30. 1. 2018 | Ladislav Vácha

Bruslaře čeká zápas pravdy! Doma potřebují zdolat trápící se Tábor

Havlíčkobrodští hokejisté se v posledních utkáních trápili, když se s prázdnou vraceli z ledu českobudějovického David Servisu a neuspěli ani v derby Vysočiny na půdě Žihadel. Už ve středu 31. ledna ale mají ideální šanci na reparát! Do Kotliny přijede čtvrtý Tábor, který se v poslední době hodně trápí a Adamově družině se proti němu v této sezoně daří. Broďáci chtějí za každou cenu uspět a k tomu potřebují cítit za zády vás, naše skvělé fanoušky! Přijďte fandit, začínáme v 18:00!

HC Tábor

Založení klubu: 1921
Stadion: Zimní stadion Tábor (kapacita 4 922 míst)
Klubové barvy: bílá a modrá
Webové stránky klubu: hctabor.com
Umístění v poslední sezóně: 2. místo po ZČ, čtvrtfinále play-off (s Jabloncem nad Nisou 1:3 na zápasy)
Trenér: Tomáš Matušík

Sestava z posledního utkání: D. Novák (Klestil) – Tesař, Havran, K. Černý, Kachyňa, Dvořák, T. Černý – Blažek, Doktor, Heřman – Seidl, Březina, Šulek – Škrdleta, Pechánek, Kadilák
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC Tábor

19–2–2–6 bilance 16–1–2–10
1., 63 bodů umístění 4., 52 bodů
150:82 skóre 97:86
14:3 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 6:0 (Písek, venku)
1:6 (David Servis ČB, venku) nejvyšší prohra 1:9 (Žďár nad Sázavou, venku)
Miroslav Třetina – 55 bodů (20+35) nejproduktivnější hráč Radim Heřman – 30 bodů (14+16)
Lukáš Endál – 24 gólů nejlepší střelec Radim Heřman – 14 gólů
Miroslav Třetina – 35 asistencí nejlepší nahrávač Jakub Matušík – 19 asistencí
Tomáš Semrád – 35 bodů (9+26) nejproduktivnější obránce Martin Havran – 13 bodů (3+9)
Čeněk Novák 2,87 (25 zápasů)
David Marek 2,31 (7 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas David Novák 2,73 (19 zápasů)
Tomáš Klestil 3,16 (14 zápasů)
Žďár n. S. – Tábor 9:1
Tábor – Kolín 2:5
Nymburk – Tábor 3:1
Pelhřimov – Tábor 6:3
Tábor – Písek 3:1

Tábor patří dlouhodobě k nejužší špičce druholigové scény a pravidelně bojuje o postup do WSM ligy. V sezonách 2014/2015 a 2015/2016 prošel ošemetným sítem play-off až do kvalifikace o postup do vyšší soutěže, ale poprvé zde obsadil poslední 3. místo a v dalším soutěžním období nepostupovou 2. příčku, když slavil na jeho úkor suverénní Frýdek-Místek. V minulé sezoně se svěřenci trenéra Tomáše Matušíka mezi nejlepší tři týmy 2. ligy nakonec neprobili, když jim už ve čtvrtfinále play-off vystavili stopku Vlci z Jablonce nad Nisou, kteří sérii ovládli poměrem 3:1.

Kohouti dlouhodobě sázejí na stejnou a kvalitní gólmanskou dvojici. Jedničkou je třiadvacetiletý brankář David Novák, jenž naskočil do 19 zápasů. Takřka pravidelně se však střídá se svým starším kolegou Tomášem Klestilem, který se musel v průběhu sezony vypořádat se zraněním, ale už je trenérům znovu plně k dispozici. Tým se opírá hlavně o zkušené obránce, jimiž jsou Martin Havran (4+9), nejproduktivnější bek Jihočechů, Kamil Černý (5+2), Tomáš Černý (1+5) nebo Marcel Dvořák (4+1). Dostatek prostoru však dostávají i mladí zadáci, mezi něž patří výpomoc z prvoligového Motoru Ondřej Kachyňa (1+4), Marek Duben (1+0), Jan Tesař (0+1) či Jan Raiterman (0+0). Kanadskému bodování a tabulce střelců vládne Radim Heřman (14+16), za nímž následují zraněný kapitán a nejlepší nahrávač Jakub Matušík (10+19), Radek Prokeš (6+15), jejž však prvoligový Motor v současné době Táboru nepůjčuje, Josef Urbanec (6+10), jenž se však vrátil do Písku a nastoupil proti svému bývalému zaměstnavateli v minulém kole, Radek Seidl (10+5), David Blažek (8+5), Radek Pechánek, Jan Březina (oba 5+4) a čerstvá posila Jakub Doktor (1+2).

Parta od Jordánu odstartovala tuto sezonu naprosto famózně, když z úvodních sedmi kol hned šestkrát brala plný bodový zisk. Nestačila jen na Havlíčkův Brod, jemuž doma podlehla 2:6. Potom Kohouti z pěti zápasů vyhráli jen jednou, když doma padli s polabskými soupeři (s Kolínem a s Nymburkem 2:3p), vzápětí neuspěli ani s Pelhřimovem (venku 1:3) a s nepořízenou se vraceli z havlíčkobrodské Kotliny (4:7). Skolili jen oblíbený Písek, který u Jordánu schytal debakl 0:5. Pak už zase připomínala Matušíkova družina rozjetý válec, z deseti duelů prohrála jen jednou. Zlom nastal po domácí bitvě s neoblíbenými Bruslaři, jimž doma podlehla 1:4 a bez bodového zisku vyšla i z následujících pěti střetnutí. Velké trápení mužstvo zlomilo až v minulém kole, kdy v domácím prostředí přetlačilo poslední Písek 3:1. Tábor tak spadl z úplného čela tabulky a aktuálně drží 4. příčku.

Soupiska Tábora

Brankář David Novák si drží stabilně dobrou výkonnost a je tahounem Kohoutů.
(Foto: Tomáš Danko a Hanka Grundová, hctabor.com)

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

David Novák (B)

Třiadvacetiletý gólman je sice ještě na začátku své hokejové kariéry, ale na svůj věk už má s dospělým hokejem poměrně velké zkušenosti. V brankovišti Tábora působí už 3. sezonu! Je velkou oporou Kohoutů, o jeho dobré výkonnosti svědčí i velmi dobrý průměr obdržených branek na zápas (2,87)!

Martin Havran (O)

Osmadvacetiletý obránce prošel dorosteneckými kategoriemi a juniorkou Českých Budějovic, přičemž nahlédl do reprezentační sedmnáctky. První ligu si zahrál v Třebíči, v Písku a v Táboře, kde působí nepřetržitě už od sezony 2012/2013. Pravidelně sbírá dost bodů, aktuálně je nejproduktivnějším zadákem Kohoutů (4+9).

Radim Heřman (Ú)

Šestadvacetiletý kanonýr prošel mládeží Českých Budějovic a vedl si tak skvěle, že hájil dres české reprezentace do 18 a 20 let. Premiéru v extralize mužů si odbyl v sezoně 2010/2011, v 1. lize hrál za Třebíč, Písek a Tábor. Od sezony 2013/2014 působil 4 sezony ve Francii, nyní vede kanadské bodování Tábora a je i nejlepším jeho střelcem.

(Foto: hctabor.com)

Brod u Žihadel vedl, ale odjel pobodán. Rozhodly přesilovky

Bruslařům se začátek povedl a v 7. minutě šli do vedení, když se při přesilovce trefil z levého kruhu Tomáš Semrád. Žihadla těžila ze soupeřových faulů a díky přesilovkám dokonala ještě před první sirénou obrat. Z ideální palebné pozice vyrovnal Petr Krutiš a v 18. minutě skončila za Novákovými zády dokonale skrytá střela Jiřího Peroutky. Parta z Kotliny se hnala v prostřední části za vyrovnáním marně a hned na začátku třetí periody schytala další ránu, když při hře v početní převaze poslal puk do šibenice Roman Čermák. A když v 56. minutě dotáhl krásnou kombinaci do gólového konce Filip Matějka, zdálo se být rozhodnuto. Hosté se dočkali snížení při hře 6 na 4, když bleskově obkroužil soupeřovu bránu Miroslav Třetina, a v pokračující hře bez gólmana skóroval pouhých 5 sekund před koncem zápasu Jan Milfait. Víc už však Broďáci nestihli a žlutočerní tak slavili zaslouženou výhru.

znak týmu 4 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 10. Krutiš (Čermák, P. Pucher st), 18. Peroutka (Horký, Kliment), 41. Čermák (P. Pucher st, Matějka), 56. Matějka (Čermák, Juráň) – 7. T. Semrád (Endál, Přidal), 58. Třetina (T. Semrád), 60. Milfait (Třetina, Endál). Rozhodčí: Filip Vrba - Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 11:10, navíc Čermák (MBU) a Třetina (HBR) oba 10 min. OT [NESP]. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 948. Střely na branku: 33:34 (13:8, 7:12, 13:14). Třetiny: 2:1, 0:0, 2:2. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.

HC Moravské Budějovice 2005: Brož (Čáp) – Čermák, Kabelka, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka – Juráň, Pucher (C), Matějka, Rytnauer, Krutiš, Horký, Lupač, J. Bulín, Salák

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Lacina, Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina (C), Přidal – Voříšek, Milfait (A), Kozlík – Chlubna, Kuchta, Beneš – Šuhaj, Ludvík

(Video: Vladimír Čábel)

Kohouti konečně zabrali a výhrou s Pískem ukončili šňůru porážek

Táboru vyšel naprosto pohádkově úvod zápasu a už ve 2. minutě otevřel gólový účet zápasu. Jakub Doktor nabil Martinu Havranovi, jehož dělovka se zastavila až v písecké síti. V 11. minutě se domácí uklidnili ještě více, když Šulkovu střelu šikovně tečoval Radek Seidl. Na konci první půlky utkání stadion bouřil radostí už potřetí, když se do Blažkova pasu opřel mladík Jakub Doktor a napasoval hrací předmět přesně k tyčce. Hokejisté od Otavy už se zmohli jen na kosmetickou úpravu skóre, když zpoza obránce vypálil Josef Vlk a brankář David Novák se natahoval svou lapačkou marně.

znak týmu 3 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Havran (Doktor), 11. Seidl (Šulek, Březina), 29. Doktor (Blažek, Havran) – 48. Vlk (Duchoň, Koupal). Rozhodčí: Hornáček – Štětina, Šimánek. Vyloučení: 8:7, navíc Parýzek (PIS) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1683. Střely na branku: 34:19. Třetiny: 2:0, 1:0, 0:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Tábor: D. Novák (Klestil) – Tesař, Havran, K. Černý, Kachyňa, Dvořák, T. Černý – Blažek, Doktor, Heřman – Seidl, Březina, Šulek – Škrdleta, Pechánek, Kadilák

IHC Písek: Štekr (Kříž) – Parýzek, Hanus, Suda, Hřebíček, Turek, Červinský, Hora – Sýbek, Koupal, Duchoň, Volf, Drda, Urbanec, Vlk, Rod, Ciboch, Strnad, Stauber

Tábor zlomil dlouhou sérii porážek a u Jordánu v jihočeském derby zdolal oblíbený Písek.

Bruslaři se vydali do Tábora. Bitvu o první místo vyhráli Broďáci

Svěřenci trenérů Václava Adama a Ladislava Fixy začali výborně a vedli nad Jihočechy už 3:0. Kohouti dlouho nemohli najít recept na skvěle chytajícího Čeňka Nováka, jenž kapituloval až ve druhé třetině. Pojistku tří bodů pro Bruslaře zajistil ve třetím dějství Jiří Vašíček. Havlíčkobrodští hokejisté si nakonec odvezli cenné body, a to za vítězství 4:1! Do listiny střelců se zapsali dvougólový obránce Jiří Vašíček, Martin Kříž a Jan Milfait.

znak týmu 1 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 40. Černý (Severa, Györi) – 8. Vašíček (Endál, Přidal), 8. Milfait (Voříšek), 27. Kříž, 56. Vašíček (Endál). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Martin Klouda, Jiří Roupec. Vyloučení: 4:6, navíc Havran (TAB) 10 min. OT [NESP] - Balgavis, Vašíček (oba HBR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2131. Střely na branku: 28:31 (9:8, 13:13, 6:10). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

HC Tábor: D. Novák (od 27. Klestil) – Havran, Pýcha – Kachyňa, Tesař – Černý K., Dvořák, Duben – Heřman, Matušík "C", Blažek – Györi, Seidl "A", Severa – Urbanec, Pechánek, Březina

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Kříž, Balgavis, Hrabaň – Přidal, Třetina "C", Endál, Voříšek, Milfat "A", Šuhaj, Kuchta, Kozlík, Chlubna, Ludvík, Michálek

Havlíčkobrodským hrdinou se stal v Táboře Jiří Vašíček. Vstřelil dvě branky!

...oba soupeři zatím inkasovali takřka stejně branek (Havlíčkův Brod 82, Tábor 86), ale Bruslaři nastříleli o 53 gólů více (Havlíčkův Brod 150, Tábor 97)?

...Tábor poprvé půjde do vzájemné bitvy z horšího než 2. místa?

...Broďáci zdolali v této sezoně Jihočechy ve všech třech vzájemných duelech a neztratili přitom ani bod?

...Kohouti padli na ledě soupeřů už čtyřikrát v řadě bez bodového zisku?

...právě Havlíčkův Brod vítězstvím 4:1 u Jordánu odstartoval šestizápasovou šňůru porážek Kohoutů?

Bilance s Táborem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 27
Bilance: 14-2-3-8
Výsledky: 2:3, 6:0, 5:1, 3:4p, 8:4, 4:2, 1:4, 3:5, 4:3p, 9:0, 3:6, 4:3p, 3:4p, 5:1, 4:5, 5:2, x3:4sn, x8:1, x3:6, x2:6, 4:3, 8:0, 5:8, 3:2, 6:2, 7:4, 4:1
Skóre: 122:84