7. 1. 2022 | Štěpán Ondráček

Brod vyhlíží suverénní Kobru: Uspějí Bruslaři proti favoritovi poprvé v sezoně?

Kolotoč druhé hokejové ligy pokračuje v novém kalendářním roce dál, a to i v sobotu 8. ledna. Havlíčkobrodští Bruslaři vyzvou ve 28. kole jednoho z favoritů celé soutěže - HC Kobru Praha. Celku z Braníku patří druhá pozice a rád by navázal na vzájemná utkání v letošní sezoně, jelikož v ní dokázal porazit Havlíčkův Brod třikrát za sebou. Jaký bude výsledek sobotní bitvy, která startuje v 17:00... Těšíme se na vaši podporu, budeme ji potřebovat! (Foto: Alena Zapletalová, hckobra.cz)

HC Kobra Praha

Založení klubu: 1929
Stadion: Zimní stadion Kobra Praha (kapacita 600 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: hckobra.cz
Trenéři: Miloslav Šeba

BK Havlíčkův Brod x HC Kobra Praha

znak týmu znak týmu
10–3–1–13
bilance
18–0–3–6
5., 37 bodů
umístění
2., 57 bodů
100:102
skóre
124:88
8:0 (Řisuty, venku)
nejvyšší výhra
9:3 (Klatovy, venku)
4:10 (Příbram, venku)
nejvyšší porážka
1:5 (Tábor, doma)
Tomáš Mlynář – 31 bodů (11+20)
nejproduktivnější hráč
Kamil Bříška – 60 bodů (28+32)
Petr Kuchta – 12 gólů
nejlepší střelec
Kamil Bříška – 28 gólů
Luboš Voříšek – 23 asistencí
nejlepší nahrávač
Kamil Bříška – 32 asistencí
Michal Kliment – 11 bodů (4+7)
nejproduktivnější obránce
Dominik Šteiner – 19 bodů (6+13)
Martin Nedvěd 3,60 (15 zápasů)
Ondřej Chaloupek 3,93 (13 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas
Lukáš Sochůrek 3,06 (23 zápasů)
Martin Michajlov 3,33 (3 zápasy)
Roman Málek 3 (1 zápas)
Minulé zápasy soupeře
Kobra Praha – Řisuty 3:4p
Písek – Kobra Praha 2:7
Cheb – Kobra Praha 3:4
Kobra Praha – Příbram 5:2
Kobra Praha – Klatovy 5:3
Všechny zápasy

Kobra patří k favoritům

Pražané byli před sezonou pasováni do role favorita skupiny Jih, veškeré předpoklady plní na jedničku. Kobra je sice na druhém místě, ovšem konzistentní výkony ji nepustí hůř, než na třetí pozici. Na tým z Braníku dotírá Příbram, která ztrácí jediný bod. Naopak, na vedoucí Tábor celek z hlavního města počítá devět bodů.

BK Havlíčkův Brod - HC Kobra Praha (8. ledna, 17:00)

Co se týká výsledků, tak kouč Šeba může být na výsost spokojený, neboť jeho svěřenci prohráli jen šest utkání v normální hrací době a tři v prodloužení nebo nájezdech. Pražané v sezoně zaznamenali šňůru vítezství, která se zastavila na šesti zápasech v řadě. Opačná bilance činí tři poražená utkání v řadě. Kromě toho se mohou Pražané pochlubit třetím nejlepším útokem celé ligy, když střelci zaznamenali celkem 124 branek. Lepšími celky jsou jen Tábor a Mostečtí Lvi, kterým patří prvenství.

Kompletní soupiska Kobry Praha

Král Bříška lační s týmem po úspěchu

Dlouhá léta byl vzpjatý s jabloneckými Vlky, ale třetí sezonu působí v hlavní metropoli, Kobře chce dopřát jediné, postup o patro výš. Pražané mají silný tým, ale sám Kamil Bříška na to stačit nebude. Ačkoliv je pozoruhodné, že za 27 zápasů má šedesát bodů. Řečí čísel je to impozantní kousek, neboť má více jak dva body na zápas. V elitní desítce kanadského bodování skupiny Jih má parťáka, tím je Tomáš Šťastný. Útočník Kobry má velice solidní čísla, když za dvacet šest kol nasbíral čtyřicet tři bodů (22+21).

Kamil Bříška je hvězdou týmu

(Foto: Alena Zapletalová, hckobra.cz)


Celek z Braníku může počítat se službami Lukáše Sochůrka, který je jednoznačnou jedničkou mezi třemi tyčemi. Gólman, který prošel kabinou Klatov, Slavie Praha, Letňan nebo extraligové Plzně naplno prodává ve svých pětadvaceti letech nabyté zkušenosti. Brankář Pražanů má jedno čisté konto a je spolehlivým kamenem svého celku. Co se obrany týká, tak muziku v ní tvrdí Dominik Šteiner, zadák Kobry má výbornou vizitku. Ve 27 utkání nasbíral devatenáct bodů za šest branek a třináct gólových asistencí. O bod méně má Marek Ryzák, jenž má shodný počet branek, ale o jednu asistenci míň.

Lukáš Sochůrek je jednou z hlavních postav pražského celku

(Foto: Alena Zapletalová, hckobra.cz)

Uspějí poprvé proti Kobře?

Havlíčkobrodští hokejisté nezažívají proti Pražanům dobrý ročník, jelikož ve třech vzájemných zápasech nedošli ani pro jediný bod. Historie vzájemných zápasů lépe hovoří pro družinu Michala Konečného, která vyhrála deset zápasů a hned sedm v řadě! Nyní je bilance opačná, neboť Kobra opanovala všechny tři letošní klání. Navíc favorit je ve formě, tři vyhraná utkání za sebou, přičemž Kuchtova parta se sbírá s tvrdého direktu na ledě Příbrami. S Baníkem podlehl tým z Kotliny 4:10 a většina fanoušků nese porážku nelibě, nutno připomenout, že po sestupu je nejvyšší porážka ze sezony 2015/16. Bruslaři tehdy podlehli na ledě Písku 1:11. Odpověď... Výhra na domácím ledě v poměru 4:3, nelze si přát, aby Havlíčkobrodští navázali na vydařené klání sedm let nazpět.

HC Kobra Praha

Počet odehraných zápasů: 20
Bilance: 10-1-1-0-8
Výsledky: 7:1, 6:3, 1:3, 0:2, 5:1, 3:3, 4:2, 1:3, +5:3, +4:3p, +5:0, +8:0, +4:2, +8:0, 6:3, 3:6, 2:6, 2:5, 3:6, 2:3
Skóre: 79:55

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři