20. 8. 2018 | Štěpán Ondráček

Bruslaře čeká těžký týden, na led Kotliny zavítají Žďár a Hodonín!

Svěřenci trenéra Jiřího Čelanského mají za sebou Slezský pohár v Opavě, kde se jim dařilo nadmíru dobře a výbornými výkony opanovali celý turnaj! Teď ale musí po jednodenním volnu znovu zapnout, jelikož je čeká těžký týden. V něm odehrají ve třech dnech dvě domácí utkání, která tým důkladně prověří. Družina okolo kapitána Miroslava Třetiny nejprve v úterý 21. srpna v 18:30 narazí na odvěkého rivala ze Žďáru nad Sázavou, aby za dva dny, tedy ve čtvrtek 24. srpna v 18:00, přivítala aspiranta na postup z Hodonína. Neváhejte a přijďte Broďáky podpořit!

SKLH Žďár nad Sázavou

Založení klubu: 1938
Stadion: Zimní stadion Bouchalky (kapacita 3 500 míst)
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky klubu: hokejzr.cz
Umístění v minulé sezóně: 2. místo po ZČ, semifinále play off (porážka s Jabloncem na Nisou 1:3 na zápasy)
Trenér: Michal Konečný

____________________________________________________________
Třebíč - Žďár n. S. 5:2
Žďár n. S. - Třebíč 2:11

Žďár nad Sázavou má za sebou povedenou loňskou sezonu, když se až do samotného závěru rval s jabloneckými Vlky o postup do kvalifikace o postup do WSM Ligy. Konečného svěřenci nakonec museli sklonit hlavy a po porážce 1:3 na zápasy pro ně vysněný sen skončil. Hokejisté od řeky Sázavy mají za sebou náročnou letní přípravu, ve které okysličili svůj tým o nová jména. Plameny v srpnu slavily 80 let od založení klubu a pro své fanoušky si připravily exhibiční utkání. V něm se představily žďárské legendy a nové vycházející hvězdy, které hrály proti A-mužstvu. Svěřenci trenéra Michala Konečného odehráli dva přípravné zápasy s prvoligovou Třebíčí, která si v obou duelech připsala přesvědčivá vítězství.

Broďákům se proti Plamenům dařilo, když dokázali vyhrát pět utkání ze šesti!

Bruslařům se v přípravě daří, navíc opanovali Slezský pohár!

Havlíčkobrodské hokejisty do nové sezony povede zkušený trenér Jiří Čelanský, který si zatím může mnout ruce, jelikož jeho svěřencům se daří na výbornou. K novému trenérovi se připojili i Miroslav Duben, který má na starosti obránce, a kouč gólmanů Marek Zapletal. Trenérský štáb může být spokojený, protože v týmu jsou mladí hráči, kteří srdnatě bojují o místo v sestavě. Skládačka drží perfektně pospolu, když si parta z Kotliny v prvním utkání poradila s Táborem a bodovala také v Opavě. Právě místní Slezan uspořádal turnaj, na němž nechyběl ani tým Bruslařů. Celek z Vysočiny si ve třech dnech poradil s trojicí soupeřů a zaslouženě si připsal prvenství.

Bruslaři rozhodli o své výhře v poslední třetině!

Zápas začali lépe hosté ze Žďáru nad Sázavou, ale ti nedokázali využít několik šancí. Naopak se radovali domácí hokejisté, kteří šli minutu před koncem první třetiny do vedení. Kulhánek našel rozjetého Jana Milfaita, který si sjel až na pravý kruh. Odtud zamířil a svoji ranou nedal Slámovi šanci. Ve druhé části mohli odpovědět hosté, avšak na Nováka si nikdo nepřišel. Žďárští přeci jen vyrovnali, a to zásluhou Ondřeje Stehlíka Útočník hostů využil zakrytého výhledu domácího gólmana, který nemohl reagovat. Rozuzlení zajímavého zápasu přišlo ve třetí třetině a k radosti domácích fanoušků se dvakrát prosadil tým z Kotliny. Beneš s Michálkem začali útočnou akci, kterou zezadu doplnil Vojtěch Šmíd, který zametl kotouč za bezmocného Slámu. Poslední slovo měl Tomáš Chlubna, jenž potrestal chybu hostujícího obránce a uzavřel skóre na konečných 3:1.

znak týmu 3 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 19. Milfait (Kulhánek, Novák), 47. Šmíd (Michálek, Beneš), 57. Chlubna (Kuchta, Kopic) – 31. Stehlík (Krupka, Kolda)). Rozhodčí: Tomáš Micka – Michal Tasch, Ondřej Žídek. Vyloučení: 5:7, navíc Kuřítko (ZDS) 10 min. OT [NESP]. Bez využití V oslabení: 0:0. Diváci: 1304. Střely na branku: 50:21 (15:6, 24:6, 11:9). Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

BK Havlíčkův Brod: Novák (D. Marek) – T. Semrád, Šmíd, Vala, Kulhánek, Kopic, Kříž, Balgalvis – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait "A", Šuhaj – Chlubna, Kuchta, Kozlík – F. Beneš, Ludvík, Michálek

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Radosta) – Pleva "C", Hort, Lojek, Klodner, Poizl, Sedláček, Kolda, P. Beneš – Štěpánek, D. Vítek, Pytlík – Kuřítko, Bureš, Jícha – Gregar, Stehlík, Kunstmüller "A" – Krupka, Dospěl, Kovářů

SHK Hodonín

Založení klubu: 2001
Klubové barvy: modrá, oranžová
Stadion: Zimní stadion Václava Nedomanského
Kapacita: 3500
Webové stránky klubu: shkhodonin.cz
Umístění z loňské sezóny: Po ZČ 2. místo, konec v semifinále play off (porážka se Šumperkem 2:3 na zápasy)
Trenér: Ivan Dornič

Drtiči chtějí postoupit, v prvním přáteláku vyzvou Žihadla

Hodonín se už dlouho pokouší postoupit do vyšší soutěže a byl tomu hodně blízko, když jednal o výměně licence s Kadaní. Drtiči se s Trhači nedohodli, a tak i letos se budou pokoušet o vysněný cíl. K tomu by měl pomoci i nový trenér Ivan Dornič, který tým povede do prvního přátelského zápasu po svém předchůdci Romanu Čechmánkovi. Jeho svěřenci se už dnes představí v Třebíči, kde narazí v 18:00 na Moravské Budějovice. Drtiči navíc přes léto výrazně posílili, a tak bude zajímavé sledovat, jak si povedou v novém ročníku.

Drtiči před minulou sezonou zazářili v Trnavě, kde urvali výhru 4:3.
(Foto: Adam Krátký, shkhodonin.cz)

Bruslaři nezachytili začátek a prohráli o tři branky!

Úvod utkání naznačil zajímavý průběh duelu, když na obou stranách zazvonily brankové konstrukce. První branka padla v 9. minutě, když se prosadili Drtiči. Gólový účet zápasu načal domácí kapitán Martin Peš, který prostřelil Nováka. Hodonín udeřil v první třetině ještě jednou, když využil dvojnásobnou přesilovku. Peš našel Dominika Matulu, který prostřelil přesouvajícího se brankáře Bruslařů. S havlíčkobrodským táborem to nevypadalo dobře, když prohrával po trefě Martina Peše 0:3. Jiskru naděje vykřesal Petr Kuchta, který těžil z dobré práce svého spoluhráče, avšak Hodonínští rychle zareagovali. Ondřej Stehlík využil rychlého brejku a vrátil svému týmu náskok o tři branky. V závěrečné třetině padlo po brance na obou stranách. Nejprve se prosadili Bruslaři zásluhou Jakuba Šuhaje, avšak poslední slovo měli Drtiči, kteří uzavřeli gólový účet zásluhou Daniela Vaňka.

znak týmu 5 - 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 9. Peš (Matula, Sajdl), 18. Matula (Peš, Sedlák), 26. Peš (Matula, Sajdl), 38. Stehlík (Mojžíš), 50. Vaněk (Jurča, Mojžíš) – 38. Kuchta (Spratek), 45. Šuhaj (Kulhánek). Rozhodčí: Slavka – Maťašovský, Maloušek. Vyloučení: 10:11, navíc Kužílek a Černohous (oba HOD) 5 min + OK [HRUB], Přidal a Vala (oba HBR) 5 min + OK [HRUB]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 480. Střely na branku: 32:24. Třetiny: 2:0, 2:1, 1:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

SHK Hodonín: O. Haloda (Štěpanovský) – Miklík, Mojžíš, Sedlák, Žabčík, M. Haloda, Kužílek, Kobylík – Jurča, Vaněk, Romančík – Matula, Peš, Sajdl – Kuba, Stehlík, Hložánek – Hlaváč, Charvát, Černohous – Venclík

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Balgalvis, Krejčí, Vala, Kulhánek, Kříž, M. Semrád – Přidal, Voříšek, Šuhaj – Milfait, Kozlík, Beneš – Szilva, Spratek, Chlubna – Ludvík, Kuchta