10. 11. 2015 | Ladislav Vácha, Richard Wagner

Dávám do toho všechno, abych v týmu zůstal, hlásí David Bušek

Klub BK Havlíčkův Brod před novou sezonou vyhlásil, že jedním z jeho stěžejních cílů je výchova vlastních hráčů a jejich uplatnění v hokeji dospělých. Výsledkem je velký počet mladých hokejistů, kteří už v osmnácti letech nastupují za A-tým ve 2. lize. Do této kategorie spadá i osmnáctiletý obránce David Bušek, který se do Kotliny vrátil ze staršího dorostu pražské Slavie. „Byl to pro mě druhý zápas v áčku, určitě mi to dalo hodně zkušeností,“ pochvaloval si po utkání v Táboře.

Davide, jak hodnotíš ze svého pohledu zápas v Táboře?
Myslím si, že jsme do toho šli od začátku naplno. Bruslili jsme a nepřizpůsobovali jsme se hře soupeře. Tím jsme se dostali do zápasu a šlo to dobře.

Kolik ti toho dal zápas z pohledu zkušeností a dalšího vývoje tvé kariéry?
Byl to pro mě druhý zápas v áčku, určitě mi to dalo hodně zkušeností.

Jak velkou je pro tebe motivací to, že tady můžeš vedle juniorky hrát i v áčku?
Dávám do toho všechno, aby si mě pan trenér Totter v sestavě nechal. Uvidíme, co na to řekne vedení.

Nejčastěji jsi nastupoval v obraně s Davidem Valou. Jak jste si spolu vyhověli?
Párkrát jsme spolu už hráli v Praze (oba hráči společně působili během minulé sezony ve Slavii Praha - pozn. red.), několik střídání. Hraje se mi s ním dobře. Myslím si, že jsme si spolu sedli.

Obránce David Bušek patří do početné kolonie osmnáctiletých hráčů, kteří hrají za áčko.

Zatímco jiní kluci nastupující za áčko hráli v minulé sezoně Ligu staršího dorostu, ty jsi hrál ve stejné kategorii za Slavii extraligu. Myslíš si, že ti to pomohlo?
Určitě se tam hrálo ve vyšším tempu, ale nevím, jestli mi to nějakým způsobem pomohlo. Nasbíral jsem sice zkušenosti, ale nemyslím si, že by to hrálo větší roli.

S Táborem to bylo otevřené do poslední minuty. Co nám chybělo na konci zápasu k tomu, abychom získali alespoň bod?
Jak říkal trenér, určitě to chtělo více střílet a nahazovat puky směrem na branku, zbytečně si nepřihrávat v rozích hřiště.

Máš za sebou první starty v áčku. Jak moc to pocítila tvoje peněženka?
(směje se) Zatím tam nic napsaného nemám, ale čekám, že určitě něco přijde.

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři