23. 11. 2018 | Štěpán Ondráček

Bruslaře čeká těžká štace na ledě valašskomeziříčských Bobrů!

Havlíčkobrodští hokejisté mají za sebou třízápasovou šňůru na domácím kluzišti, ale teď se musí přeorientovat, neboť dvě utkání odehrají na ledě soupeřů. Poslední venkovní zápas odehráli Čelanského svěřenci před třemi týdny v Šumperku, kde jeho družina podlehla v divoké přestřelce 6:8. V sobotu 24. listopadu odcestují Bruslaři na led mužstva HC Bobři Valašské Meziříčí. Začátek utkání je naplánovaný na 17:00. Neváhejte a přijeďte podpořit svůj tým v důležitém utkání. (Foto: Veronika Vašková, hcvm.cz)

HC Bobři Valašské Meziříčí

Založení klubu: 1931
Stadion: Stadion Valašské Meziříčí (kapacita 1 200 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hcvm.cz
Umístění v poslední sezóně: 4. místo po ZČ, semifinále play off
(s Porubou 2:3 na zápasy)
Trenér: Jiří Weintritt __________________________________________________________________________________

HC Bobři Valašské Meziříčí x BK Havlíčkův Brod

znak týmu
8–1–2–5 bilance 11–0–0–5
4., 28 bodů umístění 2., 33 bodů
56:56 skóre 76:55
6:2 (Kopřivnice, doma) nejvyšší výhra 8:3 (David Servis, doma)
2:10 (Hodonín, venku) nejvyšší porážka 3:6 (Písek, doma)
Petr Dvořák – 20 bodů (5+15) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina – 25 bodů (7+18)
Petr Seidler – 9 gólů nejlepší střelec Luboš Voříšek – 12 gólů
Petr Dvořák – 15 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 18 asistencí
Michla Žák – 18 bodů (4+14) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 15 bodů (5+10)
Jiří Slovák 2,46 (10 zápasů)
Lukáš Plšek 7,2 (4 zápasy)
Michal Šurý 2 (3 zápasy)
Marek Netolička 9,23 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 3,24 (12 zápasů)
Všechny zápasy

Tým působí ve třetí nejvyšší soutěži od sezony 2003/2004, a tak se dá říct, že patří mezi stálice. Bobři si v loňském ročníku dokráčeli pro čtvrté místo a ve vyřazovacích bojích se jim rovněž dařilo. Ve čtvrtfinále dokázali zdolat ve třech utkáních Nový Jičín a v semifinále svedli tuhou bitvu s Porubou. V základní části se oba soupeři střetli celkem šestkrát a vítězství si rozdělili rovnoměrným dílem. Vyrovnané bitvy provázely celou semifinálovou sérii, která určila postupujícího až v rozhodujícím pátém utkání. V něm vyhrála Poruba 6:3.

Bobři v letošní sezoně potvrzují svoji formu, když si během 16 zápasů připsali devět vítězství. Valašské Meziříčí je silné především na domácím ledě, kde získává většinu bodů, obzvlášť když porazili Hodonín, Šumperk a Nový Jičín. Svěřenci trenéra Weintritta udělali ze svého domácího prostředí nedobytnou pevnost. Naopak na kluzištích soupeřů už to tak slavné není, neboť odtud si Bobři odvezli 9 bodů a k tomu největší debakl sezony 2:10 s Hodonínem.

Bobři dali důvěru mezi třemi tyčemi zkušenému Jiřímu Slovákovi, který má na svém kontě deset startů. Záda mu kryje hned dvojice maskovaných mužů, a to Lukáš Plšek a exvsetínský Michal Šurý. Zmínění brankáři mají tři respektive čtyři starty. Ostrý zápas má za sebou i mladý Marek Netolička, jenž neodchytal ani polovinu utkání. Bobři se mohou v zadních řadách spolehnout na Michala Žáka, který suverénním způsobem vede týmovou statistiku obránců. V šestnácti utkáních má více jak bod na zápas s bilancí 18 bodů (4+14). O jedenáct bodů zpět jsou jeho parťáci Radim Ostrčil, který ale odehrál teprve 9 zápasů, s Vojtěchem Barošem.

Ofenzivu Bobrů má na starosti nejúdernější trojlístek tamního klubu. Kanadskému bodování vévodí Petr Dvořák, jenž nasbíral 20 bodů (5+15). V těsném závěsu za ním je Rostislav Vaněk, který je třetí v pořadí asistencí. Za šestnáct utkáních jich stihl rovných jedenáct a k tomu přidal sedm gólů. Údernou trojku uzavírá Petr Seidler. Ten se může pyšnit vyrovnanou bilancí devíti gólů a 7 asistencí.

Soupiska Valašského Meziříčí

Minulé zápasy

Bruslaři vstali z mrtvých, body ale nezískali

Havlíčkobrodští hokejisté změřili síly s Moravskými Budějovicemi a právě hostům patřil úvod utkání. Žihadla za prvních osm minut stihla vsítit tři branky, a položila tak základní kámen úspěchu. V dalším průběhu domácí přehráli svého soupeře a za odměnu srovnali na 4:4. Konečné slovo měli ovšem Moravskobudějovičtí, kteří nakonec ovládli divoký zápas rozdílem dvou branek.

znak týmu 5 – 7 znak týmu

Branky a nahrávky: 10. Blinka (Třetina, Přidal), 11. Kulhánek (Kadeřávek, Třetina), 35. Kadeřávek (Třetina, Kulhánek), 44. Voříšek (Kulhánek, Beneš), 57. Kadeřávek (Třetina, Přidal) – 3. Rytnauer (Horký, Kabelka), 7. Rytnauer (Mikeš, Kabelka), 8. Mikeš (Plachý, Horký), 28. Juráň (Plachý, Kadela), 47. Rytnauer (Kabelka, Mikeš), 53. Heinrich (Plachý, Juráň), 60. Horký (Mikeš, Rytnauer). Rozhodčí: Luděk Pilný – Michal Laczko, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 578. Střely na branku: 40:33 (13:10, 16:11, 11:12). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:6, 5:6, 5:7.

BK Havlíčkův Brod: Novák (8. Marek) – Nepokoj, Kadeřávek, Kulhánek, Vala, Šmíd, Vacík, Kopic – Blinka, Třetina (C), Přidal – Beneš, Voříšek (A), Michálek – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Beran, Kozlík, Holenda

HC Moravské Budějovice 2005: Vacek (Čáp) – Trnka, Kadela, Veleba, Peroutka (C), Kabelka, Kliment – Matějka, Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mikeš (A), Hačecký, Rytnauer (A), Plachý, Heinrich

Bobři neudrželi dvoubrankové vedení a v Písku nebodovali

Bobři ukončili třízápasový venkovní trip na ledě jihočeského Písku a vstup se jim povedl na výbornou. Valašské Meziříčí vtěsnalo dvě branky do pouhých čtyř minut. V 11. minutě se prosadil Adam Hořanský. O pár okamžiků později udeřil tentýž hráč znovu, když se trefil z prostoru kruhů. Písek dokázal ještě do první přestávky korigovat stav zápasu. Herní pohodu posledních zápasů potvrdil Jan Polata. Ve druhé třetině se skóre nehýbalo, i když o zajímavé šance nebyla nouze. Dramatický zápas rozsekla třetí třetina, v níž hráli prim Písečtí. V první minutě vyrovnal Petr Hučko. Domácí hokejisté obrátili nepříznivý stav z hokejek Jana Sýbka a dvougólového Petra Hučka.

znak týmu 4 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 18. Polata (Sýbek, Hanus), 41. Hučko (Polata, Parýzek), 47. Sýbek, 53. Hučko – 11. Hořanský (Andris, Rudl), 15. Hořanský (Rudl, Andris). Rozhodčí: Jakub Šindel – Josef Zimmermann, Pavel Sedláček. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 302. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

IHC Písek: Hauser (Kříž) – Turek, Suda, Parýzek (C), Tintěra, Červinský, Bílek, Houdek, Hanus – Strnad, Hučko, Stauber, V. Šuhaj, Gevorkjan, Sýbek (A), Rod, Polata (A), Koupal, Marcilis, Matějka, J. Šuhaj.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) - Baroš, Žák, Váňa, Báchor, Váňa, Weintritt, Rudl, Holiš - Seidler, Dvořák (A), Vaněk - Brunec (C), Daněk (A), Pořický - Dubnický, Andris, Hořanský.

Víte, že...

... Bobrům se na domácím ledě daří? Ze sedmi utkání vyhráli hned šestkrát.

... brankář Michal Šurý chytal proti Bruslařům důležité zápasy v kvalifikaci o WSM Ligu v dresu Vsetína?

... v posledních třech domácích utkáních inkasovala obrana Valašské Meziříčí jen 4 góly?

... kapitán Bruslařů Miroslav Třetina má skvělou formu? Při zápasech s Kopřivnicí a Moravskými Budějovicemi zaznamenal dohromady 7 bodů (1+6).

Miroslav Třetina dělá pro úspěch týmu maximum.