Nedorost, I. Padělek "A", Mrkvička, Heřman, Červený, Krätzer, Török, Kostourek, Andres.

Jediným hráčem, který pamatuje poslední soutěžní bitvu s Táborem, je kapitán Třetina.
(Foto: Vladimír Kunc)

Postavení v tabulce

Tábor se zatím drží na skvělém třetím místě tabulky s minimální ztrátou na její čelo. Na druhé Klatovy ztrácí jediný bodík a na aktuálního lídra z Kolína mu chybí 3 body. Na čtvrté Vrchlabí má náskok 4 bodů, na pátou Kobru Praha dokonce 6 bodů.

Havlíčkův Brod byl jednu dobu dokonce na krásné 4. příčce, ale od té doby se propadá. V současné době patří Bruslařům 9. pozice, přičemž získali na konto stejně bodů jako sedmé Řisuty a osmý Písek. Na Jablonec nad Nisou, jenž okupuje 6. pozici, ztrácí jediný bod, ale na Kobru Praha už 6 bodů. O jediný bod je před desátým Nymburkem.

Celková bilance s Táborem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 14
Bilance: 6-2-2-4
Výsledky: 2:3, 6:0, 5:1, 3:4p, 8:4, 4:2, 1:4, 3:5, 4:3p, 9:0, 3:6, 4:3p, 3:4p, 5:1
Skóre: 60:40