BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Písek - Havl. Brod 11:1 - Neuvěřitelná ostuda. Brod schytal v Písku potupnou jedenáctku
Neuvěřitelná ostuda. Brod schytal v Písku potupnou jedenáctku

Neuvěřitelná ostuda. Brod schytal v Písku potupnou jedenáctku

19.12.2015 | Adam Karas, Petr Košatka

K 23. kolu vyjížděli Bruslaři na jih Čech, kde se utkali s týmem IHC Písek. První třetina rozhodně nenasvědčovala tomu, že výsledek zápasu bude na jedné straně dvouciferný. Na konci zahajovací třetiny se podařilo skórovat pouze Urbancovi. Ve druhé třetině již domácí rozjeli svou kanonádu, vyhráli ji 5:1 a hosté tak dohrávali zápas víceméně již pouze z povinnosti. Písek však Bruslaře ani trochu nešetřil a v 58. minutě se tak dočkal domácími fanoušky vysněné „desítky“. Aby toho nebylo pro svěřence Aleše Tottera málo, pečetil výsledek na 11:1 v předposlední minutě Filip Vlček. Bruslaři tak jedou domů z jihu Čech s prázdnou a obrovským nášupem k tomu.

 
23.kolo, sobota 19.12.2015, Zimní stadion Písek
IHC Písek
IHC Písek - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
11:1
(1:0, 5:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 19. Urbanec (Vlček, Procházka), 23. Slavík (Ferebauer), 31. Marek (Pašek), 34. Sýbek (Slavík, Bernad), 35. Urbanec (Vlček), 38. Bernad J. (Sýbek, Slavík), 48. Pašek (Marek), 53. Sýbek (Bernad J.), 54. Ciboch, 58. Pavlíček (Bernad J.), 59. Vlček (Procházka) – 38. Vlasov (TS). Rozhodčí: Valenta – Oudes, Vavruška. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 11:1.

IHC Písek: Panec – Procházka, Jirků, Hřebíček, Hanus, Škopek, Hrubý, Koutenský, Pavlíček – Marek, Vlček, Urbanec, Pašek, Ciboch, Sýbek, Bernad J., Ferebauer, Novák, Volf J., Duchoň, Slavík.

BK Havlíčkův Brod: Novák (31. Zvolánek) – Duben, Lacina, Vala, Kulhánek, Loginovskij, Kořínek, Kolda – Přidal, Třetina, Endál, Chlubna, Vlasov, Kondratěv, Kuchta, Kozlík, Beneš, Hlídek, Cejpek.

 

První třetina nabídla pohledný hokej. Diváci viděli šance na obou stranách. Panec i Novák se v některých momentech hodně zapotili. Branka padla ale až na sklonku první části, když Písečtí využili nepříliš povedenou početní výhodu. K tyči se po útočném výpadu trefil Josef Urbanec.

Třetina z říše snů. Tak by se z pohledu domácích dala označit druhá dvacetiminutovka. Dvougólové vedení nejprve zajistil pohotovou tečí Josef Slavík, na 3:0 pro Jihočechy zvyšoval Ladislav Marek střelou do šibenice. K radosti domácích fandů zvýšil po dorážce i Jan Sýbek. Pátou ránu do sebevědomí Bruslařů zasadil Josef Urbanec po nájezdu z pravé strany. Havlíčkův Brod pak snížil po nařízeném trestném střílení, které bravurně zvládl Kirill Vlasov. Chvíli po něm ale přidal šestou branku svého týmu povedeným zakončením mezi betony Zvolánka útočník Jakub Bernad.

Čekalo se, jestli Bruslaři ještě zkusí závěrečný nápor a povede se jim utkání zdramatizovat. Hrálo se už dost vlažně a tak se ke slovu dostali opět domácí. V přesilové hře vypálil z kruhu Václav Pašek - 7:1. Hosté už byli hodně odevzdaní a Písečtí je nešetřili. Na začátku 53. minuty mířil přesně po chybě brankáře Zvolánka Jan Sýbek, chvíli po něm se krásně trefil David Ciboch. Domácí fandové si přáli desátou branku, kterou jim dopřál svou premiérovou trefou bek David Pavlíček. Kanonádu Jihočechů završil v předposlední minutě dorážkou Filip Vlček - 11:1!

Ohlasy trenérů

Karel Slabý (IHC Písek): Takový průběh utkání jsme, samozřejmě, nečekali. Přece jen jde o rovnocenného soupeře. Všimli jsme si, že Brod hodně nasazoval svou nejsilnější lajnu a říkali si, že není možné, aby to fyzicky vydrželi celý zápas. Také to tak dopadlo, zkušenější hráči soupeře nakonec odešli ze hry. My hráli ve velké pohodě, dařilo se nám. Myslím, že předvedená hra a naše branky se musely divákům líbit. Na naší straně panuje po utkání spokojenost, zápas se nám ve všech směrech povedl a velmi dobře zachytal také brankář Panec. Vzhledem k vyrovnanosti obou týmu v tabulce šlo v podstatě o šest bodů, o to více nás úspěch v utkání těší.

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Každý má někdy špatný den a my jsme si ho vybrali právě v Písku. Na ledě jsme dělali špatná rozhodnutí a to vedlo k takovému debaklu. Ten je ovlivněný tím, že jsme protočili sestavu. Některé zkušené hráče jsme pak nechali odpočívat a dohrávali jsme to s mladými hráči, kteří jinak nedostávají tolik příležitostí. Ti kluci to měli těžké. Dohrávali za vysokého stavu, kdy domácím padalo všechno na hokejku, zatímco k nám se neodrazilo skoro nic. Vyžrali jsme si to až do konce, ale stále bojujeme o play-off. Naším cílem je se tam dostat. Pokud se tento tým, který se v srpnu poprvé sešel a začal přípravu, dostane do play-off, bude to pro mě cennější triumf, než loňský postup do extraligy s Chomutovem. To nejtěžší období máme doufejme za sebou a věříme, že se nám to bude vracet. Domácí zápasy v prosinci a v lednu musíme bodovat naplno. Nemůžeme si dovolit hazardovat a ztrácet body. Tým na to má. Kluci dobře trénují, pracují a mají v kabině výbornou partu. To všechno je v pořádku, ale poslední dobou to nedokážeme přenést do zápasu. Je to dané hlavně zkušenostmi. Ti kluci si to musí odžít a prožít na ledě. Každý má nějaký vývoj a většina kluků si to tu musí nejprve prožít, protože máme extrémně mladý tým a ti hráči nemají takové zkušenosti. Je to těžká cesta. Samozřejmě, teď jsme zklamaní z toho, že jsme před Vánoci dostali takovou nadílku, ale něco kvůli tomu zabalit nebo přestat pracovat, to rozhodně neuděláme. Dali jsme se na nějakou cestu a tu dokončíme. Znovu opakuji, že věřím, že se všichni budeme radovat z play-off, a že závěr sezony bude vypadat úplně jinak. Jsme pořád ve hře a tato vysoká porážka na tom nemůže nic změnit. Máme chuť se o to porvat a hlavně věříme, že to pro nás dopadne dobře, a že dokážeme natrénované věci prodávat i v zápase. To nás stojí umístění a body. Jsem pyšný na to, jaký kus cesty jsme tady za těch necelých pět měsíců ušli. Kdo to nezažil od začátku a nebyl přímo u toho, tak si to neumí představit.

 
Zápasy v sezóně
6.kolo | Havl. Brod - Písek | 5:0
23.kolo | Písek - Havl. Brod | 11:1
PK1 | Havl. Brod - Písek | 6:3
PK2 | Písek - Havl. Brod | 4:5p
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv