9. 11. 2018 | Dominik Adam

Bruslaři jdou opět do boje! V Kotlině vyzvou čtvrtý Písek

Je to tady! Bruslaře čeká další zápas. Po nevydařeném utkání v Šumperku čeká svěřence Jiřího Čelanského a Miroslava Dubna utkání s Pískem. Jihočeši se momentálně trápí, jelikož prohráli už tři utkání v řadě. Prodlouží jim Broďáci šňůru porážek? To se dozvíme v sobotu 10. listopadu. Úvodní buly na zimním stadionu Kotlina proběhne v 17:00. Neváhejte a přijďte havlíčkobrodský celek podpořit!

IHC Písek

Založení klubu: 1990
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky klubu: ihcpisek.cz
Umístění v poslední sezóně: 10. místo po ZČ
Trenér: Karel Herr

Sestava z posledního utkání: Hauser (Kříž) – Turek, Suda, Parýzek (C), Červinský, Bílek, Houdek, Hanus – Hučko, V. Šuhaj, Sýbek (A), Polata (A), Koupal, Marcilis, Strnad, Matějka, Jabůrek, Novák, J. Šuhaj
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x IHC Písek

znak týmu znak týmu
10–0–0–3 bilance 4–0–1–8
2., 30 bodů umístění 4., 14 bodů
63:39 skóre 36:48
8:3 (David Servis, doma) nejvyšší výhra 5:2 (Moravské Budějovice, venku)
6:8 (Šumperk, venku) nejvyšší porážka 1:6 (Tábor, venku)
Luboš Voříšek – 21 bodů (11+10) nejproduktivnější hráč Jan Sýbek – 17 bodů (7+10)
Luboš Voříšek – 11 gólů nejlepší střelec Jan Sýbek – 7 gólů
Jan Milfait
Miroslav Třetina – 12 asistencí
nejlepší nahrávač Jan Sýbek
Petr Hučko – 10 asistencí
Tomáš Semrád – 13 bodů (3+10) nejproduktivnější obránce Matrin Parýzek – 10 bodů (2+8)
Čeněk Novák 2,78 (10 zápasů)
David Marek 3,07 (4 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Matrin Hauser 3,75 (13 zápasů)

Všechny zápasy

Písecký celek si minulou sezonu nevedl vůbec dobře, když ze šestatřiceti utkání vyhrál pouze sedmkrát. To na postup do play off nestačilo, Písečtí skončili na posledním místě tabulky skupiny Střed. Písek v sezoně 2017/18 skóroval 84krát a obdržel 163 branek, což nebylo nejvíce, Pelhřimov jich obdržel ještě o dvacet víc.

Písečtí zahájili sezonu na ledě Moravských Budějovic, kde porazili Žihadla 5:2. Poté na domácím ledě přivítali žďárské Plameny, kterým podlehli 3:4. Písek se následně představil na ledě Tábora, odkud si odvezl vysokou porážku 1:6. Svěřenci Karla Herra si spravili chuť dvěma vyhranými zápasy. Nejprve porazili David Servis 4:1 a následně Pelhřimov 4:3 po prodloužení. Do Písku přijeli Bruslaři, kterým domácí podlehli 2:3.

Písečtí se představili opět na domácím ledě, kde přivítali Šumperk. Herrovi svěřenci porazili Draky 2:1 a v dalším utkání na domácím ledě padli s Moravskými Budějovicemi 2:3. Písek cestoval do Žďáru nad Sázavou, kde prohrál 4:7. Následně přivítali Písečtí na domácím kluzišti jihočeského rivala Tábor. Toto utkání vyhráli domácí 3:2. Písek poté prohrál s David Servisem 5:8, následně s Pelhřimovem 1:5 a nakonec s Kopřivnicí 0:3.

Kdo patří k oporám týmu?

Jan Sýbek (Ú)

Sedmadvacetiletý forvard začínal s hokejem v Písku. V sezoně 2010/2011 si zahrál první ligu, ale působil také v Jindřichově Hradci. Následující sezony hrával převážně za Milevsko. V sezoně 2015/2016 nastřádal za Písek 44 bodů a v následujícím ročníku 42. Nyní je tahounem mužstva a na svém kontě má 17 bodů (7+10).

Martin Parýzek (O)

Osmadvacetiletý obránce je píseckým odchovancem, ale během své kariéry prošel mnoha kluby. Působil v Českých Budějovicích a nastupoval za mládežnickou českou reprezentaci. Dvě sezony strávil v zámořské OHL, kde hrál za tým Ottawa 67´s. Nejvyšší soutěž hrál v Karlových Varech, odkud vypomáhal i prvoligovému Mostu. V sezoně 2014/2015 oblékal dres Havlíčkova Brodu.

Jakub Hauser (Ú)

Devatenáctiletý brankář, který hrál extraligu mladšího dorostu v Plzni. O rok později si zahrál obě dorostenecké kategorie v Písku. Hauser působil také v Českých Budějovicích, kde kryl záda juniorům a starším dorostencům. Nyní je jedničkou Písku, za třináct zápasů obdržel 45 branek a má průměr 3,75.

Soupiska Písku

Kanadskému bodování Písku zatím kraluje zkušený útočník Jan Sýbek.
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Minulé kolo

Bruslaři skvěle stáhli náskok Draků, ale na body nedosáhli

Havlíčkobrodská družina šla do rychlého vedení, ale Šumperk otočil šesti brankami vývoj zápasu. Bruslaři vzali Drakům vítr z plachet, neboť předvedli mohutný finiš, když se dostali na rozdíl jediné branky. Havlíčkobrodští vstřelili dvě branky v power play a při hře bez gólmana sahali i po vyrovnání, nakonec však inkasovali. Do listiny střelců se dvěma góly zapsal Luboš Voříšek, po jedné trefě přidali Tomáš Ludvík, Jan Milfait, Kryštof Kulhánek a Tomáš Chlubna

znak týmu 8 – 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 5. Drtil (Plášek, M. Haloda), 8. Čuřík (Romančík), 14. Vorobjev (Ďurač, Hroch), 23. Vorobjev (Ďurač, Hroch), 32. Ďurač (Vorobjev), 34. Sedlák (Drtil, Čuřík), 47. Sedlák (Plášek, Romančík), 60. Ďurač – 2. Voříšek (Milfait, Vala), 39. Milfait (Voříšek), 43. Ludvík, 55. Voříšek (Milfait, Kulhánek), 57. Chlubna (Šmíd, Beneš), 59. Kulhánek (Třetina, Kadeřávek). Rozhodčí: Jiří Velčovský – Marek Bubela, Pavel Blažek. Vyloučení: 9:10, navíc Blinka (HBR) 5 + OK [NBR]. Využití: 4:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 145. Střely na branku: 40:40 (13:9, 18:9, 9:22). Třetiny: 3:1, 3:1, 2:4. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:3, 7:3, 7:6, 8:6.

Draci Šumperk: Kristín (O. Haloda) – Vaněk, Gewiese (C), Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák (A) – Pokorný, Romančík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek (A), Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský

BK Havlíčkův Brod: Novák (23. Marek) – Kulhánek, Šmíd, Nepokoj, Vala, Kadeřávek, Dudycha – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka

Písek si prodloužil šňůru porážek, tentokrát podlehl Kopřivnici

Třinácté kolo zavedlo písecké hokejisty do zhruba 360 km vzdálené Kopřivnice. Více než čtyřhodinová cesta se možná na výkonu Jihočechů mírně podepsala. Svěřenci Karla Herra nedokázali vstřelit před téměř tisícovkou diváků ani jednu branku, zápas tak rozhodla trefa Ondřeje Sluštíka z první třetiny. Domácí si góly rozložili po jednom rovnoměrně do všech tří period, a Adam Kofroň tak dal výsledku minutu a půl před koncem konečnou podobu.

znak týmu 3 – 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 13. Sluštík (Tomášek), 24. Stříž (Tomášek, Červenka), 59. Kofroň (Stříž). Rozhodčí: Markovský – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 7:4, navíc Kroutil (KOP) 10 min. OT [VRAŽ], Sýbek (PÍS) 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 957. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. Průběh utkání: 3:0.

HC Kopřivnice: Hromada (Velička) – Stříž (A), Imrich, Krutil, Zuzaník, Bail, Marek, Fojtík – Pěnčík, Hrubý, Korec, J. Mach (C), M. Mach , Červenka, Gebauer, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík (A)

IHC Písek: Hauser (Kříž) – Parýzek, Hanus, Suda, Dom. Bílek, Červinský, Turek, Houdek – Polata, Hučko, Sýbek, Matějka, Koupal, Marcilis, V. Šuhaj, Jabůrek, J. Šuhaj, A. Novák

David Servis odstartoval Písku sérii porážek, která stále trvá!
(Foto: ihcpisek.cz)

Minulý vzájemný zápas

Bruslaři se s Jihočechy trápili, nakonec ale vyhráli za 3 body

Celek z Kotliny začal dobře, když vedl po první třetině 2:0. Jenže domácí hokejisté ve druhé třetině srovnali s Havlíčkovým Brodem krok. Bruslaři navíc měli výhodu dvou trestných střílení, ale ani jedno neproměnili. Dramatický zápas nakonec rozhodl David Michálek. Do listiny střelců se z brodského tábora zapsali také Luboš Voříšek s Matějem Blinkou.

znak týmu 2 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 23. Sýbek (Marcilis), 38. Koupal (Vlček, Bílek) – 11. Voříšek (Milfait, Semrád), 18. Blinka (Šmíd, Milfait), 53. Michálek (D. Vacík, Voříšek). Rozhodčí: Martin Šperl – Aleš Vavruška, Jakub Oudes. Vyloučení: 5:7. Využití.: 0:1 V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 29:40 (11:14, 12:9, 6:17). Třetiny: 0:2, 2:0, 0:1. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

IHC Písek: Hauser (Buchta) – Turek, Suda, Hora, Parýzek (C), Červinský, Hanus, Pelant, Bílek – Stauber, Sýbek (A), Rod, Ciboch, Polata (A), Koupal, Marcilis, Strnad, Jabůrek, Pixa, Novák, Vlček

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Nepokoj, Kulhánek, Šmíd, Vala, D. Vacík, Kopic – Přidal, Třetina (C), Blinka – Michálek, Voříšek, Milfait (A) – Holenda, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík, Kuchta

Věděli jste, že...

... Jakub Šuhaj, který minulou sezonu působil v Havlíčkově Brodě, začal letošní ročník v David Servisu a nyní hraje v Písku po boku svého mladšího bratra Vojtěcha?

... Bruslaři padli na ledě Šumperku 6:8, ale Písek na domácím ledě dokázal Draky porazit 2:1?

... Havlíčkobrodští v minulé sezoně vstřelili Písku 24 branek a inkasovali jich 7?

... Písek v minulé sezoně obdržel nejvyšší porážku právě od Bruslařů (2:9)?

Bilance s Pískem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 21
Bilance: 15-2-1-3
Výsledky: x3:1, x5:1, 3:4, 4:3p, 3:0, 3:1, x3:1, x5:1, 5:0, 1:11, x6:3, x5:4p, 3:4sn, 9:3, 8:5, 1:3, 4:2, 6:0, 9:2, 5:3, 3:2
Skóre: 94:54