2. 12. 2016 | Ladislav Vácha

Bruslaře čeká další derby! V Kotlině přivítají rozjetý Pelhřimov

Havlíčkobrodští hokejisté mohou znovu těžit z výhody domácího prostředí. Středeční domácí výprask Písku (9:3) je tou nejlepší pozvánkou na prestižní derby Vysočiny, v němž Bruslaři zkříží v sobotu na ledě Kotliny hole s nepříjemným Pelhřimovem. Lední Medvědi v poslední době válí, z šesti předešlých kol hned pětkrát vyhráli za tři body. Utkání navíc slibuje skvělou ofenzivní podívanou, vždyť na sebe narazí dva nejproduktivnější útoky skupiny Střed. Nenechte si zápas ujít, Bruslaři budou znovu potřebovat v zádech vaši podporu! Úvodní buly proběhne v 17:00.

HC Lední Medvědi Pelhřimov

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Pelhřimov (kapacita 2 660 míst)
Klubové barvy: červená, bílá
Webové stránky klubu: hokejpelhrimov.cz
Umístění v poslední sezóně: 13. místo po ZČ
Trenér: Jan Dvořák

Sestava z posledního utkání: Černý (41. Groh) - Kalenda, Kubát, Port, D. Kasalý, Jelínek, Hájek, Adam - Marek Hadrava, F. Kasalý, Martin Hadrava, Bezděk, Votápek, Kopic, Plachý, Vysloužil, Šulák, Kulík, Wasserbauer
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC Lední Medvědi Pelhřimov

11-2-2-3 bilance 9-0-2-7
1., 39 bodů umístění 6., 29 bodů
83:43 skóre 81:80
8:0 (Tábor, doma) nejvyšší výhra 11:1 (J. Hradec, venku)
2:4 (Žďár nad Sázavou, venku) nejvyšší prohra 0:8 (Nymburk, venku)
Lukáš Endál – 35 bodů (14+21) nejproduktivnější hráč Miroslav Kopic – 29 bodů (16+13)
Lukáš Endál – 14 gólů nejlepší střelec Miroslav Kopic – 16 gólů
Miroslav Třetina – 25 asistencí nejlepší nahrávač Martin Vysloužil – 20 asistencí
Tomáš Semrád – 23 bodů (8+15) nejproduktivnější obránce Jiří Kubát – 9 bodů (3+6)
Čeněk Novák 2,23 (12 zápasů)
Michael Panec 2,63 (9 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Christopher Groh 3,65 (14 zápasů)
Martin Černý 5,55 (8 zápasů)
Pelhřimov - Písek 4:3
Pelhřimov – David Servis 7:3
J. Hradec – Pelhřimov 1:11
Pelhřimov – Kolín 6:5
Tábor – Pelhřimov 9:4

Pelhřimov neprožil v minulé sezoně vůbec dobré období. Z úvodních třinácti kol vybojoval jen deset bodů, když ho trápil především vysoký počet obdržených branek. Hned v prvním zápasu schytali Lední Medvědi potupnou jedenáctku v Klášterci nad Ohří a desítku si přivezli z derby Vysočiny na ledě Žďáru nad Sázavou. Potom sice přišlo velké zlepšení a souboru z Vysočiny se začalo dařit, jenže posledních šest utkání základní části Medvědi ani nedohráli. Tým totiž zasáhla epidemie příušnic, kvůli níž byly všechny zbývající duely Medvědů zkontumovány poměrem 0:5. Výsledkem tak byl pád až na 13. místo tabulky západní skupiny.

Na druhou ligu hodně exotickou posilou se během mezisezonní přestávky stal gólman Christopher Groh, který pochází ze Spojených států amerických, kde se narodil v Cincinnati. Zatím si vede velmi dobře a je jedničkou. Záda mu kryje Martin Černý, stále ještě dvaadvacetiletý mladík. Brodským fanouškům určitě není potřeba představovat dlouholetého Rebela Jiřího Kubáta (3+6), jenž nejenže zastává v mužstvu pozici kapitána a hrajícího asistenta trenéra, ale navíc je i nejproduktivnějším obráncem. Skvěle si ze zadních řad vedou i Vladimír Port (5+3) a Dominik Kasalý (2+6), kteří mají na kontě jen o bod méně. Kanadskému bodování Medvědů a střelecké tabulce vládne Miroslav Kopic (16+13), který dokonce nastřílel více gólů než brodský forvard Lukáš Endál. Na jedničku si počínají také Tomáš Plachý (12+15), nejlepší nahrávač Medvědů Martin Vysloužil (5+20) nebo další bývalý Rebel Martin Hadrava (11+10).

Lední Medvědi narazili hned na začátku tohoto soutěžního ročníku na silné soupeře, ale dařilo se jim bodovat. Po samostatných nájezdech prohráli v Havlíčkově Brodě a doma s Moravskými Budějovicemi, všechny tři body si přivezli z derby na horkém ledě Žďáru nad Sázavou. Hned ve dvou případech nastříleli Dvořákovi svěřenci 10 a více branek, a to proti Jindřichovu Hradci (doma 10:2 a venku 11:1). Právě silný útok je největší zbraní Pelhřimova, který dosud nastřílel jen o dvě branky méně než jeho rival z Kotliny a může se tak pochlubit druhou nejúdernější ofenzivou ve skupině Střed. Parta z Vysočiny v poslední době válí, před minulým kolem, v němž prohrála vysoko 4:9 v Táboře, držela šňůru pěti výher za plný bodový zisk v řadě.

Soupiska Medvědů

Brankář Groh odchytal v Kotlině první kolo a skvělým výkonem pomohl týmu k bodu.

Bitva i v hledišti! Fanoušci Pelhřimova pořádají výjezd

Souboj na ledě i v ochozech, tím se prestižní derby pravidelně vyznačují. Platilo to i v prvním kole na ledě Kotliny, kde se domácí Bruslaři střetli s Pelhřimovem. Oba fanouškovské tábory hnali svůj oblíbený klub vpřed a byla z toho báječná atmosféra. Ta se dá očekávat i tentokrát, příznivci Ledních Medvědů totiž pořádají do Kotliny výjezd.

Fanoušci Medvědů umí vytvořit skvělou kulisu. Nebudou chybět ani na derby v Kotlině.
(Foto: Jakub Zábranský, hokejpelhrimov.cz)

Pelhřimov u Jordánu vyhořel, od Táboru schytal devítku

Kohouti měli od začátku navrch a svou převahu korunovali už ve 3. minutě prvním gólem, když se z dorážky poprvé trefil Vojtěch Prchal. V 9. minutě se však domácí dopustili hrubé chyby, kterou přetavil ve vyrovnání Marek Hadrava. Tábor si vzal ztracené vedení bleskově zpět po gólu z hole Vojtěcha Mrkvičky, jenž využil samostatný únik. O vítězi rozhodla prostřední část, v níž se Jihočeši prosadili hned čtyřikrát, a to zásluhou Jakuba Matušíka, Davida Kellnera, Jana Březiny a Jiřího Severy. Ještě před sirénou snížil na 6:2 Miroslav Kopic, který je velkou oporou Medvědů. Ve třetí periodě se však hostům znovu nedařilo, David Kellner, Aleš Krátoška a Jiří Severa zvýšili už na 9:2. Desítky se však fanoušci Jihočechů nedočkali, Pelhřimov naopak zmírnil svou porážku a stanovil konečné skóre na 9:4, když se zapsali do střelecké listiny Martin Vysloužil a Libor Bezděk.

znak týmu 9 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 3. Vojtěch Prchal (Pechánek), 9. Mrkvička, 30. Matušík (Hlaveš, Kanov), 32. Kellner (Březina, Dvořák), 34. Březina (Blažek, Havran), 38. Severa (Matušík, Kanov), 43. Kellner (Kýhos, Liška), 51. Krátoška (Blažek, Duben), 53. Severa (Matušík, Seidl) – 9. Marek Hadrava, 38. Kopic (Plachý), 54. Vysloužil (Plachý), 59. Bezděk (Vysloužil). Rozhodčí: Jechoutek – Marek, Ovsík. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1032. Střely na branku: 44:24. Třetiny: 2:1, 4:1, 3:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 9:2, 9:4.

HC Tábor: Novák (Klestil) - Havran, Liška, Hlaveš, Kanov, Žáček, Dvořák, Marek Duben - Kellner, Mrkvička, Kýhos - Severa, Matušík, Seidl - Blažek, Krátoška, Březina - Václav Prchal, Pechánek, Vojtěch Prchal

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Černý (41. Groh) - Kalenda, Kubát, Port, D. Kasalý, Jelínek, Hájek, Adam - Marek Hadrava, F. Kasalý, Martin Hadrava, Bezděk, Votápek, Kopic, Plachý, Vysloužil, Šulák, Kulík, Wasserbauer

Medvědi dali jen o dva góly méně než Bruslaři a mají tak druhý nejlepší útok.

Bruslaři prodloužili trápení Písku, v Kotlině mu nadělili devítku

Havlíčkův Brod vstoupil do zápasu parádně a už ve 2. minutě se radoval z vedení, když se z kruhu přesně k protější tyčce trefil Petr Kuchta. O vyrovnání se mohl postarat Jakub Šuhaj, ale jeho rána zacinkala jen na břevno. Bruslaři získali ve 13. minutě na své hole více klidu, když vypustil ze své hole skvělou ránu Filip Beneš, jenže při následné přesilovce Písku snížil Václav Pašek. Ze samostatného úniku potom poslal domácí znovu do dvougólového vedení Patrik Přidal, ale o rychlou odpověď se postaral z úhlu Jan Sýbek.

Broďáci kontrovali gólovou dorážkou Kryštofa Kulhánka a pětku završil Luboš Voříšek, ale jiskřičku naděje na zdramatizovaní zápasu vykřesal Jakub Suchan, jenž mířil přesně z předbrankového prostoru. To však bylo ze strany Jihočechů vše, soubor z Kotliny potom udělal z utkání exhibici, když udeřil ještě čtyřikrát. Po nechytatelné dělovce a potom i po šikovné dorážce slavil dvakrát Tomáš Chlubna, mazanou tečí uspěl Patrik Přidal a na konečných 9:3 upravil výtečnou ranou z voleje Tomáš Semrád.

znak týmu 9 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Kuchta (Chlubna, Kulhánek), 13. Beneš (Endál, T. Semrád), 21. Přidal (T. Semrád), 26. Kulhánek (Semrád, Kuchta), 35. Voříšek (Kulhánek), 40. Chlubna, 43. Chlubna (Kuchta, Kozlík), 50. Přidal (Kulhánek, Vala), 57. T. Semrád (Ludvík) – 14. Pašek (Sýbek, Šuhaj), 24. Sýbek (Pašek, Šuhaj), 40. Suchan. Rozhodčí: Filip Vrba – Lukáš Rampír, David Otáhal. Vyloučení: 3:5, navíc Třetina (HBR) 5 + OK, Pokorný (PIS) 5 + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 47:19. Diváci: 432. Třetiny: 2:1, 4:2, 3:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 9:3.

BK Havlíčkův Brod: Panec (Novák) – T. Semrád, Bušek, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Navrátil, Voříšek, Michálek – Chlubna, Kozlík, Kuchta – Beneš, Ludvík, Křížek

IHC Písek: Kadlec (35. Kříž) – Hřebíček, Procházka "C", Pokorný, Červinský, Suda – Urbanec, Vlček "A", Suchan, Kepka, Šuhaj, Sýbek "A", Koupal, Pašek, Rod, Drda

Tomáš Chlubna proti Písku řádil, radovat se ze své trefy mohl hned dvakrát.

Bruslaři ztratili třígólový náskok, ale nakonec brali tři body

Havlíčkův Brod prožil v Pelhřimově naprosto pohádkový začátek zápasu, už v 9. minutě vedl 3:0. Po nahrávce Filipa Navrátila se trefil Jakub Lacina, ve skrumáži před bránou se nejlépe zorientoval Lukáš Endál a svou první branku ze hry v sezoně vstřelil mladík David Michálek. Bruslaři ale potom polevili a soupeř ještě v úvodní dvacetiminutovce snížil na nejtěsnější rozdíl. Zblízka skóroval Filip Doležal a hezkou individuální akcí uspěl Petr Votápek. Soubor z Kotliny znejistěl a Medvědi dokonce dokonali obrat. V oslabení vyrovnal Miroslav Kopic a stejný hráč zanedlouho prostřelil pod betony i brankáře Nováka, který nahradil Michaela Pance. Srovnat se soupeřem krok dokázal při přesilovce Kukáš Endál a při početní výhodě se zapsal do střelecké listiny i David kozlík. Na to už domácí odpověď nenašli a po brance Miroslava Třetiny, jenž trefil odkrytou bránu při power-play soupeře, padli 4:6.

znak týmu 4 - 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 9. Doležal (Dupljaku, D.Kasalý), 12. Votápek (D. Kasalý), 21. Kopic, 24. Kopic (Plachý) – 5. Lacina (Navrátil, Beneš), 8. Endál (Chlubna, Vala), 9. Michálek (Kuchta, T. Semrád), 29. Endál (Voříšek, T. Semrád), 38. Kozlík (Beneš, Navrátil), 60. Třetina (T. Semrád). Rozhodčí: Jaroslav Hornáček - Ondřej Doležal, David Klouček. Vyloučení: 9:8, navíc Marek Hadrava (PEL) OT + OK [NESP]. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 538. Střely na branku: 26:30. Třetiny: 2:3, 2:2, 0:1. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:6.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Groh (Černý) – Kalenda, Kubát, Port, D. Kasalý, Benýšek, Hájek, Srdínko, Adam – Marek Hadrava, F. Kasalý, Martin Hadrava, Bezděk, Votápek, Kopic, Plachý, Doležal, Duplijaku, Vysloužil, Siřiště, Kulík

BK Havlíčkův Brod: Panec (21. Novák) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Vala, Kulhánek, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Kozlík, Beneš – Navrátil, Voříšek, Michálek – Chlubna, Ludvík

Druhá děkovačka po vítězném #derby! 👏🏻 #BKHB #PELvHBR #DerbyVysočiny #výhra #sweetvictory 💪👈

Fotka zveřejněná uživatelem BK Havlíčkův Brod (@bk_havl_brod),

Bilance s Pelhřimovem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 14
Bilance: 9-1-1-0-3
Výsledky: 5:2, 8:2, 2:1, 3:1, 3:4, 1:1, 1:4, 2:1, 4:0, 3:2, 4:3, 2:3, 2:1sn, 6:4
Skóre: 46:29